InspiracjePomysłyJaki żart na 1 kwietnia? Jeszcze nikogo nie nabrałeś? Skorzystaj z gotowców

Jaki żart na 1 kwietnia? Jeszcze nikogo nie nabrałeś? Skorzystaj z gotowców

Te żarty na prima aprilis będą udane
Te żarty na prima aprilis będą udane
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | bnorbert3
01.04.2024 19:45

Dzisiejszy Poniedziałek Wielkanocny to nie tylko śmigus-dyngus, ale także prima aprilis, a taka okazja do świętowania na całego nie zdarza się często. Jeśli nadal od rana nie miałeś pomysłu na jakiś żart, to z pewnością ci w tym pomożemy. Jak można kogoś wkręcić na prima aprilis? Z tych propozycji będzie kupa śmiechu.

Nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie, a strojenie sobie niewinnych żartów szczególnie dzisiaj jest dozwolone w myśl zasady "aby dzień święty święcić". Wiele osób z pewnością zastanawia się, jaki żart na 1 kwietnia będzie odpowiedni i skutecznie zaskoczy bliskich, ale również znajomych. Prima aprilis to znakomita okazja do tego, aby wykazać się kreatywnością oraz pamiętać o granicach rozsądku. Jaki zrobić żart na prima aprilis i dlaczego obchodzimy to święto akurat 1 kwietnia?

Czemu żartujemy na 1 kwietnia?

Już starożytni robili sobie nawzajem żarty, a nazwa "prima aprilis" oznacza po łacinie dzisiejszą datę, która jest wyjątkowa. W Rzymie w tym dniu obchodzono święto ku czci Ceres, a całkowicie normalne było to, że na ulicach pojawiali się tańczący mężczyźni przebrani za kobiety oraz prześmiewcze występy. Według historyków dzień żartów jako pierwsi zaczęli obchodzić Francuzi w XVI wieku, a dopiero potem żarty na 1 kwietnia dotarły do pozostałych krajów Europy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dziś prima aprilis świętuje się w Anglii, Niemczech, Szkocji, Litwie, a nawet w Rosji. Co roku tego dnia każdy chce przebić swój zeszłoroczny żart, a na przestrzeni lat nie brakowało kreatywnych pomysłów rozweselających do łez. W historii nie zabrakło kawałów, czyli współczesnych pranków o cudownie odkrytych wyspach, zniknięciu grawitacji, rosnącemu spaghetti na krzewach, a nawet o unijnym zakazie obchodzenia prima aprilis! Jaki żart wymyślić na 1 kwietnia?

Jaki zrobić żart na prima aprilis?

Wszystko zależy od tego, kto ma stać się obiektem prima-aprilisowych żartów, ponieważ bardzo często "ofiary" mogą okazać się o wiele sprytniejsze od pomysłów. Zanim zaczniesz główkować nad idealnym żartem na 1 kwietnia, zadbaj o to, aby był na odpowiednim poziomie, ponieważ łatwo sprawić, że przestanie bawić, a rozzłości.

Z domownikami najłatwiej będzie zażartować w prima aprilis przy pomocy pranków z jedzeniem. Pyszne ciasteczka z pastą do zębów zamiast kremu? A może nieugotowane jajka na miękko? Pasta do zębów z bitej śmietany lub ciasteczka z nadzieniem z czosnku? Wszystkie te dowcipy z pewnością się udadzą, a miny bliskich będą niezapomniane. Jeśli ktoś z bliskich utnie sobie drzemkę, naklej mu na czole lub plecach karteczkę z zabawnym napisem. Kiedy się obudzi, reszta rodziny będzie mieć niezły ubaw.

Jak jeszcze można kogoś wkręcić na prima aprilis? Przestawienie wszystkich zegarów w domu już całkowicie zaburzy tegoroczną zmianę czasu. Natomiast przyklejenie mocnym klejem 5 zł do chodnika z pewnością wywoła lawinę śmiechu, kiedy śmiałek zacznie się z nią siłować. Psikusy można nawet wykonać w łazience, a pomalowanie kostki mydła bezbarwnym lakierem do paznokci sprawi, że przestanie się pienić, co wywoła niemałe zdziwienie. Innym udanym figlem na prima aprilis są rozsypane po podłodze rodzynki, które do złudzenia będą przypominać robactwo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także