ZagadkiPodchwytliweMistrzom wystarczy jedno spojrzenie. Widzisz wszystkie zaginione trójki?

Mistrzom wystarczy jedno spojrzenie. Widzisz wszystkie zaginione trójki?

Ta zagadka sprawiła, że ludzie tracą sokoli wzrok
Ta zagadka sprawiła, że ludzie tracą sokoli wzrok
Źródło zdjęć: © Canva
20.03.2024 11:25

Mocno wpatrz się w ósemkową zagadkę i szybko odpowiedz, czy widzisz wszystkie trójki? Wielu śmiałkom z pewnością zacznie dwoić się w oczach, a przybliżanie lub oddalanie ekranu na niewiele się zda. Ta zagadka skutecznie testuje spostrzegawczość i sokoli wzrok. Czy już znalazłeś zaginione trójki?

Zagadki, a szczególnie świat liczb, od lat stanowią dla nas tajemnicę, która wyprowadza w pole i całkowicie dezorientuje. Nawet osoby, które uważają się za spostrzegawcze, mogą mieć nie lada problem, aby wyłapać wśród ósemek wszystkie trójki. Ta iluzja optyczna skutecznie oszukuje nasz mózg, przez co szare komórki nie są w stanie znaleźć ukrytych trójek. Jak najlepiej rozwiązać zagadkę i nie mieć oczopląsu?

Jak rozwiązać zagadkę optyczną, zanim to ona położy cię na łopatki?

W przypadku tej zagadki, a w zasadzie iluzji, składającej się z ósemek i ukrytych trójek, często dajemy się ponieść emocjom. Nerwy oraz szukanie na siłę liczb, wcale nie sprawią, że zobaczymy je od razu. Osoby ambitne z pewnością będą kopać się z zagadką do upadłego, a pozostali odpuszczą po pierwszym wytrzeszczu oczu. Jedni i drudzy wybierają złą taktykę w poszukiwaniu rozwiązania tej łebskiej łamigłówki. Musisz wiedzieć, że w tej zagadce trójki wcale nie są tak dobrze ukryte, jak może się wydawać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Spostrzegawczość to niezwykle przydatna umiejętność i wcale nie zależy ona od tego, w jakim stanie jest nasz wzrok, a szare komórki. Nie bez powodu tyle słyszy się o regularnym treningu mózgu, aby był niczym brzytwa. Wielu nie ma na niego czasu lub unika, zagadek, łamigłówek, a nawet równań jak ognia, co nie pomaga w utrzymaniu zwojów w dobrej kondycji. Ta zagadka na spostrzegawczość to najlepszy patent, aby zacząć swoją intelektualną przygodę, a przy okazji wyostrzyć wzrok. Gdzie zatem ukryły się trójki i ile ich jest?

Gdzie w zagadce są trójki?

Mistrzowie zagadek rozbrajają takie łamigłówki w zaledwie 10 sekund! Większość z nas w tym czasie jest jeszcze w szoku lub dopiero zabiera się do wysiłku w poszukiwaniu trójek. Zanim zaczniesz wytężać wzrok, a twoje ciśnienie się podniesie, zamknij na chwilę oczy i spróbuj się skupić. Do tego przyda się cisza oraz brak jakikolwiek rozpraszaczy, które dodatkowo będą zaprzątać głowę. Dzięki takiej taktyce w rozwiązywaniu zagadki z szalonymi ósemkami i niepozornymi trójkami staniesz się błyskawicznie geniuszem.

Zanim twój mózg oraz wzrok zaczną płatać ci figle, spróbuj podać poprawną odpowiedź. Ile trójek ukryło się w tej zagadce? Twoje szare komórki z pewnością biją się same ze sobą, a kolory i kształty ósemek widoczne na obrazku w tym nie pomagają, ale nie poddawaj się! W tej zagadce optycznej znajduje się aż pięć trójek, a jeśli znalazłeś je wszystkie, to masz powód do dumy. Gdzie się ukryły? Trójki są w pierwszym, drugim oraz piątym i siódmym rzędzie ósemek licząc od góry. Jeśli ich nich nie dostrzegłeś, to teraz masz okazję je odnaleźć. Czy ta zagadka naprawdę była aż tak trudna?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także