×

15 trików, które pomogą oszukać swoje ciało i wycisnąć z niego więcej

Czasem okoliczności sprawiają, że trzeba dać z siebie „trochę” więcej. Dzięki poniższym sztuczkom będzie Ci łatwiej osiągnąć cel lub poradzić sobie z jakąś niedogodnością. Oto 15 bardzo prostych, ale skutecznych tricków.

1. Wiedz co warto zjeść

Jeśli masz zły nastrój zjedzenie tych rzeczy go poprawi:

  • gorzka czekolada (podnosi poziom endorfin)
  • jagody (ich składniki podnoszą poziom serotoniny)
  • zielona herbata (zawiera l-teaninę, która blokuje receptory stresu w mózgu)
  • cokolwiek zawierającego witaminę B (grupa tych witamin pomaga organizmowi odnowić energię, którą stracił na skutek przygnębienia)

2. Sprytny strong man

W trakcie podciągania się na drążku nie myśl o tym, że podciągasz swe ciało do góry, tylko, że starasz się swoje łokcie ściągnąć niżej. Co zadziwiające, ten trick sprawia, że umysł odczuwa ćwiczenie za łatwiejsze, a dodatkowo uaktywnia się więcej mięśni pleców.

3. Na paluszkach

Jeśli chcesz poprawić smukłość swoich łydek chodź na palcach zawsze kiedy to tylko możliwe. Przy okazji nauczysz się lepiej balansować swoim ciałem.

4. Stop zgadze

Jeśli kładziesz się spać po obfitym posiłku, połóż się na swojej lewej stronie – pomoże Ci to uniknąć zgagi.

5. Woda życia

Woda powinna być pierwszym napojem, który spożywasz każdego dnia. Organizm będzie Ci za to wdzięczny.

6. „Hyc! Hyc!”

Jeśli dostałeś czkawki, weź głęboki oddech i przytrzymaj powietrze, po czym przełknij dwa razy, a następnie wypuść powietrze nosem.

7. Z przymrużeniem oka

Jeśli w nocy poczujesz potrzebę pójścia do toalety, to będąc już w łazience pozostaw jedno oko zamknięte gdy zapalisz światło. Po jego zgaszeniu będzie łatwiej odnaleźć Ci drogę powrotną, bo przynajmniej jedno oko nie będzie musiało na nowo przyzwyczajać się do ciemności.

8. Na upały

Jeśli chcesz się szybko schłodzić oblej nadgarstki zimną wodą. Alternatywnie możesz też oblać kark, ale część specjalistów tego nie poleca – łatwiej o szok.

9. „Mam Cię w nosie!”

Jeśli masz zatkane jedno z nozdrzy nosa połóż się na boku przeciwnym do tego nozdrza. Bardzo szybko w ten sposób je odetkasz (minusem jest to, że zabieg może spowodować zatkanie drugiego z nozdrzy 😉 ).

10. Brudne sprawy

W razie toaletowych problemów z „dwójką” możesz podnieść nogi do góry lub oprzeć je o coś wysokiego. Wypchnięcie pupy w ten sposób ułatwi „zadanie”.

11. „Kicham to!”

Jeśli masz wrażenie, że kichniesz, po czym nic się nie dzieje, a sytuacja za chwilę się powtarza, spróbuj popatrzeć na najjaśniejszy punkt przed sobą (najlepiej spojrzyj w słońce).

12. „W zdrowym ciele zdrowy duch!”

Codzienne ćwiczenia – nawet w niewielkiej ilości – sprawią, że nie tylko Twe ciało, ale także i umysł będzie lepiej funkcjonował.

13. „Zimne jak Twe serce!”

Jeśli właśnie zmroziło Cię po zjedzeniu czegoś zimnego, wypchnij język do góry – w kierunku podniebienia. Powinno pomóc.

14. Pójdzie gładko

Aby podczas golenia nie zaciąć się w okolicy Jabłka Adama przełknij ślinę, zminimalizujesz ryzyko.

