×

15 trików, które pomogą oszukać swoje ciało i wycisnąć z niego więcej

Czasem okoliczności sprawiają, że trzeba dać z siebie „trochę” więcej. Dzięki poniższym sztuczkom będzie Ci łatwiej osiągnąć cel lub poradzić sobie z jakąś niedogodnością. Oto 15 bardzo prostych, ale skutecznych tricków.

1. Wiedz co warto zjeść

Jeśli masz zły nastrój zjedzenie tych rzeczy go poprawi:

  • gorzka czekolada (podnosi poziom endorfin)
  • jagody (ich składniki podnoszą poziom serotoniny)
  • zielona herbata (zawiera l-teaninę, która blokuje receptory stresu w mózgu)
  • cokolwiek zawierającego witaminę B (grupa tych witamin pomaga organizmowi odnowić energię, którą stracił na skutek przygnębienia)

2. Sprytny strong man

W trakcie podciągania się na drążku nie myśl o tym, że podciągasz swe ciało do góry, tylko, że starasz się swoje łokcie ściągnąć niżej. Co zadziwiające, ten trick sprawia, że umysł odczuwa ćwiczenie za łatwiejsze, a dodatkowo uaktywnia się więcej mięśni pleców.

3. Na paluszkach

Jeśli chcesz poprawić smukłość swoich łydek chodź na palcach zawsze kiedy to tylko możliwe. Przy okazji nauczysz się lepiej balansować swoim ciałem.

4. Stop zgadze

Jeśli kładziesz się spać po obfitym posiłku, połóż się na swojej lewej stronie – pomoże Ci to uniknąć zgagi.

5. Woda życia

Woda powinna być pierwszym napojem, który spożywasz każdego dnia. Organizm będzie Ci za to wdzięczny.

6. „Hyc! Hyc!”

Jeśli dostałeś czkawki, weź głęboki oddech i przytrzymaj powietrze, po czym przełknij dwa razy, a następnie wypuść powietrze nosem.

7. Z przymrużeniem oka

Jeśli w nocy poczujesz potrzebę pójścia do toalety, to będąc już w łazience pozostaw jedno oko zamknięte gdy zapalisz światło. Po jego zgaszeniu będzie łatwiej odnaleźć Ci drogę powrotną, bo przynajmniej jedno oko nie będzie musiało na nowo przyzwyczajać się do ciemności.

8. Na upały

Jeśli chcesz się szybko schłodzić oblej nadgarstki zimną wodą. Alternatywnie możesz też oblać kark, ale część specjalistów tego nie poleca – łatwiej o szok.

9. „Mam Cię w nosie!”

Jeśli masz zatkane jedno z nozdrzy nosa połóż się na boku przeciwnym do tego nozdrza. Bardzo szybko w ten sposób je odetkasz (minusem jest to, że zabieg może spowodować zatkanie drugiego z nozdrzy 😉 ).

10. Brudne sprawy

W razie toaletowych problemów z „dwójką” możesz podnieść nogi do góry lub oprzeć je o coś wysokiego. Wypchnięcie pupy w ten sposób ułatwi „zadanie”.

11. „Kicham to!”

Jeśli masz wrażenie, że kichniesz, po czym nic się nie dzieje, a sytuacja za chwilę się powtarza, spróbuj popatrzeć na najjaśniejszy punkt przed sobą (najlepiej spojrzyj w słońce).

12. „W zdrowym ciele zdrowy duch!”

Codzienne ćwiczenia – nawet w niewielkiej ilości – sprawią, że nie tylko Twe ciało, ale także i umysł będzie lepiej funkcjonował.

13. „Zimne jak Twe serce!”

Jeśli właśnie zmroziło Cię po zjedzeniu czegoś zimnego, wypchnij język do góry – w kierunku podniebienia. Powinno pomóc.

14. Pójdzie gładko

Aby podczas golenia nie zaciąć się w okolicy Jabłka Adama przełknij ślinę, zminimalizujesz ryzyko.

