×
Wirtualna Polska

Dodaj do wody i namocz jeansy przed praniem. To trik stylistów

Pranie ubrań to czynność, którą wykonujemy niemal codziennie. Wynika ona przede wszystkim z higieny, jak również z dbałości o swoje ubrania. Jednak bardzo często pojawia się problem prania, szczególnie nowych rzeczy. Taką częścią garderoby są jeansy, szczególnie nowa para, gdzie możemy popełnić kilka błędów. Musisz wiedzieć, czy prać jeansy przed pierwszym założeniem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Materiał, z którego wykonane są jeansy, należy uprać jak najpóźniej od czasu kupna oraz wielokrotnie je nosić tak, aby dopasowały się one do naszego ciała. Dlatego nie należy prać nowych jeansów przed ich ubraniem. Wpłynie pozytywnie na materiał, który długo zostanie w dobrej kondycji.

W czym moczyć jeansy przed pierwszym praniem?

Warto poznać ten domowy i skuteczny sposób na przedłużenie trwałości jeansów przed ich pierwszym praniem. Wszystkie potrzebne produkty znajdziesz w swojej kuchni, a są to: woda, ocet oraz sól. Na początek do zimnej wody dosyp odrobinę soli oraz dolej octu. Na 5 litrów wody dodaj 1 szklankę octu. Teraz wystarczy, że włożysz do tej mieszanki swoje jeansy i zostawisz na kilkanaście minut. Po tym czasie możesz wkładać spodnie do bębna pralki.

Czy prać jeansy przez pierwszym założeniem? Fot. Getty Image

Czy prać jeansy przez pierwszym założeniem? Fot. Getty Image

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Właściciele jeansów są zdziwieni, dowiadując się, jak często mają je prać

Jak prać jeansy?

Przed przystąpieniem do prania należy zawsze sprawdzić kieszenie spodni, ponieważ często zapominamy wyciągnąć z nich pieniądze, dokumenty czy słuchawki. Te rzeczy mogłyby wyrządzić więcej szkody niż pożytku dla naszej pralki i jeansów. Warto pamiętać, że jeansy i wszystkie tkaniny z tego materiału pierzemy w 30 stopniach, ponieważ przy wyższych temperaturach wypłukiwany jest z nich barwnik, przez co płowieją. Przy praniu ręcznym również ważna jest temperatura, ponieważ im niższa, tym lepsza dla jeansów. Dlatego warto ulubione pary spodni prać ręcznie, ponieważ przedłuża to ich trwałość wraz z niewielką ilością detergentu. Jeśli korzystamy z pralki, to możemy prać jeansy z innymi materiałami o tym samym kolorze np. granatowym. Pamiętaj o praniu jeansów na lewej stronie oraz odpowiednim ułożeniu ich w pralce, dzięki czemu nie będziesz musiał ich prasować.

Czy prać jeansy przez pierwszym założeniem? Fot. Getty Images

Czy prać jeansy przez pierwszym założeniem? Fot. Getty Images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Prawidłowe suszenie jeansów

Podobnie do prania istnieje kilka zasad, które muszą zostać spełnione, aby twoje spodnie cieszyły cię jak najdłużej. Po pierwsze nie wolno wystawiać jeansów na bezpośrednie promienie słoneczne, tylko na miejsca raczej zacienione, gdzie jest dobry przewiew. Natomiast w domu nie zawieszaj ich w pobliżu np. grzejnika, ponieważ to też może je zniszczyć.

Zobacz również: Namocz w tym jeansy, zanim włożysz je do pralki. Będą dłużej jak nowe!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować