×

Dlaczego w męskich toaletach nie ma przewijaków? Ojcowie są oburzeni

Utarło się, że to kobiety głównie zajmują się dziećmi. W związku z tym przewijaki montowane są jedynie w damskich toaletach. Co w takim wypadku powinien zrobić tata, który w restauracji musi przewinąć swojego malucha, a przewijaki w męskiej toalecie to fikcja?

rodzina
Vitolda Klein/unsplash

Przewijaki w toalecie są, ale tylko w damskiej

W Internecie można znaleźć sporo historii ojców, którzy uważają, że brak przewijaka w męskiej toalecie jest krzywdzący. W końcu nie tylko matki wychodzą z maluchami na spacery czy zakupy.

Co powinien zrobić mężczyzna, kiedy poza domem będzie musiał zmienić pieluchę synowi czy córce? Wtargnąć do damskiej toalety? Próbować na kolanach w męskim WC przewinąć dziecko? Oto historie ojców, którzy musieli rozwiązać ten problem.

przewijaki w toalecie
pinterest

Przewijaki w toalecie tylko damskiej, więc tacie pozostaje tylko podłoga

Cztery lata temu córka Chrisa Boneyarda Mau miała zaledwie 8 miesięcy. Podczas spaceru zauważył, że konieczna będzie zmiana pieluchy. Wszedł do pobliskiej restauracji, gdyż sądził, że znajdzie tam miejsce do przewinięcia dziecka. Niestety w męskiej toalecie znajdowała się tylko umywalka, sedes i pisuar. Chris rozłożył więc na podłodze ręcznik i przewinął małą Kali. Cała sytuacja bardzo go zdenerwowała. Zwłaszcza, że dużo mówimy o równouprawnieniu, ale wychowanie dzieci wciąż w dużej mierze przypisujemy kobietom.

wc
wdsu/twitter

Przewijanie dziecka w toalecie na kolanach

Podobna historia spotkała amerykańskiego nauczyciela Dontea Palmera. Wraz z rodziną udał się na kolację do restauracji. W pewnym momencie jego rocznemu synowi trzeba było zmienić pieluchę. Mężczyzna zabrał go do męskiej toalety i nie znalazł tam przewijaka. Zdecydował, że przewinie Liama na własnych kolanach. Taka sytuacja to dla Dontea norma, więc w roli pomocnika zawsze zabiera do łazienki swojego starszego syna.

tata przewija dziecko w toalecie
StanceGrounded/twitter

W damskiej toalecie

Natomiast inny amerykański tata – Muhammed Nitoto – wyznał, że zawsze zabiera swoje córki do damskiej toalety. Uważa, że są one czystsze od męskich, nie śmierdzi w nich tak moczem i oczywiście zawsze mają przewijaki. W WC przeznaczonym dla panów zawsze czuł się bardzo niekomfortowo ze swoimi córkami. Mężczyźni często wchodzili i wychodzili trzaskając drzwiami, a raz znalazł przewijak w toalecie męskiej, ale umiejscowiony obok pisuarów. Muhammed przyznaje, że przed wejściem do damskiej toalety zawsze puka i pyta inne panie czy nie będzie im przeszkadzało jeśli wejdzie z córkami.

tata z dzieckiem
The Chronicles of Daddy/facebook

A to, co jest czasami w toaletach, potrafi też wprawić w zakłopotanie…

Widujesz przewijaki w męskich toaletach? 

Źródła: www.buzzfeednews.com, www.simplemost.com, megamamy.pl

Może Cię zainteresować

zamknij