Newsy"Mama mnie nie lubi". Wyznanie 4-latka w reality show wstrząsnęło rodzicami

"Mama mnie nie lubi". Wyznanie 4‑latka w reality show wstrząsnęło rodzicami

Chłopiec z koreańskiego show.
Chłopiec z koreańskiego show.
Źródło zdjęć: © TikTok | ily.m.s.
04.12.2023 14:05

Program "My Golden Kids" został stworzony dla rodziców, którzy borykają się z wychowaniem niegrzecznych dzieci. Jednym z uczestników był 4-letni chłopiec z Korei Południowej, który ze smutną miną wyznał, że jego mama go "nie lubi", a tata wydaje się być przerażający. Te słowa poruszyły cały świat.

Dzieciaki bywają niesforne i nie ma w tym nic dziwnego. Chcą poznawać świat na swoich zasadach, a rodzice często utrudniają im tę drogę. Maluchy nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele niebezpieczeństw czyha na nie za murami domu, a rodzice robią wszystko, by dziecko było bezpieczne. Tym samym często brakuje między nimi rozmowy, która nakreśliłaby problem każdej ze stron. W przypadku Song EO Juna, koreańskiego czterolatka sytuacja wyglądała nieco inaczej. Dziecko czuło się niekochane i otwarcie to przyznało to przed kamerami reality show.

Brak uwagi ze strony rodziców może przerodzić się w bunt

W dzisiejszych czasach rodzice nie mają zbyt wiele czasu na poświęcenie się swoim dzieciom. Praca, dom i obowiązki sprawiają, że widują swoje pociechy zaledwie kilka godzin w ciągu dobry. Małe dzieci potrzebują szczególnej uwagi i czułości, a jeśli im tego nie zapewniamy, może dojść do problemów wychowawczych. Rodzice Song EO Juna zgłosili go do programu, gdzie rozwiązuje się problemy wychowawcze między rodzicami a dziećmi. To, co powiedział ich syn, na zawsze pozostanie w ich pamięci.

"Jestem sam w domu. Nikt się ze mną nie bawi" - to słowa wypowiedziane przez małego chłopca, którego prezenter spotkał w domu państwa Song. Na podłodze leżało kilka zabawek, a obok widać było chłopczyka w okularach. Jego mina nie wyrażała zadowolenia. Kiedy prezenter zaczął rozmowę i zapytał o rodziców, dziecko odpowiedziało, że tata wydaje się przerażający i nigdy nie rozmawia z nim spokojnym tonem. Wrażenia na temat mamy mamie nie były lepsze, dziecko stwierdziło, że ta go nie lubi. Na sam koniec maluch się rozkleił się i wyznał, że pragnie, by mama spędzała z nim więcej czasu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Reakcja rodziców na wyznanie dziecka

Druga kamera pokazała matkę chłopca, która zalała się łzami, gdy usłyszała wyznania czterolatka. Nagranie trafiło do internetu i prędko rozprzestrzeniło się na cały świat. W serwisie TikTok można znaleźć wiele filmików z chłopcem, lecz filmik z kanału "ily.m.s." zdobył rekordowe 19 milionów wyświetleń! Emocje związane z wyznaniami chłopca poruszyły wielu i nakłoniły rodziców do refleksji "czy moje dziecko czuje się wystarczająco kochane?".

Samotne dziecko w domu.
Samotne dziecko w domu.© Freepik | freepik

Dziecko w programie okazało się nad wyraz dojrzałe i próbowało znaleźć powód tego, dlaczego rodzice nie poświęcają mu uwagi. Widoczne było tu zaniedbanie sfery emocjonalnej, która w tym okresie życia jest u maluchów szczególnie wrażliwa. Dalsze traktowanie dziecka w ten sposób może spowodować, że malec kompletnie straci zaufanie do opiekunów, a to spowoduje jeszcze większy bunt i załamanie relacji rodzinnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także