Kategorie GenialnePomysły

Antygrawitacyjne buty dzięki, którym poczujesz się, jak na księżycu

Jeśli kiedykolwiek chciałeś chodzić po księżycu, to Twoje marzenie właśnie może się spełnić. I to nie dzięki drogim lotom w kosmos czy okularom VR. Właśnie powstały pierwsze antygrawitacyjne buty, które sprawią, że każdy krok będzie nie z tej ziemi.

Antygrawitacyjne buty – czyli jak chodzić po Księżycu, pozostając na ziemi

designboom.com

Za projekt tego niecodziennego obuwia odpowiada Yukako Hihara, japoński artysta i projektant, zaprojektował parę butów, które wykorzystują odpychającą siłę magnesów, i tworzą fizyczne poczucie „spaceru po Księżycu”. Antygrawitacyjne buty zostały zaprojektowane tak, aby ludzie, którzy je noszą, mieli wrażenie jakby unosili się nad ziemią.

designboom.com

Inspiracją artysty były dziecięce marzenia związane z Piotrusiem Panem:

Chciałem sprawić, aby niemożliwe stało się możliwe. Kiedy byłem dzieckiem, marzyłem żeby latać, tak samo jak robił to Piotruś Pan. Chciałem latać między chmurami i polecieć na Księżyc – wyznał artysta w rozmowie z portalem Designboom.

designboom.com

Yukako zaprojektował buty, tworząc fizyczne wrażenie przeciwstawienia się grawitacji. Swój model oparł na sile magnetyzmu i jego zdolności przyciągania i odpychania. Artysta umieścił w butach magnesy z pasującymi biegunami, tak aby siła odpychająca wytwarzała opór, który będzie wyczuwalny przy stawianiu każdego kroku. Buty wykonane są z przezroczystego poliuretanu, który został ukształtowany w futurystycznej formie, tak aby odsłaniać wnętrze obuwia. Obecnie projekt jest tylko prototypem – wykorzystano w nim 4 płaskie magnesy w kształcie tarczy, z których dwa z nich osadzone są w podeszwie każdego buta, a pozostałe dwa znajdują się w wyjmowanej wkładce.

designboom.com

Japoński projektant początkowo próbował rozwiązań z różnymi materiałami, w tym z żelem, pianką i siatką drucianą. Próbował nawet stworzyć podeszwy wykonaną z plastikowej gumowej rurki, jednak zdecydował się na najbardziej komfortowe rozwiązanie jakim jest wykorzystanie siły magnetycznej. Yukako w przyszłości chce zwiększyć rozmiar magnesów, co sprawi, że chodzenie w antygrawitacyjnych butach zacznie przypominać lewitację.

Zobacz także:

1) Adidas idzie na wojnę z plastikiem. Do produkcji swoich butów marka używa śmieci z oceanów

2) Te kolorowe buty powstały z niecodziennego tworzywa! Nie uwierzysz z czego są zrobione

3) Inteligentna doniczka sprawi, że Twoja roślinka będzie niczym zwierzątko z Tamagotchi

4) Zamień każdą rzecz w śpiącego kociaka, dzięki tej uroczej foremce

Źródło i fotografie: designboom.com