15. Lepsze niż ściąga?

Jeśli piszesz właśnie egzamin, albo inny test i czujesz przysłowiową pustkę głowie, nie umiejąc przypomnieć sobie właściwej odpowiedzi, zmień pozycję swojego ciała –  z nieznanych powodów to czasem pomaga.

 
Źródła: www.boredpanda.com

Wybrane dla Ciebie

21 miłośników prostych rozwiązań chwali się swoimi trikami, które pozwolą z uśmiechem na ustach przejść przez każdy dzień

Wykonywanie codziennych obowiązków można sobie ułatwić. Wystarczy tylko znaleźć dobre źródło inspiracji i zaprzyjaźnić się z pomysłowymi trikami. Dzięki nim szybko usuniesz liście, zaszyjesz dziurę w spodniach, zrobisz własne gumki, a nawet nakarmisz dziecko bez robienia bałaganu. 1. Dzięki gumce będziesz mógł dozować ilość nabieranej farby 2. Miarkę każdy z nas ma w rękach. 😉 […]

21 intrygujących sekretów, które skrywa Twoje ciało. To podróż w głąb ludzkiego organizmu

Ludzki organizm jest pełen tajemnic, a wiele rzeczy o nic jeszcze nie wiemy. Odważ się na podróż do wnętrza swojego ciała i poznaj jego sekrety. 1. Zapach serca Ludzkie serce wydziela podobny zapach jak grzyby. 2. Szympansie włosy Na ciele człowieka jest przeciętnie tyle włosów, ile mają szympansy. Jednak nasze włosy są delikatniejsze i krótsze. […]

Większość osób źle zakłada poduszkę podróżną. Odkrył to pewien użytkownik TikToka

Czy wiesz, że przez całe dotychczasowe życie używałeś w niewłaściwy sposób poduszki podróżnej? Tak przynajmniej twierdzi jeden z użytkowników TikToka. 😉 Zapięcie z tyłu Sidneyraz to niezwykle aktywny użytkownik TikToka. W opublikowanym przez siebie filmie dowodzi, że większość podróżnych źle zapinana poduszkę w kształcie rogala. Zwykle szersza część znajduje się z tyłu głowy, a pod […]

21 szalonych innowatorów, którzy swoją pomysłowością wyprzedzają epokę w jakiej przyszło im żyć

Niektórzy ludzie swoją pomysłowością wyprzedzają epokę, w której żyją. To prawdziwi innowatorzy, a ich sposób myślenia zasługuje na nagrodę. Czasami skonstruowane przez nich wynalazki wydają się trochę dziwne, to w 100% spełniają swoją rolę. 1. Oszukane lizaki z brukselki i rzodkiewki 2. Kawałek dla taty, a reszta dla dzieci 😉 3. Kiedy chcesz robić śnieżki, […]

21 osób, które wzbiły się na wyżyny swojej pomysłowości i udowodniły, że nie ma dla nich sytuacji bez wyjścia

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Aby ułatwić sobie życie wystarczy trochę ruszyć głową i pomyśleć jak szybko i w miarę tanio rozwiązać dręczący nas problem. Okazuje się, że wiele osób odkrywa w sobie duszę MacGyvera. 1. Awaryjny widelec zrobiony samodzielnie 2. Gumowa listwa, zabezpieczająca krawężnik, uchroni auto przed otarciami podczas parkowania 3. Pomysłowe poidło dla […]

19 życiowych trików, które pozwolą Ci wybrnąć z każdej podbramkowej sytuacji. To pomysły Internautów

Internauci mają swoje sposoby na wszystko i bez trudu rozwiążą każdy problem. Oni wiedzą jak wyciągnąć z zamka złamany klucz bądź przerobić hotelową suszarkę w ekskluzywny sprzęt. 😉 1. Szybkie rozmrażanie pieczywa 2. Dzięki klipsowi ściereczka już nigdy nie spadnie na podłogę 3. Nie lubisz myć desek po krojeniu mięsa? Zrób jednorazową deskę z kartonu […]