DomRośliny doniczkoweWsyp łyżkę do doniczki. Rośliny będą rosnąć o niebo szybciej

Wsyp łyżkę do doniczki. Rośliny będą rosnąć o niebo szybciej

Wsyp łyżkę do doniczki, by odżywić kwiaty
Wsyp łyżkę do doniczki, by odżywić kwiaty
Źródło zdjęć: © Genialne | Genialne
30.03.2024 13:05

Twoje rośliny widocznie osłabły? Nie chcą rosnąć i wyglądają jakby "ledwo stały na nogach"? To już najwyższa pora, aby podać im zastrzyk energii. Poznaj, jak odżywić kwiaty i uratować je przed całkowitym zwiędnięciem.

Kwiaty nie chcą rosnąć? Są coraz bledsze i oklapłe? Nie czekaj. Wszystko, czego w tej chwili potrzebują, to fosfor, potas i wapń. Pewnie zastanawiasz się teraz, jak zrobić naturalny nawóz do kwiatów, który dostarczy im tych składników? Spokojna głowa! Jedyne, czego trzeba, to produkt z kuchni. Na pewno masz go w szafce.

Jak ożywić kwiaty w doniczce?

To prostsze niż myślisz. Nie będzie cię to kosztowało ani dużo czasu, ani zachodu, ani pieniędzy. Wystarczy, że posypiesz ziemię w doniczce kuchennym produktem. Wkrótce zobaczysz, jak rośliny błyskawicznie "nabierają rumieńców" i wreszcie rosną!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak domowym sposobem odżywić kwiaty?

  1. Najpierw ostrożnie rozluźnij ziemię wokół delikatnego, słabego kwiatka. Możesz to zrobić drewnianą szpatułką, patyczkiem lub po prostu łyżką.
  2. Następnie wyjmij do przygotowanego pojemniczka około 1,5 cm wierzchniej warstwy podłoża. Możesz ją wyrzucić, bo w jej miejsce będzie potrzebna świeża.
  3. Teraz pora na czołowy moment i aplikację genialnego środka odżywczego. Rozsyp po ziemi mniej więcej 1 łyżkę skrobi ziemniaczanej. Nie zapomnij, aby przemieszać ją delikatnie z podłożem. Uważaj na korzenie!
  4. Na koniec wysyp po wierzchu warstwę świeżej ziemi. To bardzo ważny moment! Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, ale jeśli pominiesz ten krok, w doniczce pojawi się pleśń. Tym sposobem zrobisz więcej szkody niż pożytku.

Teraz już wiesz, jak odżywić kwiaty, by nareszcie odbiły i bujnie kwitły. Przy okazji warto poznać genialny patent, który pomoże skrzydłokwiatowi zakwitnąć. Zadbaj o swoje kwiaty, aby na wiosnę dumnie zdobiły parapety!

Skrzydłokwiat nie kwitnie - co robić?

Co zrobić, żeby zakwitł skrzydłokwiat? Jak sprawić, by w końcu zawiązały się kwiatostany? Najlepszym generatorem kwitnienia będzie nawóz bogaty w potas, magnez i fosfor. Skąd taki wziąć? Nie z kwiaciarni, a... ze zlewu. Pewnie stoi w nim jeszcze filiżanka po porannej kawie? Wykorzystaj pozostałe fusy. Oprócz wcześniej wymienionych składników odżywczych, mają jeszcze bogaty zapas azotu, którym chętnie podzielą się ze skrzydłokwiatem.

Jak zastosować nawóz do skrzydłokwiatu? Wsyp kilka łyżek ostygłych fusów prosto do doniczki lub wymieszaj je uprzednio ze świeżą wodą i podlej roślinę. Kluczową rolę gra tutaj systematyczność. Nawóz do skrzydłokwiatu z fusów należy podawać co 2 dni aż do czasu, gdy zauważysz pozytywne efekty. A ty masz jakieś sprawdzone triki na bujne kwitnienie roślin? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

Zobacz także