15. Lepsze niż ściąga?

Jeśli piszesz właśnie egzamin, albo inny test i czujesz przysłowiową pustkę głowie, nie umiejąc przypomnieć sobie właściwej odpowiedzi, zmień pozycję swojego ciała –  z nieznanych powodów to czasem pomaga.

 
Źródła: www.boredpanda.com

Wybrane dla Ciebie

14 różnych patentów z przedmiotami codziennego użycia, które Internauci dokumentują zdjęciami

Warto sobie ułatwiać życie, nawet w prostych sprawach. Przedstawiamy Wam listę przydatnych life hacków. #1 Dodatkowy kawałek materiału, który znajdziemy w nowych ubraniach służy do przetestowania na nim różnych detergentów, które stosujesz do prania #2 Nalewanie napoju w taki sposób likwiduje problem rozlewania #3 Na odwrocie kosmetyków oraz produktów do makijażu można znaleźć liczby takie […]

23 triki, którymi dzielą się w Internecie rodzice. Dzięki nim wychowanie dzieci to pestka

Każdy rodzic wie, że zajmowanie się dziećmi to wielkie wyzwanie. Maluchy każdego dnia dostarczają nowych wrażeń. Poznaj triki stosowane przez innych rodziców, które niejednokrotnie ułatwiały im codziennie funkcjonowanie. 1. Alternatywą dla okładu z lodu są zmrożone pianki 2. Co zrobić jeśli podczas jazdy autem dziecko będzie musiało skorzystać z WC? W bagażniku miej przygotowany nocnik […]

21 intrygujących sekretów, które skrywa Twoje ciało. To podróż w głąb ludzkiego organizmu

Ludzki organizm jest pełen tajemnic, a wiele rzeczy o nic jeszcze nie wiemy. Odważ się na podróż do wnętrza swojego ciała i poznaj jego sekrety. 1. Zapach serca Ludzkie serce wydziela podobny zapach jak grzyby. 2. Szympansie włosy Na ciele człowieka jest przeciętnie tyle włosów, ile mają szympansy. Jednak nasze włosy są delikatniejsze i krótsze. […]

13 prostych trików, które ułatwiają sprzątanie i codzienne czynności

Wiele codziennych sytuacji może wydawać się uciążliwych i wymagać poświęcenia im znacznej ilości czasu. Na szczęście, jeśli poznasz kilka prostych sztuczek, to możesz sobie znacznie ułatwić niektóre z tych wyzwań. Oto 13 lifehacków, które mogą ułatwić Twoje życie. #1 Oczyść zabrudzone ściany suszarką do włosów Twoje dziecko pomazało ścianę kredkami olejnymi, albo sam zrobiłeś podobną […]

17 prostych lifehacków, które ułatwiają codzienne życie. Dziwne, ale skuteczne sztuczki

Czasami banalnie proste rzeczy potrafią znacznie ułatwić życie i uczynić je bardziej komfortowym. Jedna z osób na Reddicie zapytała społeczność o tego typu sztuczki, oto najciekawsze i najwyżej oceniane odpowiedzi, jakie dostała. 17 tricków które warto stosować w swoim codziennym życiu. #1 Zawroty głowy Jeśli zbyt szybko wstaniesz i dostaniesz zawrotów głowy, napnij mięśnie brzucha […]

6 genialnych zastosowań foremek do lodu. Zamrozisz w nich nie tylko wodę

W tradycyjnych foremkach do lodu mrozimy zwykle wodę. Jednak te kuchenne gadżety mają też inne zastosowania. Doskonale nadają się do przechowywania żywności oraz pomogą samodzielnie wykonać środki czystości. Wyjątkowe zastosowania foremek do lodu Poza sezonem letnim, kiedy używamy najwięcej lodu, w foremkach możesz mrozić i przechowywać na zapas wiele produktów spożywczych. Dodatkowo w łatwy sposób […]