PoradyOrganizacjaMało kto wie, gdzie wyrzucić pudełko po pizzy. Większość popełnia błąd

Mało kto wie, gdzie wyrzucić pudełko po pizzy. Większość popełnia błąd

Już nigdy nie będziesz zastanawiać się nad pudełkiem po pizzy.
Już nigdy nie będziesz zastanawiać się nad pudełkiem po pizzy.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | malkovkosta
02.04.2024 19:18

Pizzy nie może zabraknąć na żadnej szanującej się imprezie, ale prawdziwy problem zaczyna się, kiedy po jej zjedzeniu pozostaje ogromne i zatłuszczone pudełko. Włożenie go do pierwszego lepszego kosza lub podarcie na drobne kawałki nie załatwi sprawy. Gdzie najlepiej wyrzucać pudełka po pizzy?

Pozbycie się dowodu fast foodowej zbrodni wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, a umieszczenie pudełka po pizzy w niebieskim pojemniku na odpady wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Segregacja tego kawałka kartonu może być ogromnym zaskoczeniem, a wszystko zależy od tego, w jakim jest stanie i co dodatkowo się w nim znajduje. Zamiast dzielić włos na czworo oraz mieć wyrzuty sumienia po zjedzeniu pizzy z powodu pudełka, pamiętaj o tych zasadach, a unikniesz błędu.

Gdzie wyrzucać pudełka po pizzy?

Niewiele osób zastanawia się nad tym, gdzie tak naprawdę według obowiązujących zasad segregacji śmieci powinno trafić pudełko po pizzy. Dla większości logiczne jest to, że tektura powinna trafić do tektury, co w przypadku zabrudzonego kartonu nie jest dobrym rozwiązaniem. Niebieski pojemnik na odpady przeznaczono tylko na czysty papier, co wyklucza wyrzucenie do niego pudełka po pizzy. Jak więc je usunąć?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Karton po pizzy powinien trafić do odpadów zmieszanych, czyli czarnego worka, a folia aluminiowa znajdująca się w środku ma swoje miejsce w żółtym koszu na plastik oraz metal. Jeśli jedna strona pudełka po pizzy jest brudna, a druga czysta to możesz je rozdzielić i wyrzuć do dwóch różnych pojemników, a z pewnością poczujesz się eko oraz oczyścisz swoje sumienie. Dzięki temu sprzątanie po kolacji lub imprezie nigdy nie będzie problematycznym wyzwaniem, a banalną kwestią.

Co zrobić z pudełka po pizzy?

Jeśli uważasz, że pudełko do pizzy może się jeszcze przydać, to nie ma sensu się go pozbywać. Lepiej nadać mu drugie życie. Posiadacze kotów z pewnością już wiedzą, do kogo będzie należał kolejny karton, który jest o niebo lepszy niż miękkie posłanie. Mruczki uwielbiają tekturę, a ta po pizzy będzie dla nich prawdziwym rarytasem. Natomiast jeśli karton jest całkiem niezłym stanie, to również może przydać się do zabawy dzieciom, które z pudełka po pizzy mogą wyczarować zaskakujące dorosłych cuda.

Papierowa imitacja kuchenki, a może plansza do gry lub puzzle? W przypadku tego kawałka kartonu wszystkie chwyty są dozwolone. Pudełko po pizzy to także kreatywny patent na podstawkę pod laptopa za grosze, a wystarczy naciąć je w kilku miejscach i wieczór filmowy gotowy. Innym trikiem na wykorzystanie tego kawałka papieru jest też przerobienie go na blendę do fotografii — wystarczy pokryć go np. folią aluminiową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także