PoradyOrganizacjaTych rzeczy absolutnie nie trzymaj w łazience. Zmarnujesz pieniądze

Tych rzeczy absolutnie nie trzymaj w łazience. Zmarnujesz pieniądze

Pędzle przy zlewie w łazience
Pędzle przy zlewie w łazience
Źródło zdjęć: © Getty Images | Paco Navarro
23.02.2024 12:26

Łazienka to pomieszczenie, w którym panuje duża wilgotność i różnica temperatur. Często jest to również miejsce występowania licznych bakterii oraz brzydkich zapachów. Podpowiadamy więc, jakich przedmiotów na pewno nie należy nigdy przechowywać w łazience!

Dla wielu ludzi łazienka jest ulubionym miejscem w domu. Mowa w tym przypadku przede wszystkim o miłośnikach długich kąpieli z udziałem świec, olejków, wina i dobrej książki. Łazienka jest też miejscem, w którym lubimy przechowywać różne rzeczy. Okazuje się, że niektórych przedmiotów nie powinno się w tym miejscu gromadzić. Powodem jest duża wilgotność tego pomieszczenia oraz często występująca różnica temperatur. Jeśli w twojej łazience znajduje się także toaleta, to pozostawione przedmioty narażone są również na inwazję różnych bakterii, grzybów i wirusów. Podpowiadamy, jakie produkty na pewno nie powinny być przechowywane w łazience.

Jakie rzeczy nie powinny być przechowywane w łazience?

Przede wszystkim ze względu na wilgoć w łazience nie powinno się trzymać większości urządzeń elektrycznych. Dotyczy to między innymi odbiornika radiowego, przenośnego grzejnika, telefonu, tabletu oraz suszarki do włosów. Trzymanie i korzystanie w łazience z takich urządzeń może grozić ich zepsuciem, a co grosza wstrząsem elektrycznym. To może wydawać ci się zaskakujące, ale w łazience nie powinno się również trzymać suchych ręczników oraz pościeli. Otóż naturalne materiały takie jak bawełna czy len są idealnym miejscem osadzania się różnych drobnoustrojów. Są również podatne na pleśń. Do jej powstania wystarczy mała awaria systemu wentylacji.

Jeżeli nie chcesz tracić bezsensownie pieniędzy, to na pewno nie zostawiaj również w łazience swojej biżuterii. Oczywiście dotyczy to akcesoriów, które leżą w łazience przez dłuższy czas. Zwłaszcza biżuteria wykonana z metalu pod wpływem wilgotności w łazience może szybko zardzewieć i będzie nadawała się tylko do wyrzucenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Unikaj zostawiania w łazience maszynki do golenia oraz leków!

Niestety nie wszyscy ludzie posiadają ważną wiedzę na temat odpowiedniego przechowywania leków. Na pewno nie powinno się trzymać ich w łazience. Większość leków należy przechowywać w miejscu o temperaturze pokojowej. Inaczej mogą się szybko zepsuć. Dodatkowo leków nie powinno trzymać się w pomieszczeniach wilgotnych. Wiele ludzi z przyzwyczajenia zostawia w łazience swoje apteczki, a to niestety duży błąd. Według ekspertów przechowywanie leków w łazience może nawet osłabiać ich działanie.

Okazuje się, że w łazience nie jest zalecane również trzymanie...maszynek do golenia! Tak naprawdę wszystko zależy, z czego wykonane jest ostrze. Jeżeli to stal nierdzewna, to twoja maszynka może pozostać w łazience. Jeśli jednak jest to inny materiał, to ostrze szybko się stępi, a nawet zardzewieje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także