×

6 razy zastosowanie tabletki do zmywarki przydało się do wyczyszczenia więcej rzeczy niż tylko brudnych naczyń

Czy wiesz, że w zmywarce można myć nie tylko naczynia? Możesz wyprać w niej czapki z daszkiem, zdezynfekować zabawki swojego dziecka a nawet zapasteryzować przetwory! Ale zmywarka to nie jedyna rzecz, która ma zaskakujące zastosowania. Okazuje się, że kapsułki czyszczące także można użyć na 6 innych sposobów niż tylko do zmywarki! Poznaj zastosowanie tabletki do zmywarki do kilku innych rzeczy.

Jesteś ciekawy co można z nimi zrobić?

#1 Zastosowanie tabletki do zmywarki w toalecie

pinterest.com

Tabletki do zmywarki skutecznie zastąpią płyn do mycia toalet. Wystarczy, że wrzucisz do muszli jedną kapsułkę. Po upływie 15 minut wyszoruj wnętrze toalety i spuść wodę.

#2 Zastosowanie tabletki do zmywarki w piekarniku

Zbliża się okres przedświąteczny i wypieków, jednak zanim Twój dom będzie pachniał pysznymi ciastami, warto dobrze go przygotować i wyczyścić. Jeśli Twój piekarnik jest brudny i przypalony możesz wyczyścić go rozpuszczając jedną tabletkę do zmywarki w ciepłej wodzie. Rozpuszczenie jej powinno zająć 10-15 minut, po tym czasie zwilż w miksturze gąbkę lub szmatkę i wyczyść piekarnik.

#3 Zastosowanie tabletki do zmywarki w pralce

zastosowanie tabletki do zmywarki
pinterest.com

O tym, że kapsułki do zmywarki można użyć także w pralce pisaliśmy już nie raz, lecz warto przypomnieć o tej metodzie. Wystarczy, że wrzucisz do bębna pralki 2 tabletki i nastawisz maszynę na temperaturę 60 ° C. Ten trik sprawi, że pralka będzie czysta, a brzydki zapach wilgoci zniknie.

#4 Przypalone garnki

pinterest.com

Należysz do osób, które uwielbiają zapiekanki lub ciepłe lasagne? Przy przygotowaniu tych dań bardzo często nasze naczynia żaroodporne się przypalają. Aby łatwo pozbyć się zabrudzeń, włóż do garnka 1 tabletkę do zmywarki i napełnij naczynie ciepłą lub gorącą wodą. Pozostaw garnek na minimum godzinę (dla lepszych efektów na kilka godzin lub całą noc). Po upływie tego czasu wylej mieszaninę i wypłucz formę gorącą wodą.

#5 Brudne ściany

zastosowanie tabletki do zmywarki
pinterest.com

Zastosowanie tabletki do zmywarki przyda się i w tym przypadku. Weź kapsułkę i rozpuść ją w 3,5 litra ciepłej wody. Następnie weź gąbkę lub szmatkę, zanurz w mieszaninie i wyczyść ściany. Szybko usuniesz malunki z długopisów, a także zadrapania.

#6 Meble ogrodowe

zastosowanie tabletki do zmywarki
pinterest.com

Brudne i zakurzone meble ogrodowe z łatwością wyczyścisz używając kapsułek do zmywarki. Te małe tabletki wyczyszczą nawet zaschnięte, ptasie odchody! Rozpuść kapsułkę w gorącej wodzie, ubierz gumowe rękawice i wyszoruj meble.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij