NewsyPiramida na Antarktydzie? Naukowcy nie mają wątpliwości, że nie jest dziełem ludzi

Piramida na Antarktydzie? Naukowcy nie mają wątpliwości, że nie jest dziełem ludzi

Tajemnicza piramida leży w paśmie górskim na Antarktydzie.
Tajemnicza piramida leży w paśmie górskim na Antarktydzie.
Źródło zdjęć: © Getty Images, TikTok | NoahJonKatz, castiaventuras
17.02.2024 07:25, aktualizacja: 17.02.2024 11:58

Świat jest nadal pełen różnych tajemnic. Tajemniczy obiekt na Antarktydzie łudząco przypomina egipskie piramidy. Czy to dzieło poprzednich cywilizacji? Eksperci dokładnie postanowili to zbadać. Czym zatem jest i jak powstała ta wyjątkowa konstrukcja?

Egipskie piramidy już od setek lat budzą podziw i zainteresowanie. Wielu ludzi poddaje nawet w wątpliwość, że są one wyłącznie dziełem człowieka. Co jednak w przypadku tajemniczej piramidy na Antarktydzie? Jej pojawienie się jest dla wielu ludzi owiane jeszcze większą tajemnicą. Czy to możliwe, że konstrukcja ta powstała dzięki starożytnym cywilizacjom? To pytanie męczyło już internautów w 2016 roku, kiedy to pasjonaci Google Maps dostrzegli na Antarktydzie interesująco wyglądający obiekt. Naukowcy postanowili więc dokładnie zbadać tę dziwną konstrukcję. Podczas badań udało im się jednak obalić wszelkie teorie spiskowe. Czym zatem jest w rzeczywistości piramida z Antarktydy? I kto może być odpowiedzialny za jej powstanie?

Skąd na Antarktydzie wzięły się piramidy?

Według ustaleń naukowców z Uniwersytetu Yale, Antarktyda to kontynent, na którym kiedyś panowały dodanie i wysokie temperatury. Zdaniem badaczki doktor Vanessy Bowman z University of Leeds jeszcze 100 milionów lat temu występowały na Antarktydzie bujne lasy deszczowe. Na pewno nie było to tak jak teraz miejsce skute lodem i zimnem. Dzięki dużo lepszym warunkom Antarktyda była więc kiedyś miejscem życia pewnej cywilizacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bez wątpienia Antarktyda nadal jest miejscem pełnym tajemnic. Prowadzone są tam różne badania oraz wydobycia, które między innymi mają nam pomóc lepiej zrozumieć wszelkie zmiany klimatyczne. Dzięki pasjonatom różnych teorii spiskowych eksperci zajęli się również zbadaniem pochodzenia występującej tam stożkowej konstrukcji. Warto podkreślić, że piramida na Antarktydzie została zauważona przez dociekliwych internautów, którzy posłużyli się do tego... Google Maps. Czy tajemnicza budowla jest więc dziełem wspomnianej wcześniej pradawnej cywilizacji?

Tajemnicza piramida na Antarktydzie

Niestety wszyscy, którzy liczyli na potwierdzenie teorii, że piramida znajdująca się na Antarktydzie została zbudowana przez poprzednią cywilizację lub pozaziemskie formy życia, muszą się bardzo rozczarować. Według naukowców piramida powstała na skutek procesów geofizycznych, które występowały w tej części globu miliony lat temu. Badania ekspertów wykazały, że jest to tylko stożkowa góra, która wyglądem przypomina piramidę.

Fachowo nazywając, są to dokładnie nunataki, czyli szczyty unoszące się ponad płaską powierzchnią lądolodu. Poza Antarktydą można je również zobaczyć między innymi na Grenlandii oraz na Wyspach Owczych. Ciekawostką jest, że góra przypominająca piramidę na Antarktydzie nadal nie ma swojej oficjalnej nazwy. Jest po prostu jednym z wielu szczytów Gór Ellswortha.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także