NewsyPrzechodnie byli obojętni. Zareagował kierowca autobusu i dostał gromkie brawa

Przechodnie byli obojętni. Zareagował kierowca autobusu i dostał gromkie brawa

Kierowca autobusu z Warszawy stał się bohaterem.
Kierowca autobusu z Warszawy stał się bohaterem.
Źródło zdjęć: © Facebook | Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa
24.02.2024 12:47

Mówi się, że bohaterowie nie noszą peleryny i tak właśnie jest w przypadku kierowcy autobusu linii 111 z Warszawy. Mężczyzna swoją postawą pokazał, że istnieją na świecie osoby, które nie zawahają się pomagać innym w potrzebie. Za swój gest kierowca autobusu dostał gromkie brawa, a film z jego udziałem stał się hitem w sieci. Jak zachował się bohater z Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie?

W dzisiejszych czasach niewiele osób jest skorych do pomocy drugiemu człowiekowi, a większość z nas nie dostrzega lub nie chce dostrzegać potrzebujących. Bardzo często wystarczy jeden drobny gest życzliwości, aby podnieść na duchu nie tylko osobę w potrzebie, ale też poruszyć serca internautów. Ten kierowca autobusu stał się sławny, a jego postawa jest przykładem nie tylko bohaterstwa, ale tego, że nie należy odwracać wzroku od innych.

Jak zareagował kierowca autobusu?

Bardzo wiele osób narzeka na komunikację miejską, która kosztuje krocie, a jej pracownicy nie zawsze wykazują się punktualnością oraz życzliwością w stosunku do pasażerów. Godziny szczytu, korki oraz nerwy z pewnością nie pomagają kierowcom autobusów, a poza tym każdy z nich jest tylko człowiekiem, więc może mieć gorszy dzień w pracy. Bardzo często kierowcy narzekają na przechodniów, którzy spacerują przez pasy, a to wydłuża czas przejazdu autobusu oraz irytuje śpieszących się pasażerów. W tym przypadku kierowcę autobusu zaniepokoił widok dezorientowanej kobiety stojącej przed przejściem dla pieszych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Cała sytuacja miała miejsce podczas kursu autobusu linii 111 w Warszawie, który przejeżdżał przez ul. Nowy Świat. To tam doszło do bohaterskiego zachowania kierowcy autobusu. Zatrzymujący się przed pasami mężczyzna dostrzegł niewidomą kobietę, która nie mogła samodzielnie przejść przez drogę, a nikt z przechodniów oraz innych uczestników ruchu nie zwracał na nią uwagi.

Jak kierowca autobusu z Warszawy podbił serca internautów?

Kierowca autobusu po prostu zatrzymał pojazd, uruchomił światła awaryjne i pospieszył niewidomej kobiecie na pomoc. Nasz bohater przeprowadził ją przez przejście dla pieszych, a następnie wrócił do autobusu. Za swoją reakcję mężczyzna otrzymał gromkie brawa pasażerów, po czym wznowił kurs. Dzięki nagraniu z kamer autobusu można zobaczyć tę niebywałą akcję na profilu facebookowym Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.

Kierowca autobusu wykazał się ogromną empatią.
Kierowca autobusu wykazał się ogromną empatią.© Facebook | Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa

Wideo z udziałem kierowcy autobusu trafiło do mediów społecznościowych, gdzie jego bohaterska postawa została doceniona przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie oraz internautów. Nagranie z tej akcji ma już blisko 8,5 miliona wyświetleń na Facebooku, a cały czas w komentarzach roi się wyrazów uznania dla odważnego kierowcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także