×

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – 10 inspirujących pomysłów

Jedną z najlepszych rzeczy w Świętach Wielkanocnych jest fakt, że z ich nadejściem, każdy dzień staje się coraz cieplejszy. Mimo tego, że polski klimat lub nas zaskakiwać i czasami w kwietniu pada śnieg, to i tak z czasem zaczynają pojawiać zielone listki oraz kwiaty. Wiosna to najlepszy czas żeby odświeżyć wnętrze swojego mieszkania oraz próbować nowych rzeczy. Jeśli lubisz rękodzieło i chcesz zmierzyć się z przygotowaniem wielkanocnych dekoracji, mamy coś dla ciebie. Jak zrobić ozdoby wielkanocne? Te propozycje na pewno będą świetną inspiracją!

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Wielobarwne króliki

Do zrobienia takich ozdób wielkanocnych potrzebujesz kolorowych kredek świecowych oraz blachy na ciasteczka. Połam kredki i włóż jej do sylikonowej formy. Następnie umieść je w piekarniku.

jak zrobić ozdoby wielkanocne 1
ifestyle.diply.com

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Zając z patyczków

jak zrobic ozdoby wielkanocne 2
makeanddocrew.com

Założę się, że takiego wykorzystania patyczków po lodach jeszcze nie widziałaś! Wystarczy, że na kartce narysujesz projekt królika, a następnie ułożysz patyczki po lodach. Sklej pierwszą warstwę a następnie za pomocą kleju na gorąco przyklejaj patyczki do góry. Kiedy już skończysz, weź farbę w spray’u (w tym przypadku została użyta brązowa) i pomaluj zająca. Na koniec możesz wziąć duży biały pompon i zrobić z niego ogon. Ozdoba wielkanocna gotowa!

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Wiosenny wianek

jak zrobic ozdoby wielkanocne 3
/lifestyle.diply.com

Idealnie nada się do powieszenia na drzwi wejściowe lub na ścianie w salonie. Wystarczy stara opona lub większa puszka. Do środka przyklej styropianowe kostki i wbij kilka kolorowych, sztucznych kwiatów.

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Srebrzyste jajka

jak zrobic ozdoby wielkanocne 4
/lifestyle.diply.com

Weź kilka jajek i ugotuj je na twardo. Następnie owiń je folią aluminiową. Nie przejmuj się, że folia brzydko wygląda. Weź nożyczki i ich uchwytem powoli wygładzaj materiał. Ta czynność może chwilę potrwać, dlatego bądź cierpliwa. Następnie weź kolorowe farby i udekoruj je według preferencji – możesz zrobić kwiatki, serduszka lub paski – ważne żeby pisanki były kolorowe. Ozdoby wielkanocne gotowe!

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Kolorowe pisanki

jak zrobic ozdoby wielkanocne 5
/hellowonderful.co

Pisanki to bez wątpienia najpopularniejsze ozdoby wielkanocne. Ich przygotowanie stanowi świetny sposób rozwijania kreatywność dzieci. Wystarczy, że z bloku technicznego wytniesz kształt jajka i weźmiesz farby w tubce. Zrób kilka kolorowych kropek i kresek na papierze, a następnie użyj gumowej ściągaczki do wody. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia i udekoruj pisankami mieszkanie.

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Farbowane jajka

jak zrobic ozdoby wielkanocne 6
lifestyle.diply.com.com

Ugotuj jajko na twardo, a następnie poczekaj aż przestygnie. Teraz owiń je jednym ręcznikiem papierowym i zawiąż materiał. Weź barwniki spożywcze i zrób kilka kolorowych ciapek. Następnie użyj butelki ze spryskiwaczem i pomocz ręcznik papierowy. Odłóż do wyschnięcia, a następnie odwiń jajko. Efekt końcowy z pewnością Cię zachwyci!

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Słoik na słodycze

jak zrobic ozdoby wielkanocne 7
passionatepennypincher.com

Z pewnością nie raz natknęłaś się w sklepach plastycznych lub wielobranżowych na wielkanocne figurki do malowania. Kup figurki i niewielki słoik. Następnie klejem na gorąco przyklej figurkę do słoika. Poczekaj aż całość wyschnie i pomaluj figurkę oraz nakrętkę, farbą w takim samym kolorze.

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Króliczki

jak zrobic ozdoby wielkanocne 8
look-what-i-made.com

Do zrobienia tych uroczych króliczków użyj mieszkanki betonowej, która szybko schnie. Zrób wydmuszki i umieść mieszankę w środku. Przy pomocy dobrej taśmy zaklej otwory wydmuszki, aby beton się nie wylał. Z miedzianego drutu uformuj uszka (łatwo zrobisz to obcęgami). Uszy możesz przykleić klejem na gorąco lub delikatnie wsunąć je do wydmuszki przed całkowitym zaschnięciem betonu. Obierz jajko i namaluj pyszczek króliczka.

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Królicze dekoracje na krzesło

jak zrobic ozdoby wielkanocne 9
blueribbonkitchen.blogspot.com

Każdy z gości będzie czuł się bardzo świątecznie, jeśli ozdobisz krzesła w ten sposób. Wystarczy, że weźmiesz wstążkę i odmierzysz szerokość krzesła. Następnie utnij kawałek wstążki, a na jej końcach doszyj rzep. Teraz weź puchaty pompon i na środku wstążki przyklej go za pomocą kleju na gorąco. Z dwóch mniejszych fragmentów wstążki uformuj uszka. Czy taka ozdoba wielkanocna nie wyglądają to uroczo?

Jak zrobić ozdoby wielkanocne – Zając z ręcznika

jak zrobic ozdoby wielkanocne 10
thatswhatchesaid.net

Weź niewielki ręcznik oraz kolorowe pompony. Złóż ręcznik i uformuj uszka. Teraz zawiń go cienką wstążeczką w takim samym kolorze. Na końcu doklej pompony i plastikowe oczy, tak aby stworzyć pyszczek zajączka.

Która ozdoby wielkanocne podobają Ci się najbardziej? Daj znać w komentarzu, a jeśli szukasz inspiracji na ciekawe pisanki sprawdź nasze inspiracje

Wielkanocne dekoracje – DIY

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij