PoradyDomowe trikiPrzed świętami nacieram piekarnik cytryną. Efekt zachwyca domowników i gości

Przed świętami nacieram piekarnik cytryną. Efekt zachwyca domowników i gości

Jak wyczyścić piekarnik?
Jak wyczyścić piekarnik?
Źródło zdjęć: © Genialne
03.03.2024 16:34

Piekarnik to takie urządzenie, które bardzo łatwo się brudzi i szybko traci blask. Wyciągając jedzenie ze środka, na chromowanej powierzchni najczęściej zostają tłuste odciski palców i resztki jedzenia, które szpecą ogólny wygląd. Zamiast codziennie go wycierać, weź cytrynę i natrzyj piekarnik. W tym momencie zdarzy się coś niesamowitego!

Wykorzystywanie cytryny w codziennych porządkach to klasyk, lecz czy kiedyś słyszałaś o tym, by nacierać piekarnik skórką z cytryny? Jeśli nie, dobrze trafiłaś, bo ten trik raz na zawsze odmieni twój stosunek do mycia piekarnika. Okazuje się, że kwaśny cytrus jest w stanie zabezpieczyć chromowaną powierzchnię jak żaden inny detergent. Jak skutecznie wyczyścić bardzo brudny piekarnik? Wystarczy kawałek cytryny.

Jak wyczyścić chromowany piekarnik?

Każdy piekarnik z czasem zaczyna się zużywać. Korzystanie z tego typu sprzętu wiąże się z ciągłym brudzeniem, a częste przecieranie sprawia, że chromowana powierzchnia staje się matowa. Jeśli chcesz, by piekarnik znów wyglądał jak nowy, wykorzystaj trik z cytryną. Wystarczy zaledwie kawałek owocu, który od jakiegoś czasu plącze się po lodówce. Może nie wiesz, ale ma on wielką moc, którą warto wykorzystać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wyczyścić piekarnik bez wysiłku? Zacznij od przekrojenia cytryny na pół i wyciśnięcia z niej soku. W tym przypadku potrzebujesz jedynie skórki, dlatego sok może ci posłużyć jako dodatek do herbaty. Skórkę należy przekroić na pół i wygiąć w taki sposób, by strona miąższu była uwypuklona. W tym momencie jedyne co musisz zrobić, to przetrzeć chromowaną powierzchnię urządzenia i zostawić sok na jego powierzchni przez kilka minut.

W tym czasie warto skorzystać ze skórki i przetrzeć nią inne chromowane przedmioty w kuchni. Może być to zlew, czajnik czy mikrofalówka. W czasie, gdy piekarnik czyści się sam, ty masz okazję na przetarcie kolejnych urządzeń. Po 15 minutach należy wytrzeć brudny piekarnik wilgotną ścierką, a następnie go osuszyć. W tym momencie widać już znaczącą różnicę w wyglądzie urządzenia.

Cytryna jest w stanie odnowić twój piekarnik

Chromowana powierzchnia piekarnika uwielbia cytrynę, gdyż ta pomaga jej odzyskać dawny blask. Kwaśny sok skutecznie rozpuszcza tłuszcz, kamień i resztki materii, która pokrywa piekarnik. Cytrynowy okład usuwa wszelkie zanieczyszczenia i nabłyszcza sprzęt, dodatkowo pokrywając go niewidzialną barierą ochronną, która zapobiega palcowaniu i osadzaniu się tłuszczu. Kto by pomyślał, że kawałek owocu jest w stanie tak nabłyszczyć piekarnik?

Cytryna działa także na inne powierzchnie w kuchni. Możesz nią przetrzeć zlew, który z czasem zarasta kamieniem i staje się mało atrakcyjny. Właściwie to każdy sprzęt z chromowaną powierzchnią może zostać poddany czyszczeniu za pomocą cytryny. Jak widzisz, da się umyć piekarnik domowym sposobem bez narażania się na dodatkowe koszty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także