×

W Tajlandii budują budy dla bezpańskich psów ze starych billboardów. Zwierzaki zyskują schronienie

W niektórych miastach na świecie prawdziwą plagą są bezpańskie psy. Społecznicy z Tajlandii wpadli na pomysł, jak zapewnić schronienie niechcianym zwierzakom. Są nimi budy dla psów z billboardów!

budy dla psów z billboardów
stand_forstrays/instagram

Recykling billboardów

Według szacunków na ulicach samego Bangkoku żyje od 100 tys. do 300 tys. bezpańskich psów. Podobna sytuacja panuje w innych tajskich miastach. Świadoma tej niepokojącej sytuacji jest grupa społeczników z organizacji Stand for Strays. Postanowiła ona zrobić coś, aby zapewnić zwierzętom schronienie przed deszczem oraz palącym słońcem. Tak powstały składane budy wykonane z nieużywanych billboardów.

budy dla psów z billboardów
stand_forstrays/instagram

Pomoc psom

budy dla psów z billboardów przypominają namiot i są bardzo proste w użyciu. Budę należy przymocować do ściany, a następnie otworzyć jej dolną część. Wówczas wysunie się podest, który służy za legowisko dla zwierząt. Psie schronienia to doskonały patent na recykling reklamowych billboardów. Nie zajmują dużo miejsca, a po złożeniu płasko przylegają do ściany. Dodatkowo nie szpecą krajobrazu.

budy dla psów z billboardów
stand_forstrays/instagram

Budy dla psów z billboardów to suche schronienie

Platforma służąca za legowisko umieszczona jest nad ziemią i zapewnia psom suche oraz bezpieczne miejsce do spania. Dodatkowo można na niej umieścić karmę. Budy zostały już rozmieszczone w tajskich miastach. Jeśli przechodzień zauważy bezpańskiego psa, to może z łatwością rozłożyć „namiot” oraz umieścić na platformie coś do jedzenia.

budy
stand_forstrays/instagram

Sama organizacja Stand for Strays już od 2012 roku dba o poprawę komfortu życia bezpańskich zwierząt

budy
stand_forstrays/instagram

Zobacz też 15 bohaterskich psów, które naraziły swe życie dla ratowania ludzi

Jakie są Twoje pomysły na zapewnienie ochrony bezpańskim psom?

Źródła: www.designboom.com

Może Cię zainteresować

zamknij