ZagadkiPodchwytliweZagadka, która zagęściła atmosferę przy niejednym niedzielnym stole. Znasz wynik?

Zagadka, która zagęściła atmosferę przy niejednym niedzielnym stole. Znasz wynik?

Zagadka matematyczna, która może poróżnić
Zagadka matematyczna, która może poróżnić
Źródło zdjęć: © Canva | Genialne
25.02.2024 16:07

Warto testować swoje umiejętności poprzez rozwiązywanie matematycznych łamigłówek. Mamy dla ciebie działanie, które jest idealnym treningiem dla mózgu. Nie jest to jednak zwykła zagadka! Ostrzegamy, że tylko nielicznym udaje się rozwiązać ten przykład!

Nie bez powodu matematyka to królowa nauk. Wszystko za sprawą jej ogromnej wszechstronności. Nie dla wszystkich jednak przedmiot ten jest prosty i do końca zrozumiały. Dlatego też umiejętność rozwiązywania podchwytliwych zagadek matematycznych jest na pewno cenna. Warto pamiętać, że jeśli często rozwiązujesz tego typu łamigłówki, wprowadzasz dla swojego umysłu potrzebną aktywność, która znacznie wpływa na poprawę ogólnej pamięci oraz koncentracji. Jednak tylko nielicznym udaje się poprawnie rozwiązać przygotowany przez nas przykład. Sprawdź, czy podołasz temu zadaniu. Wynik może wcale nie być taki oczywisty!

Spróbuj rozwiązać tę podchwytliwą matematyczną zagadkę

Ta matematyczna łamigłówka może być dla wielu nie lada wyzwaniem. Chociaż początkowo wydaje się prosta, a nawet oczywista, wielu daje się wprowadzić w błąd. Jeżeli uważasz, że potrafisz myśleć logicznie, to podejmij wyzwanie i spróbuj rozwiązać to działanie: 20-(21+9):10= ? 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przy jego rozwiązywaniu niech cię jednak nie zwiedzie twoja pewność siebie. Pamiętaj, że to równanie jest dosyć podchwytliwe i przy główkowaniu wcale nie jest wskazany pośpiech. Warto na pewno przetestować tym działaniem nie tylko siebie, ale również całą rodzinę. Kto z was okaże się najlepszym matematykiem? Najlepiej zacznijcie od rozpisania sobie wszystkiego na czystej kartce papieru. To znacznie ułatwi całe dalsze liczenie. Następnie — w celu wykonania poprawnie tego działania — musicie przypomnieć sobie o wpajanych w szkole zasadach kolejności wykonywania działań. Czy znacie już poprawny wynik?

Poznaj poprawne rozwiązanie działania

Czy tobie i twoim bliskim udało się poprawnie rozwiązać to podchwytliwe zadanie? Ostateczny wynik równania to: 20-(21+9):10=17. Dlaczego? Najpierw liczymy to, co w nawiasie, co da nam: "20-30:10=?". Teraz przechodzimy do dzielenia, więc otrzymamy: "20-3=?". Teraz to już prosta matematyka. Jeśli nie udało ci się rozwiązać zagadki, to spróbuj podejść do niej kolejny raz. Na pewno nie warto się zniechęcać. Przypomnij sobie kolejność wykonywania działań. Jest ona w tym wypadku kluczowa.

Pamiętaj, że w przypadku błędnego rozwiązania i nawet poznania już końcowego wyniku, warto dalej ćwiczyć rozwiązywanie tego typu równań. W końcu jest to kreatywna forma spędzania wolnego czasu. Co więcej, poprzez wykonywanie takich zadań wprowadzamy specjalny trening dla naszego mózgu. Takie ćwiczenia również w znacznym stopniu ulepszają już nasze istniejące funkcje poznawcze, a także rozwijają nowe. To co? Gotowi na kolejną zagadkę?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także