×

9 rzeczy codziennego użytku, które Internauci myją w zmywarce

Zmywarkę wykorzystywałam tylko do mycia naczyń. Jednak pewnego razu natknęłam się w Internecie na intrygujące zdjęcie. Zmywarka wypełniona klockami lego. Pomyślałam, że to genialne!
Zaczęłam szukać dalej. I okazało się, że ludzie w zmywarce myją bardzo różne rzeczy.

Jeżeli więc pralka chwilowo Ci się popsuła albo z jakiegoś powodu jej nie masz, zobacz, co Internauci „piorą” w zmywarce!

#1 Czapki z daszkiem

Jeśli chcesz mieć pewność, że czapka nie straci kształtu… umyj ją w zwymarce. Zamiast chemicznych detergentów, wlej do niej ocet.

co można myć w zmywarce
bedroomfurniture.club

#2 Kalosze

Pamiętaj by temperatura była jak najniższa! W zmywarce możesz umyć gumowe sandały, kalosze i trampki.

kalosze w zmywarce
d_d_deee / instagram

#3 Klucze

klucze
pimpimdesigns / instagram

#4 Zabawki

Od razu mówię! To na zdjęciu, to nie jest moja kolekcja. 🙂 Pomysł, pomimo wszystko bardzo dobry. Trzeba dbać nie tylko o czystość zabawek naszych dzieci i warto czasem porządnie je umyć.

funcheaporfree.com

#5 Strój do ćwiczeń

Twój facet lub dzieci, często przynoszą do domu cuchnące stroje sportowe. Natychmiast wrzuć je do zmywarki. Najlepiej od razu z parującymi jeszcze butami. Dzięki temu, nie będziesz musiała specjalnie nastawiać pralki, a dom nie będzie pachnieć jak męska szatnia.

pinterest.com

#6 Rączka od prysznica

Szorowanie rączki od prysznicu może być irytujące. Plamy od mydła i kamień myją się same w zmywarce. Wystarczy raz na ruski rok, odkręcić rączkę i wrzucić do zmywarki. Oszczędzisz sobie sporo szorowania!

prysznic
freepik.com

#7 Szczotki do włosów

Zanim umyjesz je w ten sposób, sprawdź czy nie są z naturalnego włosia. Gorąca woda może je zniszczyć. Wszystkie inne szczotki dadzą radę. Umycie ich w zmywarce nie tylko zmyje brud. Zabije też większość bakterii i zarazków, które znajdują się na ich powierzchni.

youtube.com

#8 Ruszt kuchenki gazowej

Na to, to na 100% bym sama nie wpadła. A Ty? W Internecie jest jednak wiele porad, by ruszt z kuchenki wkładać regularnie do zmywarki, o ile jego wielkość na to pozwala!

ruszt kuchenki w zmywarce
https://almostpractical.com

#9 Ziemniaki

A może ziemniaki? Czeka Cię duży, rodzinny obiad? Uszykuj ziemniaki takie, z których nie sypie się piasek/ziemia. Poukładaj je w zmywarce i włącz cykl płukania. Wcześniej upewnij się, że w zmywarce nie ma kostki do mycia naczyń 😉

ziemniaki w zmywarce
pinterest

Bonus: też może dziwne, ale działa! W zmywarce możesz pasteryzować zaprawy!

słoiki w zmywarce
pinterest.com

Od zmywarki trzymajcie z dala swoich pupili. No chyba, że mają symbol „można myć w zmywarce” 🙂

kot w zmywarce
crystalbailey2812 / instagram

I co myślisz o takich pomysłach? Ruszt z kuchenki i pasteryzacja nawet są do zaakceptowania, a te inne rzeczy? 😉

Może Cię zainteresować