ZagadkiTest IQ, z którym radzi sobie niewielu. Nie pomyl się tuż przy końcu

Test IQ, z którym radzi sobie niewielu. Nie pomyl się tuż przy końcu

Test IQ dla każdego
Test IQ dla każdego
Źródło zdjęć: © Genialne

17.03.2024 09:33

Ten test IQ w prosty sposób podpowie ci, czy jesteś sprytny, i czy twoje myślenie jest nieszablonowe. Zagadka polega na rozwiązaniu działania, w którym są aż trzy niewiadome. Wynik należy wywnioskować na podstawie poprzednich działań. Dasz radę rozwiązać ten test?

Zdecydowanie większość ludzi uważa, że jest w większym lub mniejszym stopniu inteligentna. Czy tak naprawdę jest? Owszem, każdy ma w sobie jakąś mądrość, lecz rzadko kiedy jest ona ponadprzeciętna. Czasami zwykłe równanie z niewiadomą może położyć na łopatki największego mądralę w towarzystwie. Podrzucamy darmowy test IQ, który pokaże ci, czy jesteś tak sprytny, za jakiego się uważasz.

Test IQ, który sprawdzi, czy myślisz nieszablonowo

W swoim życiu zrobiłeś pewnie wiele testów IQ. Aktualnie, wpisując w wyszukiwarkę "test IQ", zapewne wyskoczy ci mnóstwo wyników, lecz większość testów będzie płatna lub wymusi na tobie podanie danych kontaktowych w celu działań marketingowych. Nasz test jest darmowy, dlatego warto go zrobić nawet dla czystego zaspokojenia ciekawości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mamy cztery działania. Jeśli wykonasz je wszystkie, będziesz mógł uważać się za niebywale inteligentnego. Z pierwszego łatwo wywnioskować, że liczba pod literką "A" to jedynka. Kolejne działanie również nie stwarza problemów, dzięki czemu mamy pewność, że pod "B" kryje się liczba dwa. Trzecie działanie chyba też nikogo nie dziwi i po szybkiej kalkulacji mamy pewność, że liczba kryjąca się pod "C" to trójka.

No dobra, do tej pory było łatwo, lecz zaczynają się lekkie schody. Ostatnie działanie to A+B+C×4=?. Po podstawieniu liczb działanie wygląda na bardzo łatwe, lecz ma jeden haczyk. Nim podamy prawidłowe rozwiązanie, musimy zapytać — ilu z was podało wynik 24? Jest to błędne rozwiązanie, wynikające ze złej kolejności wykonywania działań. Zamiast dodawać każdą liczbę po kolei i pomnożyć wynik przez cztery, należy dodać dwa pierwsze składniki, a dopiero liczbę "3" pomnożyć razy cztery. Wtedy równanie przyjmuje postać "1+2+3×4=?", a dalej "3+12", więc poprawny wynik to 15! Udało ci się podać poprawny wynik czy test IQ cię pokonał?

Czym jest IQ i jak je zbadać?

Ludzie często żartują, mówiąc, że ktoś ma IQ na poziomie meduzy, co niekiedy bywa bardzo obraźliwym żartem. Co kryje się pod tymi dwoma literkami i dlaczego jest to tak ważne? IQ to nic innego jak skrót od angielskich słów intelligence quotient, czyli dosłownie iloraz inteligencji.

Robiąc test IQ, badasz mózg na dwóch poziomach: wiek umysłowy (dzielna) i wiek osoby badanej (dzielnik). Wynik mnoży się przez 100 i daje konkretną liczbę, która sugeruje iloraz inteligencji. Wiek jest tutaj niezwykle istotny, ponieważ mózg na różnych etapach życia wykazuje różne zdolności umysłowe. Test IQ to nie tylko matematyczne zagadki. Może się on opierać na różnego rodzaju zgadywankach, dopasowywaniu kształtów czy kolorów. Choć wydaje się to szalone, w taki sposób najłatwiej zbadać mózg.

Test IQ daje pewny wynik, który można dopasować do konkretnych ram. Bardzo wysoka inteligencja to ta od 149 w górę, wysoka zaczyna się od 130 do 149. Ponadprzeciętny wynik IQ to 110-129, a przeciętny 90-109. Niższy to 70-89 punktów, a wszystko poniżej uważa się za upośledzenie umysłowe. Warto zrobić sobie taki test IQ i znaleźć swój przydział.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także