InspiracjePomysłyNie wiesz, co kupić na komunię? Postaw na arbuza za 200 zł

Nie wiesz, co kupić na komunię? Postaw na arbuza za 200 zł

Arbuz jako prezent komunijny to prawdziwy hit
Arbuz jako prezent komunijny to prawdziwy hit
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | Lekcjareligii.pl, tarczas

14.04.2024 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Były już quady, drony, a nawet drogie wycieczki oraz spore sumy pieniędzy, ale arbuzy komunijne są czymś nowym. Jeśli nie wiesz, jakie są fajne prezenty na komunię w 2024 roku, to lepiej przygotuj 200 zł i zamów owocowe dzieło sztuki! Arbuzy komunijne szturmem podbijają internet!

Wiele osób, które wybierają się w tym roku na tę uroczystość, ma nie lada problem, co daje się obecnie dziecku na komunię. Ile gości, tyle pomysłów, a klasyczna koperta nie zawsze jest jedynym rozwiązaniem. W tym sezonie komunijnym prym wiodą rzeźbione arbuzy, które uchodzą nie tylko za hit, ale przede wszystkim konieczny element pierwszej komunii. Zamiast kartki na komunię wybierz owoc!

Co na prezent na komunię?

Temat komunii co roku wzbudza wiele emocji, ale i dyskusji, a pomysłów na wyróżniającą się uroczystość nie brakuje. Branża komunijna na przestrzeni lat stała się mocno komercyjna, nad czym ubolewają duchowni oraz osoby mocno wierzące. Społecznie przyjęło się, że prezent na komunię musi swoje kosztować, a przede wszystkim spełniać oczekiwania dziecka, które niekiedy ma bogatą wyobraźnię. Jeśli masz zaproszenie na komunię i głowisz się nad odpowiednim podarkiem, to rzeźbiony arbuz jest znakomitą oraz ekonomiczną, a co najlepsze modną opcją w tym sezonie!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mało kto zdaje sobie sprawę, że komunijne arbuzy to wcale nie nowa moda, a powrót trendów sprzed kilku lat, kiedy owocowe dzieła sztuki były obiektem pożądania na każdej ważnej uroczystości. Tak naprawdę rzeźbione arbuzy, które są obecnym hitem komunijnym, powstają dzięki sztuce carvingu, powracającej do łask. Na czym polega ta sztuka sprawnego "dłubania" w owocach?

To tak naprawdę gra kątów i kolorów. Nożyk ustawia się pod różnymi kątami i wychodzą nam takie cuda. Oczywiście wizja czy pomysł rękodzielnika oraz rozmieszczenie różnych elementów na arbuzie są równie ważne.

 Martyna Kimstacz dla serwisu finanse.wp.pl. 

Arbuz to najlepszy prezent na komunię?

Arbuz na prezent komunijny to z pewnością ciekawy oraz oryginalny pomysł, a jego koszt w zależności od indywidualnego zamówienia waha się w okolicach 200 zł. Najczęściej na owocach rzeźbiona jest data komunii, imię dziecka oraz motyw charakterystyczny dla tego wydarzenia lub nawet podobizna dziecka. Klienci decydujący się na arbuza komunijnego potrafią mieć sprecyzowane oczekiwania, które dla profesjonalistów carvingu są całkiem niezłym zyskiem, ale i żadną trudnością. Takie dzieła sztuki na komunię można podziwiać na Facebooku Lekcjareligii.pl

Wielu gości komunijnych może chcieć samodzielnie wyrzeźbić arbuza, co wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Profesjonaliści na jeden owoc poświęcają średnio około 2 godzin, ale każdy może spokojnie spróbować tej sztuki. Chirurgiczna precyzja, wyczucie artystyczne oraz dobry sprzęt do carvingu to postawa imponującego arbuza na prezent komunijny.

Źródło: Finanse.wp.pl.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także