×

5 trików, które sprawią, że telefon będzie miał więcej funkcji. Kosztują grosze!

Dzisiejsze telefony komórkowe mają mnóstwo ciekawych funkcji. Oczywiście, im więcej zapłacimy za danego smartfona, tym większe mamy możliwości, jednak nie każdego stać na droższe modele telefonów. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomogą Ci zastąpić droższe odpowiedniki smartfonów.

Oto triki, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze, a jednocześnie sprawisz, że Twój telefon przejdzie na wyższy level!

#1 Okulary VR do telefonu

Flickr

Wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej popularna. Aby cieszyć się nią na naszych smartfonach, potrzebujemy jednak specjalnych okularów, które wcale nie są tanie! Na szczęście jest na to sposób. Znajdź szablon okularów VR online, wydrukuj go, wytnij na tekturze i przyklej. Następnie zamieść w nich tzw. soczewki dwuwypukłe i przenieś się w wirtualną podróż.

#2 Robienie doskonałych zdjęć za pomocą telefonu

Robienie zdjęć to jedna z podstawowych funkcji dzisiejszych telefonów. Nie jest tajemnicą, że istnieje wiele różnych aplikacji, dzięki którym możemy nanieść na zrobione przez nas fotografie specjale filtry, aby efekt był jeszcze lepszy. Niestety, takie rozwiązania często zabierają nas czas i pieniądze, a tego przecież nie chcemy. Ten trik pozwoli Ci zaoszczędzić jedno i drugie! Przyklej kawałek taśmy na aparacie telefonu i pomaluj go dowolnym markerem. Gotowe!

#3 Zbliżenia

Chcesz robić wyraźne zdjęcia z bliska, ale aparat Ci na to nie pozwala? Rozwiązaniem może być kosztowna soczewka albo… stworzenie własnej! W tym celu wystarczy znaleźć stary wskaźnik laserowy, w którym znajduje się soczewka skupiająca. Wyjmij ją, przytrzymaj spinką i gotowe. Efekt będzie niesamowity!

#4 Poprawa nagłośnienia telefonu

Chciałbyś posłuchać muzyki pod prysznicem, ale cichy głośnik telefonu nie daje Ci takiej możliwości? Ten prosty sposób Ci to umożliwi. Potrzebujesz tylko jednej rzeczy – pustej szklanki. W tym celu wystarczy włączyć muzykę i umieścić telefon w szklance. Gotowe!

#5 Tworzenie rysika do telefonu

Rysik do telefonu doskonale nadaje się chociażby do rysowania obrazków na ekranie urządzenia. Oczywiście, zakup rysika może wiązać się z niemałymi kosztami, ale na szczęście można zrobić go samemu. Wszystko, co musisz zrobić, to mocno owinąć zwykłe pióro w folię aluminiową. Nie bój się, nie porysuje Ci ekranu.

 

Wybrane dla Ciebie

25 pomysłów na wykorzystanie palet. Zrobisz z nich meble, na które nawet byś nie wpadł

Od początku lat siedemdziesiątych palety były używane w transporcie do przewożenia ładunków. Możliwe, że leżą bezużytecznie w naszych piwnicach. A może warto zrobić z nich coś, co przyda się w domu lub ogrodzie? Klasyczna rama łóżka jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Oto kilka inspirujących pomysłów, które sprawiają, że można zrobić meble samodzielnie. Jeśli masz ogród […]

24 nietypowe sposoby na rozwiązanie kłopotliwych sytuacji. Zawsze znajdzie się wyjście

Każdego dnia stawiamy czoła mniejszym lub większym problemom, których rozwiązania mogą znacznie się od siebie różnić. I choć niektórzy wolą zażegnać je sprawdzonymi metodami, są też tacy, którzy podchodzą do tego typu spraw w wyjątkowo twórczy sposób. Oto „genialne” rozwiązania osób, które zawsze znajdą wyjście z trudnej sytuacji. Grunt to kreatywność! 23. Kiedy zmieniasz auto […]

Jak szybko zrobić dużą ilość naleśników? Bez bałaganu i brudnych naczyń

Lubisz naleśniki? Masz jednak dość sterty brudnych naczyń, która tworzy się podczas ich robienia? Na szczęście można tego uniknąć! Jak szybko zrobić dużą ilość naleśników? Poniższe wskazówki pokażą Ci, jak przygotować pyszne naleśniki bez użycia zbędnych naczyń. Jeśli chcesz sprawnie przygotować naleśniki na śniadanie, ten trik również świetnie się do tego nadaje. Wszystko, czego potrzebujesz, […]

20 dziwnych pomysłów, które niestety ktoś zrealizował. Dziwacy czy geniusze?

Lepiej zastanów się dwa razy zanim wyrzucisz przedmioty, które mogą wydawać Ci się zbędne. Okazuje się, że wiele z nich możesz wykorzystać na różne sposoby. Oczywiście, tylko dlatego, że możesz to zrobić, wcale nie oznacza, że powinieneś! Wystarczy przyjrzeć się poniższym projektom, a zrozumiesz co mam na myśli. Oto lista osób, które za wszelką cenę […]

20 trików, które każdy choć raz w życiu powinien wypróbować. Są świetne!

Trików, które mają na celu ułatwienie nam życia, powstało już mnóstwo. Podczas gdy jedne są mniej przydatne, te najskuteczniejsze wprowadzili w życie prawdziwi geniusze! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę przydatnych trików, z którymi prawdopodobnie nigdy wcześniej się nie spotkałeś. Przyjrzyj się im uważnie, bo z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

18 absurdalnych trików, które mimo tego, że dziwnie wyglądają, okazują się być skuteczne

Świat bez twórczych pomysłów i geniuszy nie byłby taki sam. To oni inspirują innych do niestandardowego myślenia i rozwiązań. Spójrz na poniższą listę, a z pewnością będziesz chciał wypróbować kilka z nich.