Nowe spodnie przyszły z "dodatkiem"? Sprawdź, jak zdjąć klips zabezpieczający
Klipsy zabezpieczające to już konieczny standard, i powinniśmy się do nich przyzwyczaić podczas każdych zakupów. Wiele osób, które zamawiają ubrania przez internet, przynajmniej raz miało sytuację, że w paczce pojawił się właśnie ten kawałek plastiku, który wcale nie jest tak prosty do zdemontowania. Jak zdjąć klips zabezpieczający w domu?
12.04.2024 16:42
Każdy stara się chronić przed kradzieżą na wiele różnych sposobów, a popularne sieciówki doszły w tym do perfekcji. Jeśli zawsze przechodziłeś przez bramkę w sklepie z duszą na ramieniu, mimo tego, że nic nie miałeś na sumieniu, to świadectwo tego, że masz prawdziwie złote serce! System zabezpieczeń działa bez zarzutu, a nieuczciwych ludzi nie brakuje. Zupełnie inaczej wygląda to, kiedy w zamówionych ubraniach znajduje się plastikowy klips, co mocno utrudnia sprawę.
Co najważniejsze, ten sposób na pozbycie się klipsa zabezpieczającego to wcale nie zachęta do kradzieży! Zdradzamy patent na to, jak zdemontować klips z zakupionych spodni, jeśli np. nie opłaca ci się zwracać produktu ze względu na związane z tym dodatkowe opłaty.
Jak zdjąć klips zabezpieczający?
Wiele osób z pewnością zacznie kombinować z usunięciem klipsa antykradzieżowego na własną rękę, a idealnie byłoby udać się do sklepu stacjonarnego, aby obsługa zdjęła go od ręki. Mało kto ma na takie wizyty czas, a przecież nowe ubranie nie może czekać. Z tego powodu warto złapać za narzędzie ciężkiego kalibru, które skutecznie pozbędzie się klipsa zabezpieczającego. Jeśli myślisz o tym, aby podważyć plastik nożem, to tylko ryzykujesz własnym zdrowiem oraz stanem ubrania.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jeśli nie wiesz, jak zdjąć klips zabezpieczający, to złap za młotek, który bardzo szybko rozprawi się plastikiem bez konieczności stosowania specjalistycznych urządzeń. Najlepiej będzie rozłożyć ubranie na płasko i zdecydowanym ruchem uderzyć młotkiem w wypukłą część klipsa antykradzieżowego, który od razu powinien puścić. Ten domowy patent jest jednak ryzykowny, ponieważ nieumiejętne uderzenie może sprawić, że po igle wewnątrz klipsa zostanie dziura.
Nie oznacza to jednak, że to jedyna i właściwa metoda usuwania klipsa z ubrań, ponieważ ile ludzi, tyle sposobów. Jedni walczą z zabezpieczeniem wiertarką, a pozostali próbują na własną rękę je rozmagnesować w domu, co nie zawsze daje najlepszy efekt.
Jak działa klips antykradzieżowy?
Każdy klips w sklepach jest używany wielokrotnie, ponieważ jest on połączony z systemem antykradzieżowym, co oznacza, że po jego wyniesieniu ze sklepu uruchamia się alarm. Coraz częściej wiele firm decyduje się na te ukryte, których nie widać na pierwszy rzut oka, ale działają równie skutecznie. Oprócz klasycznych klipsów antykradzieżowych popularne stały się etykiety, metki oraz naklejki, po których wielu klientów nie spodziewa się nawet, że mogą bez zarzutu ochraniać rzeczy przed kradzieżą.