ZagadkiPsychologicznePamiętasz test na inteligencję sprzed 70 lat? Sprawdź, czy podołasz nowej wersji

Pamiętasz test na inteligencję sprzed 70 lat? Sprawdź, czy podołasz nowej wersji

Ten test na inteligencję masz za darmo
Ten test na inteligencję masz za darmo
Źródło zdjęć: © Canva | Genialne

14.02.2024 16:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób uwielbia błyszczeć swoim intelektem oraz wiedzą, co od razu poprawia im humor, a także zwiększa pewność siebie. Ludzie od lat sprawdzają własną inteligencję rozmaitymi łamigłówkami, zagadkami oraz zadaniami matematycznymi, które nie należą do najprostszych. Ten test na inteligencję powrócił w odświeżonej wersji, a znakomicie nada się dla dzieci i dorosłych. Czy trójki z obrazka już teraz zawróciły ci w głowie?

Już 70 lat temu próbowano zmierzyć swoje IQ przy pomocy rozmaitych testów na inteligencję, które opierają się nie tylko na wiedzy, a przede wszystkim na zdolności logicznego myślenia. Wtedy królowały ósemki, a dziś to samo zadanie matematyczne wraca do nas z trójkami w roli głównej. Jeśli uważasz się za osobę o ponad przeciętnej inteligencji, to bez większych problemów już teraz powinieneś podać wynik. Widzisz? To wcale nie takie proste, więc lepiej na spokojnie wykonaj nowy test, a z pewnością nie straci na tym twój intelekt. Jak rozgryźć te trójki?

Jak rozwiązać ten test na inteligencję?

Z pewnością myślisz, że musisz wydać niezłą sumkę, aby sprawdzić swoje IQ, ale nic bardziej mylnego. Test na inteligencję za darmo i w domowym zaciszu wykonasz samodzielnie. Wszystko, czego potrzebujesz, to skupienie oraz odłożenie nerwów na bok. Matematyka nie jest dziedziną, w której są potrzebne, przez co wiele osób szybko irytuje się podczas obliczeń. Świat liczb, zagadek oraz łamigłówek zagiął już niejednego pewnego swoich zdolności śmiałka, który zbyt odważnie podchodził do rozwiązywania ich tajemnic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Problemem tej zagadki na logiczne myślenie wcale nie są wirujące nam w oczach trójki, a coś znacznie istotniejszego. Test na inteligencję chce zdać każdy, ponieważ nikt nie chce wyjść przed innymi oraz przed samym sobą na prymitywa, który ma braki w pracy szarych komórek. Z tego powodu wiele osób podchodzi do zadania matematycznego niezwykle ambitnie, przez co z równie dużą brawurą polegają już podczas pierwszego działania. Czy istnieje sposób, aby zdać test na inteligencję śpiewająco?

Tylko tak rozwiążesz test na inteligencję

Na początek spokojnie przyjrzyj się swojemu zadaniu. Widnieje na nim sześć trójek oraz pięć działań matematycznych, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają byt zachęcająco. Być może kusi cię, aby poddać się przed obliczeniami, ale pod żadnym pozorem nie możesz tego zrobić. Nie testując swojego intelektu, wpędzisz się w poważne kłopoty, przez które z pewnością nie będziesz mieć mózgu jak brzytwa. Musisz pamiętać, że wymaga on treningu, a zagadki, testy oraz łamigłówki są dla szarych komórek najlepszą rozrywką. Rusz głową i powiedz, od którego trójkowego działania zaczniesz?

Jeśli przypominasz sobie istotne zasady matematyczne, to jesteś na najlepszej drodze do zdania testu na inteligencję. Czy pamiętasz kolejność wykonywania działań? Właśnie teraz będzie ci najbardziej potrzebna. Jak widzisz, w równaniu nie ma nawiasów, co oznacza, że musisz pogłówkować dalej. Decydując się na mnożenie, od razu skazujesz się na oblanie egzaminu na intelekt, ponieważ powinieneś zacząć od dzielenia. Dopiero teraz możesz mnożyć trójki, a dzięki temu działanie zmieni się na: 3 + 1 + 9 - 3.

Teraz z pewnością wiesz, co masz robić, aby podołać nowoczesnemu testowi. Najpierw dodawanie, a dopiero potem odejmowanie. Jak twój wynik? Czy masz wysokie IQ? Jeśli twoja odpowiedź wynosi 10, to możesz sam sobie uścisnąć dłonie. Natomiast jeżeli oblałeś test na inteligencję, to zacznij trening matematyczny i szykuj się do drugiej rundy. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także