×
Wirtualna Polska

Pułapka na muchy dzięki, której wyeliminujesz wszystkie szkodniki

Jedną z popularnych i nietoksycznych pułapek jest woreczek pełen wody i monety, który zawsze polecamy. Problem z tą domową pułapką jest jednak taki, że może on nie zadziałać na każdy typ much. Jeśli faktycznie nie ta metoda nie działa, koniecznie spróbuj prostego sposobu na pozbycie się insektów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pułapka na muchy z butelki – jak wykonać ją w trzech prostych krokach?

Ta niesamowita metoda rzeczywiście zwabia i wyłapuje muchy, zamiast tylko je odstraszać. Insekty zostają zwabione w pułapkę przez potencjalne źródło pożywienia, a następnie nie mogą się z niej wydostać. Kiedy tylko ta pułapka na muchy się zapełni, możesz wykonać następną.

To czego potrzebujesz do zrobienia pułapki na muchy to czysta, pusta plastikowa 2 litrowa butelka po napoju, taśma oraz przynęta. Możesz np. wykorzystać gnijące ziemniaki, które świetnie sprawdzą się w roli przynęty.

Krok 1:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

pułapka na muchy

Przetnij pustą butelkę po napoju na dwie części. Dolna część powinna być nieco większa niż górna.

Krok 2:

pułapka na muchy 2

Następnie umieść kilka kawałków pociętego, gnijącego ziemniaka w dolnej połowie butelki, a następnie włóż drugą część do góry nogami.

Krok 3:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zaklej taśmą obydwie części.

Pamiętaj, że im lepsza przynęta, tym pułapka na muchy będzie skuteczniejsza. Każdy rodzaj rozkładającego się owocu lub warzywa będzie sprawdzał się w tej roli znakomicie działał – możesz spróbować kilku i zobaczyć, który najlepiej działa w Twojej okolicy.

pułapka na muchy z butelki 4

Ponieważ używasz gnijącej żywności jako przynętę, upewnij się, że umieścisz pułapkę domowej roboty w miejscu, w którym zapach nie będzie przeszkadzał tobie i pozostałym domownikom. Sztuczka polega na umieszczeniu jej w miejscu wystarczająco blisko, aby przyciągnąć muchy oraz z daleka od domu. Muchy mogą wyczuć zapach gnijącego jedzenia z odległości 15-30 metrów, także znajdź najlepsze miejsce i pozbądź się problemu insektów!

Zobacz także:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

1) 9 domowych sposobów na pozbycie się pająków z domu. Bez użycia chemicznych środków

2) Jak odstraszyć komary? Domowy sposób z użyciem octu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować