ZagadkiLogiczneZagadka, która kłóci nie tylko fanów zwierząt. Kto ma rację?

Zagadka, która kłóci nie tylko fanów zwierząt. Kto ma rację?

Ta zagadka wywołuje ostre wymiany zdań
Ta zagadka wywołuje ostre wymiany zdań
Źródło zdjęć: © Canva

08.01.2024 08:44, aktual.: 08.01.2024 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zagadki to zadania, w których musimy wytężyć swój umysł do pracy, ale mało kto chce to robić. Wielu tłumaczy się brakiem czasu, a przecież to zwykła wymówka, za którą kryje się zupełnie co innego. Nie musisz być fanem zwierząt, aby znać prawidłową odpowiedź. Czy już wiesz, jaki jest prawidłowy wynik?

Łamigłówki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a coraz więcej osób traktuje je jako swoje hobby. Szczególnie znane są nie tylko te matematyczne, ale też logiczne. Co ciekawe, w większości z nich nie potrzeba cyfr, aby liczyć. W powyżej zagadce pod głowami psa i kota ukryły się pewne liczby, a ty musisz je odnaleźć. Gotowy na poszukiwania?

Dlaczego ta zagadka jest tak trudna?

Nie od dziś wiadomo, że każdemu zdarza się liczyć po swojemu, nie zważając na zasady lub działania matematyczne. Potem lubimy kłócić się z innymi, dumnie prezentując swój wynik, który nierzadko wcale nie jest poprawny. Nasze misterne obliczenia zdają się na nic, a co gorsza nie dostrzegamy w nich podstawowych błędów. Wtedy należy zastanowić się nad wynikiem jeszcze raz, aby nie kręcić się bez sensu w kółko. Z tego powodu tak ważna jest dobra kondycja mózgu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie wiele osób regularnie podejmuje rękawice logicznego myślenia, tłumacząc się zmęczeniem lub brakiem czasu. W większości przypadków w ten sposób próbujemy zakłamać rzeczywistość, swoje lenistwo i niewiedzę. Przecież nie każdy z nas był fanem matematyki, co jest całkowicie zrozumiałe. Wiele osób do dziś z dreszczykiem wspomina ten przedmiot szkolny, który wywoływał nie mały stres, a nawet prowadził do wielu wylanych łez.

Trudna zagadka ze zwierzętami

Stopień trudności tej zagadki jest podwyższony ze względu na grafiki przedstawiające głowy psa i kota, po których zsumowaniu otrzymujemy wynik. Można powiedzieć, że w większym stopniu poszukujemy najpierw cyfr, a nie sumy, dlatego powyższa zagadka jest tak trudna. Piesek oznacza konkretną liczbę, tak samo jak kotek, a twoim zadaniem jest je odnaleźć, aby wynik był prawidłowy.

Zagadka matematyczna ze zwierzętami to kreatywna łamigłówka
Zagadka matematyczna ze zwierzętami to kreatywna łamigłówka © Freepik

Jeśli zaczynasz dostrzegać schemat działania tej łamigłówki, to jesteś na jak najlepszej drodze do jej rozwiązania. Kiedy zauważysz pewne zależności i pobudzić swoje szare komórki do pracy odpowiedzi pojawią się w głowie same. Dokładnie przeanalizuj dwa pierwsze równania. Czy już wiesz, na czym ta sprytna zagadka polega?

Jak rozwiązać zagadkę?

Mała podpowiedź na samym początku nie zaszkodzi. W ostatnim działaniu pod pytajnikiem kryje się liczba 13. Dzięki temu pozostaje ci odnaleźć liczby, ponieważ poprawne wyniki już masz. Tego typu zagadki pochodzą ze szkoły podstawowej, a dzieci rozwiązują je w try miga bez większego zastanowienia. Więc nad czym ty się głowisz?

Sprytni już mają odpowiedź, ale nie każdy ma tak dobrze wyćwiczony mózg. Musisz zauważyć, że w zagadce raz pojawia się jedna mordka, a innym razem dwie i ma to ogromne znaczenie. Ile może wynosić jeden łebek psa? Tak, jest to liczba 2. Natomiast jeden kot to 1, a teraz zobaczmy to na przykładach. "22 + 1 = 23", "22 + 2 = 24" oraz "2 + 11 = 13". Czy teraz zagadka jest taka trudna jak na początku?

Źródło: "kobieta.interia.pl"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także