PoradyNa migrenę nie łykam tabletek. Stosuję trik lekarki i ból szybko znika

Na migrenę nie łykam tabletek. Stosuję trik lekarki i ból szybko znika

Jak poradzić sobie z migreną?
Jak poradzić sobie z migreną?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Pixel-Shot

29.01.2024 11:28, aktual.: 29.01.2024 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Migrena potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Niestety przez wielu często jest bagatelizowana. Należy pamiętać, że to nie jest zwykły ból głowy i trzeba bardzo z nim uważać. Okazuje się, że istnieje sprawdzony trik, który realnie pomaga w walce z migreną.

Migrena to nie jest zwykły ból głowy. Tak naprawdę ci, którzy nigdy nie doświadczyli tego stanu, mogą czuć się szczęśliwcami. Dolegliwość ta jest definiowana jako napadowy, pulsujący ból głowy, któremu często towarzyszą nadwrażliwość na hałas, zapachy oraz światło. Zazwyczaj ból zaczyna się z przodu lub po jednej stronie głowy. Atak może przybierać na intensywności.

Niestety migrena może utrzymywać się przez kilka godzin. W skrajnych przypadkach występuje nawet przez kilka dni. Chcąc uśmierzyć cierpienie, wielu sięga po różne tabletki przeciwbólowe. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Przy długotrwałym stosowaniu nasz organizm uodparnia się na różne leki i w związku z tym przestają one dziać. Okazuje się jednak, że pewna lekarka zdradziła swój domowy sposób na pozbycie się migreny. Czy rzeczywiście jest on skuteczny?

Jak skutecznie pozbyć się migreny?

Migrena może przysporzyć ogromnego bólu. Dlatego też nie warto cierpieć tylko zacząć działać już przy pierwszych jej objawach. Lekarka Angelika Szymańska, która bardzo aktywnie prowadzi swoje konta w mediach społecznościowych, postanowiła podzielić się ze swoimi widzami trikami na walkę z migreną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na tiktokowym koncie kobiety pod nazwą @gini.gina można znaleźć wideo, w którym zdradza swój domowy i sprawdzony sposób. Według lekarki przy dużej migrenie należy zanurzyć stopy w bardzo ciepłej wodzie. Tak naprawdę temperatura wody powinna być tak wysoka, jak tylko jesteś w stanie wytrzymać. Zastosowanie tego prostego i domowego sposobu przyniesie ci szybką ulgę od bólu.

Dlaczego gorąca woda może pokonać migrenę?

Według lekarki ciepło wydobywające się z gorącej wody rozszerzy naczynia krwionośne w stopach i dzięki temu ''odciągnie'' krew od głowy. Wpłynie to znacząco na zmniejszenie się ucisku na naczynia krwionośne. Warto podkreślić, że sposób z zanurzeniem stóp w misce z gorącą wodą nie działa otumaniająco jak niektóre leki. Nie tylko przyniesie ulgę, ale również pozbędzie się przyczyny migreny.

Decydując się jednak na ten tiktokowy sposób, należy bardzo uważać z temperaturą wody. Zbyt wysoka może prowadzić do poparzeń oraz omdleń. Najlepiej będzie przed włożeniem stóp do miski przyzwyczaić ciało do zmiany temperatury. Zwróć więc uwagę, aby zanurzać swoje stopy w wodzie stopniowo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także