PoradyLajfhakiChcesz mieć mniej zmarszczek? Śpij w ten sposób. Pozycja wpływa na stan skóry

Chcesz mieć mniej zmarszczek? Śpij w ten sposób. Pozycja wpływa na stan skóry

W jakiej pozycji najlepiej spać?
W jakiej pozycji najlepiej spać?
Źródło zdjęć: © Freepik | ArthurHidden
08.01.2024 16:42

Pierwsze zmarszczki pojawiają się na twarzy, już po dwudziestym roku życia a w miarę upływającego czasu stają się głębsze i bardziej widoczne. Choć jest to w pełni naturalne, wielu z nas broni się przed ich powstawaniem. Zamiast kupować kolejny krem, zastanów się, w jakiej pozycji śpisz. Może mieć to kluczowe znaczenie!

Jak wiesz, sen jest jednym z najważniejszych elementów naszej codzienności. Bez odpowiedniego odpoczynku ciało odmawia posłuszeństwa, a umysł staje się mglisty i niezdolny do pracy. Ma to również wpływ na wygląd. Nieodpowiednia pozycja ciała i brak higieny snu mogą doprowadzić do szybszego powstawania zmarszczek.

Idealna pozycja do spania

Przypomnij sobie, w jakiej pozycji wczoraj zasypiałaś? Jeśli na plecach, z wyciągniętymi kończynami wzdłuż ciała, to świetnie się składa. Wszelkie skręcanie nóg, podkładanie rąk pod głowę nie jest dobre dla twojego kręgosłupa. Szczególny problem z bólami pleców mają osoby, które na co dzień pracują w pozycji siedzącej, często na nieodpowiednim fotelu. Po kilku latach takiej pracy można nabawić się poważnych zwyrodnień, które da się uleczyć tylko dzięki odpowiednim ćwiczeniom. Ważne jest, by dobrać odpowiednią poduszkę, która będzie wspierać odcinek szyjny i odciąży barki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Poza kwestią kręgosłupa trzeba wspomnieć, że spanie na plecach jest korzystne dla wrażliwej skóry twarzy. Ma to związek z ograniczonym kontaktem między twarzą a poduszką, na której znajduje się mnóstwo bakterii. Dermatolodzy od dawna mówią, jak ważne jest częste zmienianie poszewki na poduszkę, gdyż to właśnie ona może być prowokatorem powstawania nowych wyprysków na twarzy.

Spanie na plecach redukuje zmarszczki

Choć brzmi to abstrakcyjnie, to naukowcy dowiedli, że spanie na plecach zapobiega powstawaniu zmarszczek. Ma to związek z ograniczeniem ucisku na twarz, który jest jedynym z czynników powstawania bruzd. W tym przypadku grawitacja działa na twoją korzyść, więc jeśli będziesz spać w linii prostej, twarz dłużej zachowa młodzieńczy wygląd. Dzięki temu trikowi przestaniesz wydawać pieniądze na drogie kremy i zabiegi medycyny estetycznej.

Warto zadbać o swoją higienę snu, gdyż to ona gwarantuje wypoczynek, którego potrzebuje twoje ciało. Dobry materac, odpowiednio wyprofilowana poduszka i pozycja do spania gwarantują ograniczenie bólu pleców, zmniejszają ryzyko powstawania nowych zmarszczek i wyprysków.

Zmiana nawyków jest trudna i tyczy się to również pozycji do spania. Wymaga to wielu prób, które w pewnym momencie mogą ci się wydać bezsensowne. Nie warto się jednak poddawać, gdyż to właśnie trening czyni mistrza, a tym przypadku uchroni cię przed bólem i problemami skórnymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także