×

Luksusowy kemping w centrum Polski. Idealny dla miłośników instagramowych widoków

Czy dzika przyroda może iść w parze z instagramowymi widokami? Okazuje się, że jak najbardziej! Najlepszym przykładem na te słowa jest pensjonat „W Bańce”, który swoim gościom oferuje nietypowe pokoje.

„W Bańce” to nowa propozycja dla wszystkich którzy kochają ciekawe pomysł oraz piękne zdjęcia, którymi można pochwalić się na Instagramie czy Facebooku. Specjalne namioty znajdujące się pod Łodzią, są kwintesencją glampingu czyli luksusu (z angielskiego słowa glamorous) oraz kempingu (z ang. camping). Tzw. glamping czyli luksusowy kemping to ciekawa alternatywa dla tych, którzy do tej pory nie pałali zbyt dużym entuzjazmem na myśl o noclegu pod gołym niebem.

luksusowy kemping 1
instagram.com/wbance.pl

Namioty przypominające bańki znajdują się w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, a to oznacza, że lokalizacja jest atrakcyjna nie tylko dla samych mieszkańców Łodzi, ale także innych pobliskich miast jak np. Warszawy, z której do luksusowych namiotów można dojechać w niecałe półtorej godziny.

luksusowy kemping 2
instagram.com/wbance.pl

Do wyboru są dwa rodzaje baniek. Pierwsza z nich to Bitcoin, która została stworzona z dwóch rodzajów materiału – przeźroczystego oraz nieprześwitującego białego materiału. Druga zaś jest całkowicie prześwitująca i nazywa się Zen. Nie musisz się jednak martwić ciekawskimi sąsiadami – bańka jest umiejscowiona w skrytym i zacisznym miejscu, które jest oddalone od innych gości. Taka lokalizacja z pewnością pozwoli Ci się odizolować od reszty świata.

luksusowy kemping 3
instagram.com/wbance.pl

Z kolei bańka Bitcoin umiejscowiona jest tuż nad stawem. Zarówno jedna i druga opcja pozwala nam na obserwację rozgwieżdżonego nieba oraz pobudkę wraz z pierwszymi leniwymi promieniami słońca. Przed rezerwacją noclegu warto mieć na uwadze, że sezon „W Bańce” trwa od maja do końca września. Obiekt mogą wynajmować jedynie osoby pełnoletnie, a do środka niestety nie można zabrać ze sobą swojego pupila.

luksusowy kemping 4
instagram.com/wbance.pl

Obydwie bańki są dwuosobowe, lecz model Bitcoin jest znacznie większy od Zen. W tym pierwszym umieszczono nawet fotel typu kokon. Obydwie bańki posiadają 160 cm łóżka oraz teleskop. Doba „W Bańce” kosztuje od 399 zł do 429 zł.

instagram.com/wbance.pl

Do każdej z baniek przysługują udogodnienia w obiekcie w postaci jacuzzi, hamaka grilla gazowego cy drewnianego domku z tarasem. Bez obaw – bańki mają także prywatną łazienkę oraz w pełni wyposażoną kuchnię.

Jak Ci się podoba taki luksusowy kemping? Uważasz, że jest to lepsza opcja niż tradycyjny namiot i biwakowanie w lesie czy jednak nic nie zastąpi tej dzikiej przygody i kontaktu z naturą jak zmagania z rozkładaniem namiotu? Daj nam znać w komentarzu na Facebooku!

Zobacz także:

1) Hotel tylko dla kobiet. Do tego pensjonatu mężczyźni mają zakaz wstępu

2) Hotel z siatką nad oceanem oferuje noclegi pod gołym niebem

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować