DomRośliny doniczkoweZanurz w wodzie i podlej rośliny. Zobaczysz istną eksplozję nowych kwiatów

Zanurz w wodzie i podlej rośliny. Zobaczysz istną eksplozję nowych kwiatów

Genialny nawóz do kwiatów doniczkowych
Genialny nawóz do kwiatów doniczkowych
Źródło zdjęć: © Genialne | Genialne

08.04.2024 18:36

W niemalże każdym domu na parapetach dumnie moszczą się kwiaty doniczkowe. Są nie tylko wspaniałą ozdobą, ale też mają pozytywny wpływ na organizm. Nie od dziś wiadomo, że (zależnie od gatunku) w mniejszym lub większym stopniu oczyszczają powietrze. Szczególnie po zimie zdarza się, że nie prezentują się jednak zbyt dobrze. Poznaj, jak nawozić rośliny i czego najlepiej użyć, by je wzmocnić.

Twoje kwiaty doniczkowe jeszcze śpią po zimie? Są słabe, blade i nie wypuszczają nowych pąków? Zanim skażesz je na zmarnowanie, przeprowadź kurację odżywiającą. Być może po prostu potrzebują czegoś, co da im siłę do wzrostu. Zimne i szare miesiące zapewne sprawiły, że rośliny domowe mają niedobór potrzebnych im składników odżywczych. Pomóż im je odzyskać!

Jak nawozić rośliny? Sposobów jest wiele, wybierz ten skuteczny

Jeśli szukasz skutecznego patentu na to, czym nawozić rośliny, zapewne trafiasz na ogrom różnych trików i rad. Internet jest ich pełen. Jak wybrać ten najlepszy nawóz? Zwykle najbardziej skuteczne są te najmniej oczywiste. Myślisz, że wystarczy wybrać się do sklepu ogrodniczego i kupić buteleczkę odżywki, która od razu rozwiąże problem? Nic bardziej mylnego. Aby odżywić kwiaty doniczkowe, zajrzyj do zwykłego kiosku. A może ten najbardziej odżywczy produkt masz już w domu?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najlepszy nawóz do kwiatów doniczkowych zrobisz przy użyciu tak nieoczywistej, a zarazem taniej i łatwodostępnej rzeczy jak... zwykłe zapałki. To właśnie będąca na nich siarka będzie skutecznym remedium dla osłabionych roślin.

Jak zrobić nawóz z zapałek?

Przygotuj paczkę zapałek (chociaż wystarczy zaledwie 8-10 sztuk) i słoik lub pojemnik o objętości około 250 ml wypełniony świeżą wodą. Zamocz w niej same główki lub po prostu wrzuć całe zapałki i mieszaj. Najpierw woda zacznie zmieniać kolor — będzie to znak, że jesteś na dobrej drodze. Skończ mieszać, kiedy zauważysz, że główki zapałek całkowicie się rozpuściły. Co dalej? To wszystko! Odżywka jest już gotowa do użycia!

Jak nawozić rośliny odżywką z zapałek? Po prostu podlej nią kwiaty. Nie musisz jej niczym rozcieńczać ani czekać, aż "dojrzeje". Rozpuszczona w wodzie siarka zmotywuje słabe łodygi do wzrostu, jak również zadziała przeciwgrzybiczo. Jeśli chcesz ochronić rośliny przed natarciem szkodników, powkładaj zapałki do ziemi w doniczkach. Zrób to główkami do dołu i w odstępach około 5-6 cm. Następnie podlej wszystko wodą. Chyba zgodzisz się z tym, że pielęgnacja kwiatów doniczkowych z pomocą zapałek to genialne rozwiązanie?

Zobacz także