×

Do czego służą poszczególne końcówki do odkurzacza? Każda z nich oszczędza czas podczas sprzątania

Do czego służą poszczególne końcówki do odkurzacza? Większość osób wyrzuciło karton i instrukcję do odkurzacza w dniu gdy go kupiło. Producenci tworzą końcówki, które mają ułatwiać odkurzanie, lecz większość osób z nich nie korzysta. Oto podpowiedź do czego służą końcówki, szczotki i przyssawki.

Do czego służą poszczególne końcówki do odkurzacza?

Mała końcówka do odkurzacza w kształcie litery T

Do czego służą poszczególne końcówki do odkurzacza?
Do czego służą poszczególne końcówki do odkurzacza? Fot. agdmaster.com

Ssawką w kształcie litery T możesz wyczyścić nie tylko podłogę, ale również tapicerkę z krzeseł i kanap. Na powierzchni sof zbiera się kurz i sierść zwierząt, a w nich roztocza oraz alergeny, dlatego warto wyczyścić je płaską ssawką. Jeśli chcesz wyczyścić miejsca między poduszkami i zszyciem, użyj elastycznej ssawki szczelinowej.
Alternatywną ssawką w przypadku czyszczenia mebli jest ssawka tapicerska -to ta końcówka, która wyposażona jest w paski elektrostatyczne (najczęściej zaznaczone na czerwono).

Tą ssawką możesz również wyczyścić swoje materace, co zapobiegnie zbieraniu się kurzu oraz alergenom. Aby odświeżyć swój materac, posyp go sodą oczyszczoną, a następnie odkurz po 10 minutach.

Końcówka do odkurzania klosza na lampę, sztucznych kwiatów i wikliny

Końcówki do odkurzacza
Do czego służą poszczególne końcówki do odkurzacza? Fot. agdmaster.com

Okrągła końcówka ze szczotką do odkurzacza. Służy do czyszczenia kloszy od lamp, wiklinowych koszyków, sztucznych kwiatów i plastikowe przedmioty. Miękkie włosie tej końcówki w łagodny sposób usunie pył i kurz.

Końcówka do odkurzania firan i zasłon

Do czego służą poszczególne końcówki do odkurzacza?
Końcówka do odkurzania firan i zasłon

Czyszczenie zasłon i firanek jest bardzo proste! Nie musisz ściągać ich z karnisza, wystarczy że użyjesz uniwersalnej szczotki do kurzu. Odkurz zasłony od góry do dołu, a naturalne włosie szczotki odrobi pracę za Ciebie! Pamiętaj o czyszczeniu zasłon raz w miesiącu, aby nie dopuścić do gromadzenia się kurzu i alergenów. Oczywiście dzięki tej ssawce wyczyścisz również swoje panele i parkiety.

Końcówka szczelinowa do odkurzacza

Końcówki do odkurzacza - do czego służą? Zastosowanie
Do czego służą poszczególne końcówki do odkurzacza? Fot. beamsklep.pl

Podczas sprzątania zapominamy o wyczyszczeniu wnętrza szafek, komód i półek. W prosty sposób można je posprzątać. Używając ssawki szczelinowej z łatwością usuniesz kurz i brud zgromadzony w zakamarkach Twojej szafy. Dzięki tej ssawce możesz również odkurzyć kaloryfer, szuflady lub półkę z książkami.

Elastyczna ssawka szczelinowa

Kratka od wywietrznika ściennego To najważniejsza rzecz w Twoim domu, którą powinno się odkurzać systematycznie, minimum raz w miesiącu. Aby wyczyścić ten obszar, wyciągnij kratkę i odłóż na bok. Podłącz elastyczną ssawkę szczelinową do odkurzacza i wyczyść wyciągniętą część wywietrznika. Wykonuj tę czynność dokładnie, usuwając wszystkie strzępki materiałów, kurzu i gruzu, które blokują przepływ powietrza przez kratkę.

Może Cię zainteresować

zamknij