12 domowych trików, które sprawią, że Twoja łazienka będzie lśnić jak nowa

Czyszczenie toalety nie jest niczym przyjemnym, zwłaszcza jeśli nie wykonujesz tej czynności regularnie. Na szczęście jest wiele tanich i sprawdzonych sposobów, jak poradzić sobie z brudem i bakteriami na muszli klozetowej. Oto x rzeczy, o których nie pomyślałabyś, że nadają się do czyszczenia toalety.

#1 Domowa, naturalna mikstura

livesimply.me

Składniki:

– 1 szklanka wody destylowanej,
– 1/2 szklanki sody oczyszczonej,
– 1/2 szklanki mydła kauczukowego,
– 15-30 kropli olejku lawendowego, grejpfruta, drzewa herbacianego, cytryny lub pomarańczy,
– nadtlenek wodoru.

Sposób przygotowania:

Za pomocą małego lejka umieść w butelce ze sprayem lub pojemniku płynne składniki (wodę i mydło). Następnie dodaj sodę oczyszczoną. Wstrząśnij, tak aby składniki się połączyły. Następnie dodaje nadtlenek wodoru. Umieść górną część butelki i dokładnie zakręć. Wstrząśnij ponownie butelką. Teraz na wewnętrznej stronie muszli klozetowej umieść środek czyszczący. Pozostaw go na 5 do 15 minut, a następnie wytrzyj toaletę za pomocą szczotki. Po umyciu spłucz wodę. Środek należy przechowywać w temperaturze pokojowej i energicznie wstrząsać przed użyciem. Rozdzielenie składników jest naturalne przy takich substancjach.

#2 Nadtlenek wodoru

Zamiast używać ostrych środków chemicznych, możesz dezynfekować toaletę nadtlenkiem wodoru. Spryskaj nim toaletę i pozostaw na 30 minut. Następnie spłucz wodę.

#3 Tabletki czyszczące

mom4real.com

Składniki:

– 1/2 szklanki kwasu cytrynowego,
– 1,5 szklanki sody oczyszczonej,
– 30 kropli oleju lawendowego,
– 30 kropel olejku eterycznego z cytryny,
– 30 kropel olejków eterycznych z mięty pieprzowej,
– woda.

Sposób przygotowania:

Do dużej miski dodaj kwas cytrynowy i sodę oczyszczoną. Następnie oddaj olejki eteryczne, dodając je energicznie mieszaj trzepaczką. Użyj butelki ze spryskiwaczem i bardzo powoli dodawaj wodę. Rozpyl trochę, zamieszaj i dodaj następną część. Kontynuuj dodawanie wody, aż uzyskasz masę przypominającą grys. Teraz umieść masę w foremkach na lód. Masa powinna nieco się unieść. Poczekaj godzinę, a następnie użyj starej karty do zeskrobania nadmiaru masy z góry. Jeśli masy jest dużo umieść ją do drugiej tacki na lód. Pozostaw kostki na noc, na drugi dzień wyciągnij je i przechowuj w hermetycznym pojemniku. Teraz wystarczy wrzucić kostkę do toalety i zamknąć pokrywę. Po około 20-30 minutach, użyj szczotki do szorowania i wyszoruj wytworzoną mieszaninę. Następnie spłucz wodę.

#4 Aspiryna

Bez dużego wysiłku wyczyścisz swoją toaletę tabletkami musującymi. Weź dwie aspiryny i wrzuć do muszli klozetowej. Pozostaw na 5-15 minut, następnie użyj szczotki do czyszczenia toalet, spłucz wodę i gotowe.

#5 Napój izotoniczny

youtube.com

Okazuje się, że napoje izotoniczne bardzo dobrze radzą sobie z zabrudzeniami wewnątrz muszli klozetowej. Weź butelkę dowolnego napoju i wlej go do środka toalety. Następnie pozostaw na 5 minut i umyj muszlę za pomocą szczotki toaletowej.

#6 Grejpfrut i sól

Oto kolejny naturalny roztwór czyszczący: grejpfrut i sól. Pokrój grejpfruta na pół, zanurz go w soli i wytrzyj deskę oraz klapę. Taki sposób jest całkowicie naturalny, pięknie pachnie i genialnie czyści brud!

#7 Klapa od toalety

Ten obraz może sprawić, że zdecydujesz się natychmiast sprawdzić czy Twoja toaleta nie wygląda podobnie. Często zaniedbujemy zdejmowanie klapy, a w tym miejscu zbiera się dużo brudu i resztki moczu, dlatego raz na jakiś czas pamiętaj aby przeczyścić to miejsce.

#8 Ocet

Ocet i taśma izolacyjna mogą oczyścić strumienie syfonowe, znajdujące się pod krawędzią deski toaletowej. Warto zastosować tę metodę przynajmniej raz w roku.

#9 Dezynfekcja szczotki

Nie zaniedbuj szczotki do czyszczenia muszli klozetowej. Nalej uniwersalny środek czyszczący do pojemnika na szczotkę, aby był czysty i odświeżony. Taki zabieg zapobiegnie powstawaniu bakterii.

#10 Mydło kastylijskie

Mydło kastylijskie i boraks tworzą cudowną piankę do czyszczenia toalet. Jeśli brut jest bardzo uporczywy możesz użyć szczotki ryżowej do wyczyszczenia krawędzi muszli klozetowej. Pamiętaj, żeby wykonywać tę czynność w grubych, gumowych rękawiczkach!

#11 Pasta do zębów2>

Jeśli denerwuje Cię zapach sprecyzowanych środków czyszczących, zamiast nich użyj pasty do zębów. Wystarczy, że umieścisz trochę pasty w muszli klozetowej i na chwilę ją pozostawisz. Następnie wyczyść toaletę szczotką i spłucz wodę.

#12 Płyn do mycia naczyń

Jeśli Twoja toaleta jest zatkana możesz w bardzo szybki sposób ją odetkać przy pomocy płynu do mycia naczyń. Wystarczy, że wypełnisz muszlę klozetową zagotowaną wodą, a następnie dodasz płyn. Uważaj, żeby nie wlać wrzątku bo może uszkodzić toaletę. Więcej na temat tej metody przeczytasz w tym artykule.