×

15 trików, które pomogą oszukać swoje ciało i wycisnąć z niego więcej

Czasem okoliczności sprawiają, że trzeba dać z siebie „trochę” więcej. Dzięki poniższym sztuczkom będzie Ci łatwiej osiągnąć cel lub poradzić sobie z jakąś niedogodnością. Oto bardzo proste, ale skuteczne triki z ciałem.

1. Wiedz co warto zjeść

libreshot

Jeśli masz zły nastrój zjedzenie tych rzeczy go poprawi:

  • gorzka czekolada (podnosi poziom endorfin)
  • jagody (ich składniki podnoszą poziom serotoniny)
  • zielona herbata (zawiera l-teaninę, która blokuje receptory stresu w mózgu)
  • cokolwiek zawierającego witaminę B (grupa tych witamin pomaga organizmowi odnowić energię, którą stracił na skutek przygnębienia)

2. Sprytny strong man

Freepik

W trakcie podciągania się na drążku nie myśl o tym, że podciągasz swe ciało do góry, tylko, że starasz się swoje łokcie ściągnąć niżej. Co zadziwiające, ten trik sprawia, że umysł odczuwa ćwiczenie za łatwiejsze, a dodatkowo uaktywnia się więcej mięśni pleców.

3. Na paluszkach

Pikist

Jeśli chcesz poprawić smukłość swoich łydek, chodź na palcach zawsze, kiedy to tylko możliwe. Przy okazji nauczysz się lepiej balansować swoim ciałem.

4. Stop zgadze

Pixabay

Jeśli kładziesz się spać po obfitym posiłku, połóż się na swojej lewej stronie – pomoże Ci to uniknąć zgagi.

5. Woda życia

PDP

Woda powinna być pierwszym napojem, który spożywasz każdego dnia. Organizm będzie Ci za to wdzięczny.

6. „Hyc! Hyc!”

WPF

Jeśli dostałeś czkawki, weź głęboki oddech i przytrzymaj powietrze, po czym przełknij dwa razy, a następnie wypuść powietrze nosem.

7. Z przymrużeniem oka

Pxfuel

Jeśli w nocy poczujesz potrzebę pójścia do toalety, to będąc już w łazience pozostaw jedno oko zamknięte gdy zapalisz światło. Po jego zgaszeniu będzie łatwiej odnaleźć Ci drogę powrotną, bo przynajmniej jedno oko nie będzie musiało na nowo przyzwyczajać się do ciemności.

8. Triki z ciałem na upały

PDP

Jeśli chcesz się szybko schłodzić oblej nadgarstki zimną wodą. Alternatywnie możesz też oblać kark, ale część specjalistów tego nie poleca – łatwiej o szok.

9. „Mam Cię w nosie!”

Freepik

Jeśli masz zatkane jedno z nozdrzy nosa połóż się na boku przeciwnym do tego nozdrza. Bardzo szybko w ten sposób je odetkasz (minusem jest to, że zabieg może spowodować zatkanie drugiego z nozdrzy 😉 ).

10. Brudne sprawy

WPF

W razie toaletowych problemów z „dwójką” możesz podnieść nogi do góry lub oprzeć je o coś wysokiego. Wypchnięcie pupy w ten sposób ułatwi „zadanie”.

11. „Kicham to!”

©Tina Franklin/Flickr

Jeśli masz wrażenie, że kichniesz, po czym nic się nie dzieje, a sytuacja za chwilę się powtarza, spróbuj popatrzeć na najjaśniejszy punkt przed sobą (najlepiej spojrzyj w słońce).

12. „W zdrowym ciele zdrowy duch!”

Pxhere

Codzienne ćwiczenia – nawet w niewielkiej ilości – sprawią, że nie tylko Twe ciało, ale także i umysł będzie lepiej funkcjonował.

13. „Zimne jak Twe serce!”

Pikrepo

Jeśli właśnie zmroziło Cię po zjedzeniu czegoś zimnego, wypchnij język do góry – w kierunku podniebienia. Powinno pomóc.

14. Pójdzie gładko

WPF

Aby podczas golenia nie zaciąć się w okolicy Jabłka Adama przełknij ślinę, zminimalizujesz ryzyko.

15. Lepsze niż ściąga?

Pxhere

Jeśli piszesz właśnie egzamin, albo inny test i czujesz przysłowiową pustkę głowie, nie umiejąc przypomnieć sobie właściwej odpowiedzi, zmień pozycję swojego ciała –  z nieznanych powodów to czasem pomaga.

Poznaj 7 domowych sposobów na to, jak przestać chrapać i dać przespać noc innym domownikom

Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować