PoradyOrganizacjaWalentynki 15 lat po ślubie? Oto jak spędzić je w wyjątkowy sposób

Walentynki 15 lat po ślubie? Oto jak spędzić je w wyjątkowy sposób

Jak spędzić walentynki?
Jak spędzić walentynki?
Źródło zdjęć: © Getty Images | kupicoo

11.02.2024 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy jesteś w długoletnim, stałym związku, walentynki nie są już takie ekscytujące. Codzienne życie i rutyna sprawiają, że obchodzenie święta zakochanych wydaje się bez sensu. To duży błąd, gdyż pielęgnowanie relacji po wielu latach jest szczególnie ważne. Oczywiście walentynki to pretekst, lecz czy nie warto z niego skorzystać? Podpowiemy ci, jak kreatywnie spędzić czas z drugą połówką.

Pamiętasz pierwsze chwile, gdy się poznaliście? W twoim brzuchu szalało stado motyli, a serce biło jak dzwon. Z czasem emocje opadają i mimo żywienia tych samych uczuć względem drugiej osoby trzeba sobie wprost powiedzieć, że życie nie wygląda już tak samo. Pary z długim stażem dopada rutyna, która często wpływa na ich relacje i domowe ognisko. Aby nieco ją przełamać, obmyśl plan na kreatywną randkę. Zbliżające się walentynki to idealna okazja!

Walentynki to czas dla was!

Grunt to dobre nastawienie. Jeśli ty bądź partner będziecie sceptycznie nastawieni do święta zakochanych, randka nie ma żadnego sensu. Skwaszona mina i niechęć zepsują nawet najlepsze plany. Jeżeli jedna ze stron przejawia niechęć, warto szczerze porozmawiać na temat tego, że spędzanie czasu razem jest bardzo ważne, a jednodniowe oderwanie się od rzeczywistości będzie wspaniałą przygodą. Kiedy dojdziecie do porozumienia, trzeba wymyślić plan działania. Warto zadać sobie pytanie: "czego tak właściwie chcemy?". Być może marzy wam się jedynie relaks, inni chcą zaznać nieco adrenaliny, a ktoś może chcieć randki jak za dawnych czasów, gdy nie było aż tylu możliwości i zasobów do wykorzystania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kolejny punkt to organizacja. Jeśli masz dzieci, poproś kogoś o jednodniową opiekę. Walentynki to wasze święto, a dziecko może w tym przeszkadzać. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto zajmie się waszym maluszkiem. Następnie przychodzi czas na wszelkie rezerwacje i dogrywanie tematu. Pamiętaj, że walentynki czy dni z nimi sąsiadujące są hucznie świętowane i bez rezerwacji nie będzie możliwości znalezienia wolnych miejsc w restauracjach, kinach i miejscach odpoczynku.

Jak spędzić walentynki z partnerem?

Nie masz pomysłu, gdzie wybrać się z partnerem? Podrzucimy ci kilka miejsc wartych uwagi. Znajdzie się coś dla fanów relaksu, wina czy sztuki. Najważniejsze jest, by nie zmuszać się do czegoś, co kompletnie nie leży w kręgu waszych zainteresowań. W przypadku, gdy jeden z partnerów chce odwiedzić inne miejsce, warto pójść na kompromis i zaplanować dzień tak, by zarówno jedna jak i druga strona była zadowolona.

Najlepsze pomysły na walentynki

Zaczniemy od klasyków, czyli spa. Zmęczeni rodzice chętnie oddadzą się w ręce ekspertów, którzy rozmasują ich zbolałe mięśnie. Po takiej sesji można wybrać się na kolację, drinka czy degustację win. Kolejna propozycja jest dla fanów adrenaliny i rozrywki, którzy nie lubią leżenia plackiem. Sprawdź, czy w twojej okolicy znajduje się jakiś escape room! Co to takiego? Jest to kreatywna zabawa, w której liczy się współpraca i jasność umysłu. Po zamknięciu w pokoju uczestnicy muszą znaleźć sposób na wydostanie się z pomieszczenia. To prawdziwa frajda i szansa na sprawdzenie, czy potraficie pracować zespołowo.

Kino, kolacja, wyjście na drinka czy odwiedzenie galerii sztuki to proste, a zarazem ciekawe sposoby na spędzenie wspólnie czasu. Na takiej randce możecie od nowa się poznać, porozmawiać na jakieś głębsze tematy, które od dawna siedzą wam w głowach. Bądź sobą, słuchaj partnera i poczuj się jak na początku waszej wspólnej drogi, gdy jeszcze nic o sobie nie wiedzieliście, lecz liczyła się każda minuta spędzona razem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także