PoradyDomowe trikiKolejna ukryta funkcja pralki. Uratowała mnie w awaryjnej sytuacji

Kolejna ukryta funkcja pralki. Uratowała mnie w awaryjnej sytuacji

Kobieta chce awaryjnie otworzyć drzwi pralki
Kobieta chce awaryjnie otworzyć drzwi pralki
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Genialne
18.03.2024 08:02

Trudno sobie wyobrazić dzisiejsze życie bez pralki. Obecnie jest to urządzenie niezbędne w każdym domu. Okazuje się jednak, że możesz nie wiedzieć o istnieniu pewnej ukrytej funkcji w pralce. Sprawdź, jak ją uruchomić i do czego może ci się przydać!

Możemy uważać się za szczęściarzy, ponieważ nie jesteśmy jak nasi przodkowie skazani na pranie w zimnej rzece lub potoku. Nie musimy również prać w balii lub używać tarki. Chociaż dawniej pralka była luksusem, to teraz jest urządzeniem, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiekolwiek domu. Obecnie na rynku jest dostępna ogromna ilość różnych nowoczesnych modeli pralek z coraz to ciekawszymi ułatwieniami. Okazuje się jednak, że nawet jeśli robisz pranie codziennie, to możliwe, że nie wiesz o pewnej ukrytej funkcji twojej pralki. Przekonaj się, czy już miałeś na ten temat wiedzę.

Ukryta funkcja pralki

Dużo modeli nowoczesnych pralek ma specjalną funkcję, która pozwala przerwać pranie np. w celu dorzucenia jakiś zawieruszonych wcześniej elementów garderoby. Niestety starsze modele raczej nie są wyposażone w to ułatwienie. Nie oznacza to jednak, że nie mają funkcji awaryjnego otwierania drzwiczek. Z artykułu opublikowanego na portalu onet.pl możemy się dowiedzieć, że pewien TikToker, który prowadzi konto o tematyce sprzątania, zdradził sekret jak uruchomić ukrytą funkcję pralki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chodzi konkretnie o właściciela konta @jeeves_ny. Jeśli więc posiadacz starszy model pralki i chcesz nagle zakończyć pranie to według instrukcji TikTokera wystarczy odnaleźć niewielki otwór, który powinien znajdować się obok pralkowego filtra. Następnie trzeba wsunąć w ten otwór płaski przedmiot oraz przesunąć zatrzask w lewą stronę. Zabieg ten powinien od razu spowodować otwarcie się drzwi od bębna pralki. Polecamy jednak korzystać z tego triku tylko w wyjątkowych przypadkach gdy np. coś cennego zostało włożone do pralki. Inaczej można zepsuć swoje urządzenie.

Jeśli jednak zdecydujesz się na otworzenie w ten sposób drzwiczek pralki, to pamięta, aby wcześniej zabezpieczyć podłogę. Najlepiej w tym celu rozłóż na ziemi jakieś ręczniki lub dobrze chłonne szmatki.

Jak wysuszyć pranie w pralce?

Trik z awaryjnym otwieraniem drzwiczek to nie jedyna ukryta funkcja pralek. Jeśli chcesz sobie ułatwić pranie i późniejsze suszenie ubrań, to powinieneś wiedzieć, że większość tego typu urządzeń jest wyposażona w funkcję odpowiedzialną za suszenie ubrań. Tak naprawdę wystarczy, po wypraniu elementów garderoby, wyjąć je z pralki, a następnie dokładnie owinąć w duży i czysty ręcznik. Następnie tak zawiniętą odzież trzeba włożyć ponownie do pustego bębna i nastawić program wirowania. Pamiętaj, że im wyższe obroty, tym można liczyć na dokładniejsze suszenie. Zwracaj jednak koniecznie uwagę na zalecenia na metce. Inaczej możesz zniszczyć swoje ubrania.

Źródło: portal Onet.pl oraz konto na TikToku @jeeves_ny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także