NewsyTikTok zalany filmami z teorią pasków "dla elity" na tubkach. Dentyści wyjaśniają

TikTok zalany filmami z teorią pasków "dla elity" na tubkach. Dentyści wyjaśniają

Internet rozpala teoria o paskach na tubkach pasty do zębów.
Internet rozpala teoria o paskach na tubkach pasty do zębów.
Źródło zdjęć: © Genialne
27.02.2024 13:26

TikTokowe trendy potrafią czasem naprawdę zaskoczyć. Wielu użytkowników tej platformy twierdzi, że na tubkach past do zębów znajdują się tajne kody. Podobno o ich prawdziwym znaczeniu wiedzą tylko elity. Głos w tej sprawie zabrali również dentyści.

TikTok w ostatnich dniach szaleje na puncie teorii, która mówi, że na tubkach past do zębów znajdują się tajne kody. Według doniesień tylko wybrani, a konkretniej elity, mają wiedzę o ukrytych w ten sposób wiadomościach. Nie wiadomo dokładnie, jaki przekaz jest zakodowany na tubkach past jednak informacja ta i tak wzbudziła w sieci pewne poruszenie. Było ono na tyle duże, że głos w tej sprawie postanowili zabrać eksperci. Dentyści wypowiedzieli się, o czym tak naprawdę informują kolorowe paski obecne na tubkach pasty do zębów. Czy teoria pasków dla elity może okazać się prawdziwa?

Co oznaczają kody na tubkach pasty do zębów?

Pewnie wcześniej raczej nie zastanawiałeś się, co oznaczają paski na tubkach pasty do zębów. Postanowili na to jednak zwrócić uwagę TikTokerzy. Według ich teorii charakterystyczne paski są czytelne tylko dla elity. Oznacza to, że przeciętny Kowalski nie ma dostępu do wiedzy, co tak naprawdę oznaczają kody umieszczone na tubkach past do zębów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Informacja ta wywołała dosyć duże poruszenie w sieci. Otóż oprócz codziennych problemów takich jak czym myć zęby oraz jaka pasta wybielająca jest najlepsza, doszły jeszcze rozterki typu, jakie ukryte wiadomości są umieszczone na tubkach past do zębów. Głos w tej sprawie postanowili zabrać dentyści. Przedstawione przez nich informacje mogą być dla wielu zaskakujące.

Dentyści ostrzegają przed dziwną teorią

Według dentystów sianie paniki w kwestii ukrytych kodów, o których wiedzą tylko elity, jest zupełnie niepotrzebne. Wszyscy zainteresowani tematem powinni się bardziej skupić na dbaniu o zęby oraz ich dokładnym i regularnym myciu. Według internetowych spiskowców kolorowe kwadraty na tubkach oznaczają, czy składniki pasty do zębów są pochodzenia naturalnego czy chemicznego. Oznaczenia, o których mowa, to małe kwadraty na sztywnym pasku plastiku na dole większości tubek.

Użytkownicy TikToka ostrzegają przed wybieraniem pasty z czerwonymi lub czarnymi znaczkami. Równocześnie zachęcają do mycia zębów pastami z zielonymi lub niebieskimi oznakowaniami, które ich zdaniem mają bardziej naturlane składy. Według ekspertów teoria promowana przez TikTokerów jest fałszywa. Kolorowe kwadraty na tubkach past do zębów tak naprawdę służą do ich oznaczenia w produkcji oraz informują czujniki światła w fabrykach past do zębów, gdzie znajduje się koniec tubki. Dzięki temu łatwo można je przyciąć oraz odpowiednio uszczelnić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także