PoradyLajfhakiMistrz świata zdradza, jak wygrać w Monopoly. Kluczowe są nieruchomości w tych miejscach

Mistrz świata zdradza, jak wygrać w Monopoly. Kluczowe są nieruchomości w tych miejscach

Dzięki tym wskazówką wygrasz każdą rozgrywkę monopoly
Dzięki tym wskazówką wygrasz każdą rozgrywkę monopoly
Źródło zdjęć: © Pixabay | HalasSwiatel

01.01.2024 14:49, aktual.: 01.01.2024 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Monopoly, czyli gra planszowa zyskała sobie niemałą popularność na całym świecie. Wiele osób wprost uwielbia emocjonujące rozgrywki w gronie przyjaciół lub rodziny. Mimo początkowej miłej atmosfery, często gra kończy się niepotrzebnymi nerwami, a nawet awanturą. W końcu nikt nie lubi przegrywać.

Zdarzają się osoby, które jeszcze nie miały okazji zgrać w Monopoly. Planszówka polega na handlu nieruchomościami w obrębie konkretnego miasta. Wtedy każdy z graczy ma odpowiednią sumę pieniędzy, a poprzez sprytne jej zainwestowanie można łatwo zdobyć jeszcze więcej. Z tego powodu gra ta wzbudza tak wielkie emocje, a przecież jest tylko fikcją. Co zrobić, aby wygrać?

Jak wygrać w Monopoly?

Takie pytanie zadawał sobie każdy rozgoryczony po porażce bankrut. Temat jest tak ciekawy, że trafił pod lupę profesora na Uniwersytecie Oksfordzkim, czyli Marcusa du Sautoy. Badacz jest wybitnym matematykiem i rozpracował najlepszą strategię na wygraną w Monopoly. Według jego analizy kluczową funkcję na planszy odgrywają pomarańczowe budynki, które w klasycznej wersji gry znajdują się w okolicy więzienia. Bardzo często właśnie w tym miejscu gracze wyrzucają na kostce od sześciu do nawet ośmiu oczek. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Według badacza nawet w sytuacji znalezienia się między tymi budynkami i tak jesteśmy w korzystnej pozycji. Czynsz, jaki gracz musi zapłacić, nie jest zbyt wysoki, a kwota ta ładnie będzie się sumować. Taka strategia pozwoli na zebranie pieniędzy od osób znajdujących się w więzieniu oraz tych, którzy "tylko odwiedzają".

O czym jeszcze pamiętać podczas gry w Monopoly?

Obecny mistrz świata w planszówce Monopoly ma bardzo podobne spostrzeżenia na temat wygranej. Według niego bardzo mocno opłaci się inwestycja w cztery linie kolejowe, bo uzyskany z nich dochód będzie kilkukrotnie większy, co wpłynie na wynik gry. Radzi też, żeby nie żałować inwestycji w media, które w Monopoly są żyłą złota. 

Wygrana w monopoly to kwestia dobrej strategii
Wygrana w monopoly to kwestia dobrej strategii © Pixabay | dboschm

Ideą twórców było stworzenie rodzinnej gry planszowej, która pozwoli na miłe spędzenie czasu razem. Mimo to profesor matematyki jest mocno nią zafascynowany i podkreśla, że łatwo ją wygrać dzięki znajomości zasad matematycznych. Napisał on nawet książkę "Dookoła świata w 80 grach", w której wyjaśnia nie tylko ich funkcjonowanie, ale też daje skuteczne wskazówki. Jednocześnie podkreśla ogromną wartość planszówek, szczególnie takich jak Monopoly.

Poprawiają one zdolność logicznego myślenia, co przekłada się na o wiele lepszą pracę mózgu. Szczególnie teraz zimą warto po nie sięgać częściej, ponieważ wieczorami mamy dużo wolnego czasu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także