PoradyLajfhakiNa zakupy zawsze zabieram folię bąbelkową. Rozwiązuję irytujący problem

Na zakupy zawsze zabieram folię bąbelkową. Rozwiązuję irytujący problem

Kobieta trzyma folię bąbelkową
Kobieta trzyma folię bąbelkową
Źródło zdjęć: © Freepik | demanna

07.01.2024 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Folia bąbelkowa może ułatwić ci robienie zakupów i transport żywności do domu. Mowa o mrożonkach, które już po kilku chwilach poza lodówką zaczynają się rozpływać, a ponowne wsadzenie ich do zamrażalnika bywa niebezpieczne. Aby tego uniknąć, koniecznie wypróbuj patent z folią, a robienie zakupów stanie się przyjemniejsze.

Polacy uwielbiają mrożonki! Warzywa, mięso czy gotowce lądują w naszych koszykach, a podczas zakupów zaczynają powoli nabierać temperatury. Nim się obejrzymy, zaczyna z nich cieknąć, a w konsekwencji wszystkie zakupy zostają zmoczone. Aby tego uniknąć, koniecznie poznaj trik z użyciem folii bąbelkowej, która będzie miała aż dwa zastosowania! Pozbędziesz się przykrego problemu z mokrymi zakupami i ograniczysz problem z rozmrożonym jedzeniem.

Jak uniknąć rozmrożenia żywności przed wstawieniem go do zamrażarki?

Kupowanie mrożonek jest bardzo wygodne, lecz ma swoje minusy. Nie wolno dopuścić do rozmrożenia i ponownego schłodzenia produktu. Takie igranie z temperaturą kończy się poważnym zatruciem pokarmowym, co może doprowadzić do wielodniowej choroby czy nawet pobytu w szpitalu. Wszystko za sprawą mnożących się bakterii, które powodują spustoszenie w naszym brzuchu. Właśnie dlatego odpowiednie transportowanie mrożonek to podstawa. Aby zrobić to bezpiecznie i wygodnie, trzeba zaopatrzyć się w nieco foli bąbelkowej do pakowania paczek. Zapewne kryje się w jakimś kartonie z ostatnich zakupów.

Folia jest wypełniona powietrzem, które ma za zadanie amortyzować przedmioty przewożone w paczkach. Owinięcie mrożonki folią pomoże ograniczyć dopływ ciepła, które powoduje rozmarzanie. Ponadto woda ściekająca z opakowania nie może zmoczyć reszty produktów, co pozwoli ograniczyć bajzel w torbie na zakupy. Zamiast owijać każdą mrożonkę osobno, koniecznie wypróbuj poniższy trik i wykonaj autorską torbę termiczną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wykorzystać folię bąbelkową do pakowania zakupów?

Ten gadżet nie będzie cię nic kosztował, a może zupełnie odmienić twoje zakupy. Wystarczy, że przygotujesz wielorazową reklamówkę, folię bąbelkową, trochę taśmy dwustronnej i opcjonalnie rzep lub sznurek. Wszystkie te przedmioty masz najprawdopodobniej w domu, więc koszt wykonania torby jest zupełnie darmowy. Jest ona wielorazowa i jeśli będziesz ją odpowiednio użytkował, posłuży ci przez kilka miesięcy.

Folię bąbelkową potnij na mniejsze arkusze. Weź taśmę dwustronną i przyklej kilka kawałków wewnątrz plastikowej siatki. Do taśmy poprzyklejaj kawałki folii, tak by bąbelki były do wewnątrz. Następnie umocuj na górze rzep lub sznurek, którym będziesz mógł wiązać siatkę. Wszystko po to, by ograniczyć dopływ ciepłego powietrza do wnętrza torby. Torbę zabieraj na każde zakupy, a problem rozmrożonych lodów, warzyw czy mięsa będzie już niemiłym wspomnieniem. Koniecznie wypróbuj ten trik, a z pewnością nie pożałujesz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także