×

W Danii powstał hotel, który jest najlepszą wersją domku na drzewie dla dorosłych

Idealny wypoczynek, cisza i spokój to jedna z tych rzeczy, o których wszyscy marzymy. Niezależnie od tego czy wybieramy ekskluzywny kurort w egzotycznym kraju, czy weekendowy wypad w góry pod namiot. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i uwielbiasz spędzać czas w lesie, to poniższy projekt z pewnością będzie miejscem, które koniecznie zechcesz odwiedzić.

Podążając za marzeniem przybliżenia ludzi do natury, powstało Løvtag (z języka duńskiego oznacza to „baldachim”) czyli marzycielskie miejsce otoczone wysublimowaną przyrodą Danii. Løvtag znajduje się w pobliżu fiordu Mariager na półwyspie Als Odde i jest nietypowym przykładem genialnego designu XXI wieku.

domek na drzewie 2
boredpanda.com
domek na drzewie 1
boredpanda.com
domek na drzewie 0
boredpanda.com

Firma projektowa odpowiadająca za hotele na drzewach, ma w planach postawienie dziesięć takich konstrukcji. Na chwilę obecną powstał pierwszy domek, który jest już dostępny do wynajęcia. Sigur Larsen, architekt odpowiedzialny za projekt minimalistycznych hoteli w środku lasu, jest miłośnikiem budowli, które przybliżają człowieka do natury.

Jednym z najfajniejszych i przyjaznych dla środowiska aspektów tego projektu jest fakt, że żadne drzewo nie zostało usunięte lub przycięte z powodu budowy. Zamiast tego kabiny są zaprojektowane w taki sposób, aby drzewo mogło rosnąć w środku konstrukcji. Pierwszy domek został zbudowany wokół sosny, a drugi i trzeci powstanie wokół dębu i buku.

domek na drzewie 3
boredpanda.com
domek na drzewie 4
boredpanda.com
domek na drzewie 5
boredpanda.com

Hotele na drzewach są zbudowane na wysokości 6 do 8 metrów nad ziemią i aby się do nich dostać należy przejść przez drewniany most. Dom jest wsparty na metalowych belkach i ma duże okna na południowej oraz zachodniej stronie, dzięki czemu wpada do niego dużo światła dziennego.

domek na drzewie 6
boredpanda.com
domek na drzewie 7
boredpanda.com

Domek o powierzchni 314 m² obejmuje dwie sypialnie, aneks kuchenny, salon i jadalnię, dostęp do tarasu na dachu budynku oraz łazienki z prysznicem, które znajdują się na zewnątrz.

domek na drzewie 8
boredpanda.com
domek na drzewie 9
boredpanda.com

Ci którzy nie są gotowi na takie bliskie spotkania z naturą, mam dobrą wiadomość – dom jest wyposażony w bieżącą wodę, elektryczność i kanalizację wewnętrzną. Kabina domku na drzewie jest dostępna do wynajmu dla maksymalnie czterech osób. Cena za jedną noc pobytu to 2750 koron duńskich (ok 1600 zł) za dwie osoby. Koszt obejmuje także śniadanie dla lokatorów.

domek na drzewie 10
boredpanda.com
domek na drzewie 11
boredpanda.com

Domki na drzewie to z pewnością piękny kunszt architektury oraz pokazanie jak we współczesnym budownictwie można poszanować otaczającą nas naturę. Hotele wyglądają pięknie zarówno z zewnątrz jak i w środku, jednak kwota którą należy zapłacić za spędzenie doby w domku jest zawrotnie wysoka. A Tobie jak podoba się duński projekt domku na drzewie?

Zobacz także:

1) Najpiękniejsze boiska na świecie. W takim miejscu od razu rozpoczniesz trening

2) Inteligentna doniczka sprawi, że Twoja roślinka będzie niczym zwierzątko z Tamagotchi

3) Ludzie zastanawiają się jak można dostać się do tego basenu. Oto gdzie znajduje się wejście

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować