PoradyPsychologia3 znaki, że jesteś bardziej atrakcyjny, niż myślisz. Podbudowują ego

3 znaki, że jesteś bardziej atrakcyjny, niż myślisz. Podbudowują ego

Jak rozpoznać, czy jest się atrakcyjnym?
Jak rozpoznać, czy jest się atrakcyjnym?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | WavebreakMediaMicro

13.04.2024 09:11, aktual.: 27.04.2024 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak rozpoznać, czy podobasz się innym? Atrakcyjność objawia się poprzez zachowanie innych ludzi wobec twojej osoby. Jeśli doświadczyłeś któregoś z nich, możesz być pewien, że ludzie uważają cię za kogoś wartego uwagi.

Na co dzień spotykamy wiele osób i już po kilku sekundach możemy stwierdzić, czy dana osoba jest dla nas atrakcyjna. Nie każdy jest natomiast świadomy swoich atutów, które niekiedy są skrywane pod płaszczem niepewności i niskiej samooceny. Po czym poznać, że jest się osobą atrakcyjną? Wystarczy zwrócić uwagę na zachowanie innych ludzi, a odpowiedź nasunie się sama.

Atrakcyjne osoby wzbudzają respekt

Atrakcyjność to nie tylko wygląd wpisujący się w aktualne standardy piękna. Jak wiemy, każdy ma inny gust, a poza prostymi zębami i lśniącymi włosami liczy się coś więcej. Jeśli masz ciekawy charakter i dużą pewność siebie, twoja atrakcyjność wzrasta o kilkadziesiąt procent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwszą oznaką tego, że jesteś atrakcyjny, jest to, że ludzie cię słuchają. Osoby, które stanowią pewnego rodzaju autorytet, nie mogą być nieatrakcyjne. Jeśli podczas zabierania przez ciebie głosu wszyscy inni milkną, to znak, że jesteś bardzo poważany w danym towarzystwie. Ponadto atrakcyjność wiąże się z proszeniem o rady. W każdej grupie znajomych znajdzie się osoba wcielająca się w rolę "psychologa" grupy. Czy kiedykolwiek pomyślałeś o niej jako o kimś nieatrakcyjnym? A może to właśnie ty jesteś tą osobą?

Samodyscyplina i tajemniczość wpływają na twoją atrakcyjność

Chodzenie na siłownię, zajęcia z tańca czy należenie do klubu pasjonatów — takie aktywności wpływają na twoją ocenę w oczach innych. Osoby, które angażują się sercem w inne aktywności niż praca i codzienne egzystowanie, są postrzegane jako bardziej atrakcyjne.

Co więcej, do osób atrakcyjnych zagaduje więcej ludzi. Nieważne, czy to sklep, przystanek autobusowy czy kolejka u lekarza, atrakcyjne osoby zawsze zostają poproszone o opinię czy zaangażowane do niewinnej rozmowy. Jeśli masz w swoim życiu coś, w co wkładasz serce, warto o tym wspomnieć. Twoja wartość w oczach innych wzrośnie i staniesz się z góry bardziej atrakcyjną osobą.

Dzieci pierwsze dadzą ci znać, że jesteś atrakcyjny

Czy zdarzyła ci się sytuacja, że małe dziecko w kolejce wlepiało w ciebie wzrok? Jeśli tak, możesz być pewien, że jesteś atrakcyjny. Dzieci to najczystsze dusze i od razu wyczuwają, gdy ktoś jest godny zaufania. Maluchy nie czują wstydu, dlatego chętnie zaczepiają osoby, które "wpadły im w oko".

Atrakcyjne osoby to właśnie ulubione ciocie i wujkowie, którzy mają obok siebie wianuszek dzieci. Czasami maluchy okazują zazdrość wobec osób, które im się podobają, dlatego nie chcą, byś ktoś inny skupiał na nich uwagę. Jeśli jakieś dziecko tak się wobec ciebie zachowuje, możesz mieć pewność, że twoja atrakcyjność jest na bardzo wysokim poziomie.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także