PoradyPsychologia7 czerwonych flag. Jeśli twój partner tak się zachowuje, najpewniej ma romans

7 czerwonych flag. Jeśli twój partner tak się zachowuje, najpewniej ma romans

Zdrada partnera to coś, co można łatwo zdemaskować
Zdrada partnera to coś, co można łatwo zdemaskować
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | LIGHTFIELD STUDIOS
17.03.2024 11:52, aktualizacja: 24.04.2024 16:07

Zdrada to jedno z najcięższych doświadczeń, jakie może przeżyć człowiek. Często niewierność rujnuje nawet z pozoru najlepiej wyglądające związki, a romans jest najczęstszym powodem rozwodów. Poznaj 7 czerwonych flag, które mogą wskazywać na zdradę partnera!

Zdrada to bardzo trudny temat. Nawet jeśli zostanie wybaczona, to zazwyczaj pozostawia na związku poważną rysę oraz ogromny żal. Skrzywdzona druga połówka ma po takim doświadczeniu duży problem z ponownym zaufaniem, a jego odbudowa trwa często latami. Najczęściej jednak zdrada partnera lub partnerki prowadzi do całkowitego rozpadu relacji. Podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę, oraz jak wyglądają czerwone flagi, które mogą sygnalizować, że twój partner lub partnerka dopuszcza się zdrady. Sprawdź, czy twoja druga połówka może być ci niewierna!

Jak można wykryć zdradę?

Tak naprawdę każdy związek oraz relacja są inne. Pary mają swoje własne ustalenia i przyzwyczajenia. Istnieją jednak pewne zachowania, które mogą sygnalizować, że jest się zdradzanym. Jak więc sprawdzić, czy partner cię zdradza? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy w ostatnim czasie zachowanie drugiej połówki jakoś się zmieniło. Czy jego lub jej rutyna uległa nagle zmianie a może teraz ma inne priorytety i coś, co kiedyś nie miało większego znaczenia, obecnie jest bardzo ważne?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Może to być np. dbanie o wygląd, zmiana stylu ubioru, częstsze uprawianie sportu, modyfikacja diety czy dłuższa ilość czasu poświęcana pracy lub swojemu hobby. Nie trzeba jednak od razu panikować. Jeśli twój partner nagle zechce znaleźć sobie nową pasję lub musi więcej pracować, to nie oznacza od razu, że cię zdradza.

Po czym poznać zdradę?

Zdradę można poznać, jeśli partner staje się nagle dużo bardziej skryty oraz tajemniczy. Jeżeli druga połówka nagle wychodzi gdzieś, aby zadzwonić, dodatkowo często korzysta z telefonu, uśmiecha się do ekranu, a także bierze komórkę ze sobą do toalety lub pod prysznic, to są to sygnały, które mogą świadczyć o romansie.

Czerwoną flagą, która również może informować o zdradzie, jest znacznie mniejsze zainteresowanie partnera sferą seksualną w waszej relacji. Oczywiście powodów mniejszej ochoty na seks w związku jest bardzo wiele i nie można od razu zakładać, że brak chęci na zbliżenie automatycznie oznacza romans. Jest to jednak sygnał, który na pewno nie powinien zostać zbagatelizowany.

Słuchaj swojej intuicji

Intuicja w kwestii niewierności partnera lub partnerki często bywa najlepszym sygnałem, który jako pierwszy zaalarmuje nas o zdradzie. Na pewno czerwoną flagą w waszym związku powinny być również jakieś niewyjaśnione i nagłe wydatki, unikanie niewygodnych tematów, mniejsze zaangażowanie w relacje oraz brak zainteresowania problemami drugiej połówki. Jeśli jednak podejrzewasz swojego partnera lub partnerkę o zdradę, to najlepiej przeprowadź z nim szczerą i poważną rozmowę. W końcu nikt nie zasługuje na bycie oszukiwanym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także