PoradyPsychologiaKiedy masz wszystkiego dość, połóż się na podłodze. Rada z TikToka jest hitem

Kiedy masz wszystkiego dość, połóż się na podłodze. Rada z TikToka jest hitem

Kiedy masz wszystkiego dość, połóż się na podłodze
Kiedy masz wszystkiego dość, połóż się na podłodze
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Nataliaderiabina
12.04.2024 15:26

Są dni, kiedy ma się naprawdę wszystkiego dosyć. Nic nie idzie tak jak powinno, a dodatkowo dopadają cię nerwy i silny stres. Na szczęście istnieje bardzo łatwy sposób na mały, domowy reset. Polecają go użytkownicy TikToka. Chodzi o... leżenie na podłodze!

Czasami ilość obowiązków może być naprawdę przytłaczająca. Do tego słaby nastrój lub długo utrzymujący się stres i można naprawdę skutecznie się do wszystkiego zniechęcić. Okazuje się, że istnieje banalny sposób na domowy reset i chwile wyciszenia. Otóż według wielu użytkowników TikTok'a, złotym środkiem na lepsze samopoczucie oraz uspokojenie myśli, jest... leżenie na podłodze. Jak to ma dokładnie wyglądać?

Czy leżenie na podłodze jest zdrowe?

Okazuje, że spanie na podłodze może być szczególnie korzystne dla osób, które mają problemy krążeniowe. Nie oszukujmy się jednak. Raczej nikt na dłużej nie zrezygnuje z wygodnego łóżka na rzecz twardej i zimnej podłogi. Nie o to w tym na szczęście chodzi. Tiktokowy trend o nazwie ''floor time'' polega na chwilowym odleżeniu się na podłodze. Czynność ta ma pomóc zredukować napięcie całego ciała. Ma zrelaksować i wyciszyć oraz być formą kilkuminutowego resetu po ciężkim dniu. To także idealna okazja do pobycia przez chwilę z samym sobą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

''Floor time" zyskał bardzo dużą popularność za granicą. Filmiki, gdzie użytkownicy TikTok'a po prostu odpoczywają na podłodze, zdobywają zawrotną popularność i milionowe liczby wyświetleń. Większość osób, które szukają ukojenia nerwów na podłodze, wybiera pozycję leżącą na plecach. Dłonie są zazwyczaj ułożone wtedy wzdłuż ciała a oczy zamknięte. W sieci można również zobaczyć wideo, na których TikTokerzy praktykujący ''floor time'' leżą w pozycji embrionalnej, czyli na boku z podkurczonymi nogami i spuszczoną głową w kierunku kolan.

Najważniejsze w tym trendzie to odnaleźć spokój oraz zredukować stres i napięcie. Warto wspomnieć, że również polscy TikTokerzy praktykują ''floor time''. Taką osobą jest np. użytkowniczka, której konto nosi nazwę @zombieblondie. Jej wideo pokazujące leżenie na podłodze osiągnęło prawie 4 miliony wyświetleń.

Czy leżenie na podłodze może zastąpić pomoc specjalisty?

Należy pamiętać, że jeśli naprawdę nie radzisz sobie ze stresem oraz natłokiem myśli, to w pierwszej kolejności koniecznością jest udanie się do specjalisty. Jeśli jednak chcesz się tylko odprężyć oraz zmniejszyć napięcie, to leżenie na podłodze będzie dla wielu osób naprawdę idealnym rozwiązaniem.

W celu zwiększenia przyjemnych doznań, można podczas leżenia włączyć sobie relaksującą muzykę oraz zapalić pachnące świece lub kadzidełka. Podczas praktykowania ''floor time'' należy pamiętać, że wtedy nikt nie może ci przeszkadzać. Trzeba być samemu w pomieszczeniu. Tylko wtedy istnieje realna szansa, by odpocząć.

Źródło: "tiktok.com/@zombieblondie"

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także