InspiracjePomysłyCo roku zjeżdżają się do mnie bliscy. Organizuję magiczny wieczór wróżb na Andrzejki

Co roku zjeżdżają się do mnie bliscy. Organizuję magiczny wieczór wróżb na Andrzejki

Andrzejki to co roku wieczór wróżb.
Andrzejki to co roku wieczór wróżb.
Źródło zdjęć: © Freepik

21.11.2023 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od lat dzień ten upływa pod znakiem wróżb, które mają dać nam jasny obraz przyszłości. Wielu organizuje wtedy imprezy lub spotkania rodzinne, ale nie muszą one być nudne. Te pomysły z pewnością będą strzałem w dziesiątkę.

Andrzejki to nie tylko dzień imienin wielu panów, ale też czas, w którym wróżymy sobie przyszłość. Szczególnie upodobały go sobie dziewczyny, ponieważ mogą dowiedzieć się, co czuje ich wymarzony mężczyzna. Jednak jak je zorganizować, aby nie zrobiło się nudno i monotonnie?

Kiedy obchodzimy Andrzejki?

Andrzejki obchodzimy niezmiennie z 29 na 30 listopada, ale w naszej kulturze utarło się, że świętujemy je 30 listopada. To małe święto na stałe weszło do corocznego kalendarza Polaków, którzy traktują Andrzejki jako okazję do hucznych imprez przed adwentem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wiele miast oraz lokali zasypuje nas z tej okazji bogatą ofertą rozmaitych imprez, które często są traktowane niczym wytworne bale. W tym roku Andrzejki wypadają w czwartek, dlatego warto przesunąć świętowanie na weekend poprzedzający to magiczne wydarzenie. Wtedy mamy gwarancję, że wszyscy nasi goście zjawią się na imprezie.

Jak zorganizować Andrzejki?

Warto postawić na dekoracje, które stworzą magiczny klimat i z pewnością zachwycą gości. Wybierz girlandy, balony oraz akcesoria typowe dla wróżbiarstwa, np. kryształową kulę oraz magiczne różdżki. Mogą tutaj przydać się niektóre z halloweenowych ozdób, które ponownie sprawdzą się do dekoracji domu.

Andrzejki to znakomita okazja do spotkań w gronie najbliższych.
Andrzejki to znakomita okazja do spotkań w gronie najbliższych. © Pixabay | Arcaion

Można zorganizować również imprezę tematyczną, która będzie okazją do kreatywności dla nas oraz zaproszonych gości. Jednak nie należy również sztywno przestrzegać tych zasad, a podejść do nich na przysłowiowym luzie. Warto dodać, że stylizacja na wiedźmę lub czarodzieja jeszcze bardziej podkreśli tajemniczy klimat Andrzejek.

Samodzielne przygotowanie przebrania z pewnością wywoła niemałą furorę wśród zebranych. Jednak zabiegani mogą skorzystać z dostępnych w sieci lub wypożyczalniach gotowców. Mimo to Andrzejki są znakomitą okazją do kreatywności oraz porzucenia codziennych konwenansów.

W co się bawić na Andrzejkach?

Same tańce to niekiedy zbyt mało, a ulubiona playlista z pewnością też szybko się skończy. Zorganizuj więc atrakcje typowe dla Andrzejek, które opierają się w głównej mierze na wróżbiarstwie. Należy pamiętać o tym, aby traktować je jako zabawę i z przymrużeniem oka patrzeć na ich wyniki.

Przelewanie roztopionego wosku przez klucz to symbol Andrzejek, a interpretacja powstałego na wodzie kształtu może wywołać salwy śmiechu. Układanie butów do drzwi to sprawdzian na to, która panna szybko odnajdzie męża. Obieranie jabłka ze skórki to symbol szczęścia na przyszły rok, dlatego warto zadbać o jak najdłuższe obierki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także