ZagadkiPodchwytliweJesteś spostrzegawczy? Mało kto potrafi poprawnie określić ilość trójkątów

Jesteś spostrzegawczy? Mało kto potrafi poprawnie określić ilość trójkątów

Test na spostrzegawczość, który nie każdy zdaje śpiewająco
Test na spostrzegawczość, który nie każdy zdaje śpiewająco
Źródło zdjęć: © Canva

16.12.2023 10:01, aktual.: 16.12.2023 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten test na spostrzegawczość podzielił internautów, ponieważ każdy widzi zupełnie inną liczbę trójkątów. Jeśli kusi cię, aby od razu podać odpowiedź, to lepiej nabierz wody w usta i ponownie spójrz na obrazek. Ile trójkątów na nim widzisz?

Łamigłówka wcale nie jest tak trudna, jak się wydaje, a winowajcą złych odpowiedzi jest rozleniwiony mózg. Mało kto dla rozrywki go trenuje, a zazwyczaj nie wykorzystujemy całego naszego potencjału. W efekcie tylko nieliczni od razu i bezbłędnie są w stanie podać wynik. Jak więc on brzmi?

Test na spostrzegawczość, który dzieli internautów

Bardzo często nie rozwijamy naszego intelektu, a wyzwania zawodowe lub czytanie książek to zbyt mało. Nikt nie ma czasu na codzienny trening spostrzegawczości, który dałby znakomite rezultaty i poprawił kondycję mózgu na długi czas. Wielu z nas woli wolny czas spędzić z telefonem lub pilotem w ręku, a to błąd.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wystarczy na chwilę zwolnić i dokładnie wpatrzeć się w obrazek, który składa się z trójkątów. Nie potrzebujesz niczego więcej niż odnaleźć wszystkie z nich. Mimo że brzmi prosto, to wcale łatwe nie jest, a najlepsi rozwiązują test w osiem sekund. Sprawdź, jaki będzie twój wynik, być może należysz do elitarnego grona osób spostrzegawczych. Ile trójkątów udało ci się znaleźć?

Jaki jest wynik testu na spostrzegawczość?

Jeśli czas minął, a ty nadal widzisz jednocyfrową liczbę trójkątów, to nie ma powodu do zmartwień. Wszystko przyjdzie z czasem, pod warunkiem że zaczniesz od razu solidny trening mózgu. W przeciwnym razie każda zagadka na spostrzegawczość lub logikę będzie trudna. Istotne jest także to, aby się nie zniechęcać, albo co gorsze denerwować. Nigdy nie są to dobrzy doradcy, a nie chodzi o szarganie sobie nerwów na przyjemnościach.

Spostrzegawczość można trenować
Spostrzegawczość można trenować© Freepik

Kluczem do sukcesu oraz poprawnego rozwiązania testu na spostrzegawczość jest trening, który po pewnym czasie uczyni z ciebie mistrza łamigłówek. Najlepiej zacząć od prostych zadań, a w miarę upływu czasu oraz zwiększania swoich zdolności podnosić poprzeczkę. Wiele osób z pewnością zna poprawne rozwiązanie testu, przez co można być dumnym. Jeśli jesteś uparty, to ponownie spójrz na obrazek z trójkątami, jeśli wyłapiesz nowe, to również masz powód do radości.

Ile trójkątów jest na obrazku?

Z pewnością każdy zastanawia się nad prawidłową odpowiedzią, a warto dodać, że zazwyczaj podawany wynik to 4 lub 6. Jednak trójkątów jest znacznie więcej, ale na pierwszy rzut oka ich nie dostrzegamy. Tak naprawdę na obrazku znajduje się 13 trójkątów. Jeśli nie jesteś przekonany do tej odpowiedzi, to ponownie zacznij liczyć. Czy znalazłeś je wszystkie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także