×
Wirtualna Polska

10 dziwnych zawodów, których pozazdrościłby każdy etatowiec. Płacą za nie górę pieniędzy

Myślę, że każdy z nas chciałby zarabiać ogromną ilość pieniędzy, jednak nie za bardzo się przy tym napracować. Przecież to żadna przyjemność „harować” dzień i noc i otrzymywać najmniejszą pensję. Jeśli ty także należysz do osób, które chciałby „zarobić, ale się nie narobić” koniecznie sprawdź listę 10 prac, o których nie pomyślałbyś, że za zrobienie możesz otrzymać pieniądze!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Tester zjeżdżalni wodnych

22-letni Sebastian Smith dostał niezwykłą szansę, o której marzy miliony nastolatków, a także sporo dorosłych. Chłopak został wybrany jako jeden z 2 000 kandydatów, którzy podróżowali po najbardziej luksusowych hotelach i pensjonatach świata i oceniał… jakość zjeżdżalni wodnych. Sebastian odwiedził Turcję, Jamajkę czy Majorkę. Co miesiąc zarabiał blisko 8000 tysięcy złotych, a wszystkie przeloty, hotele i wyżywienie miał zapewnione za darmo.

#2 Tester zabawek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kilka lat temu TOMY, firma produkująca zabawki, zatrudniła pięcioro dzieci, których zadaniem było testowanie najnowszych zabawek. Pociechy musiały tylko bawić się nowymi produktami firmy, z kolei ich mamy zajmowały się skrupulatnym spisywaniem czasu zabawy, reakcji i emocji, jakie dana rzesz wywołała u dziecka. Kto w dzieciństwie nie marzył o najnowszych zabawkach?!

#3 Tester leków

pixabay.com

pixabay.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wystarczy być zdrowym i odważnym, a za testowanie leków można dostać blisko 1000 złotych za dzień! Taką ofertę proponuje jedna z brytyjskich firm produkujących wyroby lecznicze. Oprócz pieniędzy, firma zapewnia wyżywienie, nocleg oraz pomoc medyczną.

#4 Tester wierności

via GIPHY

Oglądając komedie romantyczne pewnie spotkaliście się z kimś takim jak z testerem wierności. Polega to na tym, że jeden z partnerów wynajmuje przystojnego mężczyznę lub ponętną kobietę, do umówienia się na randkę i flirtowania z ukochanym. Taka praca ma sprawdzić czy wybranek naszego serca faktycznie jest wierny tylko nam. Tester za jednorazowe wykonanie zadania może dostać nawet 3000 złotych!

#5 Tajemniczy klient

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

via GIPHY

Taka osoba musi wybrać się do danej restauracji lub sklepu i za firmowe pieniądze zakupić dany produkt. Następnie zdaje raport swojemu szefowi, w którym zostały zawarte informacje na temat obsługi klienta, produktu, czystości itp. Za jednorazowe wcielenie się w tajemniczego klienta może dostać kilkaset złotych.

#6 Tester gier komputerowych

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Są wśród czytelników jacyś gracze? Jeśli tak to podejrzewam, że taka praca jest waszym marzeniem! Wiele firm zatrudnia osoby chętne do sprawdzenia najnowszych produkcji. Jednak Ci, którzy zgadają się na testowanie danej gry, później nigdy więcej do niej nie wracają. Tester gry ma za zadanie wyłapać jak najwięcej błędów i problemów, dlatego też przez cały dzień np. pokonuje tę samą misję w GTA poruszając się jedną postacią, a następnie drugą i trzecią. Po prostu w kółko powtarza to samo, lecz innym bohaterem. Taka rozrywka może się szybko znudzić…

#7 Tester słodyczy

via GIPHY

W ubiegłym roku spotkałam się z ogłoszeniem jednego z największych koncertów produkujących słodycze czyli Mondelēz. Firma otworzyła nabór na testera nowych smaków czekolady, którzy 3 dni w tygodniu po 2,5 godziny degustowaliby czekoladki i łakocie. Jeśli jesteście łakomczuchami i macie wyczulone kubki smakowe, taka praca byłaby dla was idealna! Niestety koncert nie określił wynagrodzenia…

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#8 Tester wódki

via GIPHY

Blisko 10 lat temu, producent wódki Bols szukał kogoś do sprawdzania smaku wódki. Tester musiał być odpowiedzialny i lojalny, dodatkowo powinien mieć zdolności pracy w zespole oraz dobry smak. Niestety takich kandydatów było znacznie mniej niż osób zainteresowanych stanowiskiem.

#9 Tester podróży

Kto nie chciałby wybrać się na darmowe wakacje i dostać za to miesięczne wynagrodzenie w wysokości 3000 złotych netto? Warto dodać, że takie podróże odbywały się przeważnie do ciepłych krajów, więc nic tylko jechać na wycieczkę! Tester podróży musi jednak sprawdzić jakość hoteli oraz obsługi, a ich celem destynacji nie zawsze są5-cio gwiazdkowe kurorty.

#10 Tester prezerwatyw

via GIPHY

W 2011 roku szwedzki oddział firmy Durex poszukiwał osoby, która podjęłaby się sprawdzenia jakości prezerwatyw. Producent zapewniał, że praca na takim stanowisku jest przyjemna i elastyczna, jak sam ich produkt. Durex nie wymagał doświadczenia, lecz w ramach wynagrodzenia gwarantował jedynie koszulkę z napisem „Tester prezerwatyw” oraz weekend w luksusowym hotelu w Sztokholmie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować