NewsySłyszałeś radę o tankowaniu "na zimno"? Eksperci mówią, czy trik ma sens

Słyszałeś radę o tankowaniu "na zimno"? Eksperci mówią, czy trik ma sens

Mężczyzna tankuje auto
Mężczyzna tankuje auto
Źródło zdjęć: © Getty Images, | Peter Dazeley

26.01.2024 18:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennikarz finansowy Martin Lewis zachęca właścicieli samochodów tankowanych benzyną i olejem napędowym do wcześniejszego odwiedzania stacji paliw. Według teorii jego słuchaczki może to znacząco przyczynić się do zaoszczędzenia pieniędzy na tankowaniu.

Ceny paliw niestety nie rozpieszczają. Choć największe podwyżki obcerowaliśmy prawie rok temu, to jednak obecne, trochę niższe ceny wcale nie napawają kierowców optymizmem. Ze względu na duży koszt paliwa wielu posiadaczy samochodów zrezygnowało z codziennej jazdy i przerzuciło się na inne środki transportu. Okazuje się jednak, że istnieje trik, który może pozwolić nam trochę zaoszczędzić na paliwie. Warto podkreślić, że dziennikarz finansowy Martin Lewis zachęca do tej metody tankowania zarówno właścicieli benzyniaków, jak i tych z pojazdami na olej napędowy. Czy metoda promowana przez tego eksperta rzeczywiście jest skuteczna?

Możesz zaoszczędzić pieniądze dzięki zmianie swoich nawyków

Dziennikarz finansowy Martin Lewis ujawnił w swoim podcaście teorię mówiącą, że właściciele samochodów benzynowych i tych na olej napędowy mogliby przy tankowaniu zaoszczędzić pieniądze. Według jego doniesień można to zrobić dokonując niewielkiej zmiany swoich nawyków. Co należy zrobić? Martin podczas audycji swojego podcastu przeczytał list od słuchaczki Pauli, która postanowiła podzielić się swoją cenną radą dotyczącą trików tankowania. Kobieta w swoim liście przyznała, że kiedyś pracowała na stacji benzynowej. Według niej warto to miejsce odwiedzać wcześnie rano lub późno w nocy. Najważniejsza jest jednak niska temperatura! Otóż okazuje się, że zimno ma bardzo duży wpływ na gęstość paliwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdy jest zimno paliwo mniej waży?

Słuchaczka Paula podzieliła się w liście do eksperta finansowego cennymi wskazówkami. Według jej teorii najlepiej tankować samochód we wczesnych lub późnych godzinach, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury. Paula wyznała, że zimniejsze paliwo ma większą gęstość. Jej zdaniem litr zimnej benzyny lub oleju napędowego będzie ważyć więcej niż litr ciepłego paliwa. Ponieważ na stacjach benzynowych płaci się za objętość, a nie za wagę paliwa, to według niej najsensowniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie się do jej porad.

Teoria Pauli zakłada, że tankowanie większej ilości benzyny w czasie gdy jest zimno, pozwoli skutecznie zaoszczędzić pieniądze. Martin Lewis przyznał, że on również kiedyś słyszał o tej metodzie. Niestety według różnych badaczy i ekspertów, w rzeczywistości zmiana temperatury powietrza w ciągu dnia ma niewielki wpływ na ilość uzyskanego paliwa. Zachwalana więc teoria ma się raczej nijak do oszczędzania pieniędzy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także