×

Nie wiesz jak udekorować ściany? 14 inspiracji, którym powiesz zdecydowane „TAK”

Marzysz aby zmienić wygląd pustych ścian? Chcesz aby nabrały wyrazu i koloru? Nie zagracaj ścian dużą ilością półek! Zapomnij też o tapetach, które ograniczą potencjał udekorowania ścian! Zobacz poniższe przykłady na oryginalne dekoracje i zainspiruj się!

#1 Kolorowe ramki

pinterest.com

Postaw na jeden lub dwa kolory przewodnie. Ramki mogą być w różnych wzorach i kolorach, a ich nieregularne rozmieszczenie doda uroku. W ramki warto wsadzić obrazy o podobnym motywie przewodnim.

#2 – 3 do 1

pinterest.com

Zdecyduj się na udekorowanie tylko jednej ściany, trzy pozostałe pomaluj na jeden i ten sam kolor (najlepiej postawić na biały, ponieważ ułatwi to dopasowanie barw na ostatnią ścianę). Przyklej taśmy i stwórz własny wzór. Wystarczy odrobina fantazji i różne farby!

pinterest.com

#3 Lustra

pinterest.com

Między obrazami warto powiesić lustra (np. w ozdobnych ramach). Ten trik nie tylko doda uroku wnętrzu ale także optycznie je powiększy!

#4 Ściana a’la ombre

bigdiyideas.com

Jeśli jednak wolisz pozostać przy pomalowaniu ścian nie musisz wybierać jednego koloru – co powiesz na ścianę a’la ombre?

#5 Drewno na ścianie

apieceofrainbow.com

Kto powiedział, że deski mogą służyć tylko do stworzenia mebli lub do położenia na podłodze? Na ścianie w sypialni prezentują się równie pięknie!

#6 Organizery nad biurem

pinterest.com
pinterest.com

Jeśli chcesz aby Twoja ściana wyglądała przyjemnie, a przy tym wszystkim pomogła Ci w organizacji – umieść tablice korkowe w ciekawych wzorach nad swoim biurkiem.

#7 Zdjęcia w oryginalnej formie

pinterest.com

Nie musisz decydować się na umieszczenie zdjęć w szarych ramkach. Kawałek sznurka, klej na gorąco oraz metalowa rurka wystarczą, żeby zrobić piękną dekorację na ścianę. Dodatkowo możesz dodać jednokolorowe figury geometryczne.

#8 Inspiracja do pokoju dziecięcego

bigdiyideas.com

W kąciku umieść półkę na książki lub zabawki, a ścianę udekoruj w kształt drzewa. Dodaj kilka samoprzylepnych karteczek, na których Twoje dziecko może zapisywać notatki!

#9 Serwetki nie tylko na stole

bigdiyideas.com

Jeśli masz stare serwetki możesz przywiesić je do ściany i odmalować je na wybrany kolor.

#10 Talerze

pinterest.com

Szkoda trzymać ozdobne talerze w szufladach! Co powiesz na rozmieszczeniu ich na ścianie?

#11 Obrazy

pinterest.com

Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem sztuki, warto zdecydować się na proste obrazy, które będą służyć jako subtelne dekoracje ścian.

#12 Literki

pinterest.com

Kolorowe napisy świetnie służą do personalizacji i ozdobią każdą ścianę.

#13 Napisy

pinterest.com

Lub możesz postawić na motywujący slogan.

#14 Cegiełka i rośliny

pinterest.com

Biała cegła i zielone rośliny to również piękne połączenie.

Która inspiracja podoba Ci się najbardziej? Jak ozdabiasz swoje ściany w domu? Daj nam znać w komentarzach!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij