PoradyIle razy w tygodniu ćwiczyć, by zdążyć zbudować formę na lato? Nauka mówi jasno

Ile razy w tygodniu ćwiczyć, by zdążyć zbudować formę na lato? Nauka mówi jasno

Ile razy w tygodniu ćwiczyć? Forma na lato nie zrobi się sama
Ile razy w tygodniu ćwiczyć? Forma na lato nie zrobi się sama
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Anita

09.04.2024 10:41

Lato przed nami, a wiele osób już teraz martwi się o swoją formę, która nie jest wzorcowa. Jeśli masz po zimie parę zbędnych kilogramów, to koniecznie dowiedz się, ile razy w tygodniu ćwiczyć, a sylwetki pozazdroszczą ci wszyscy. Badacze podali gotowy przepis na trening, po którym efekty będą gwarantowane!

Nie bez powodu mówi się, że sport to zdrowie, co nie zawsze przekonuje wszystkich do tego, aby zacząć się regularnie ruszać. Większość nawet nie wie, od czego zacząć, a co dopiero zmotywować się do ćwiczeń, które wydają się męczące. Co roku pojawia się ten sam temat: jak zdążyć z formą do lata, aby nie wstydzić się ani nie stresować. Naukowcy z Uniwersytetu w Wisconsin podpowiedzieli, ile razy w tygodniu ćwiczyć, aby osiągnąć fizyczne San Francisco!

Jaki trening jest najbardziej efektywny?

Ile ludzi, tyle różnych teorii na temat ćwiczeń, które dają różne efekty, w zależności od tego, co chcemy osiągnąć. Zazwyczaj za regularne treningi łapią się osoby, które chcą schudnąć, a szczególnie zdążyć z formą do lata. W tym przypadku kluczowy jest nie tylko deficyt kaloryczny, ale ćwiczenia kardio i siłowe, które są prawdziwymi spalaczami tkanki tłuszczowej. Ile razy w tygodniu je wykonywać, aby zobaczyć efekty?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Specjaliści z The American College of Sports Medicine uważają, że 300 minut tygodniowo to idealny plan treningowy, który można z łatwością podzielić na krótsze serie. W praktyce oznacza to ćwiczenia pięć razytygodniu przez godzinę, co wcale nie jest zbyt dużym wysiłkiem, nawet dla opornych. Zupełnie inaczej wygląda kwestia treningów w przypadku wzmocnienia mięśni brzucha lub zminimalizowania bólu kręgosłupa.

Mięśnie brzucha, czyli dobrze nam znany kaloryfer, nie wyrzeźbią się same, a różne formy aktywności zbudują go najlepiej. Nie oznacza to jednak, że możemy dawać sobie codziennie solidny wycisk, ponieważ mięśnie również wymagają odpowiedniej regeneracji. Ile razy w tygodniu je ćwiczyć? Najlepsze efekty da przynajmniej dwudniowa przerwa, która gwarantuje boską rzeźbę. Zupełnie inaczej wygląda trening, kiedy boli kręgosłup, a przecież warto zadbać również o niego. Fachowcy zalecają maksymalnie 4-dniowe ćwiczenia po 30 minut, a szczególnie pomogą w tym spacery, joga, jak również jazda na rowerze.

Ile razy w tygodniu ćwiczyć, żeby były efekty?

Według badaczy z Uniwersytetu w Wisconsin istnieje idealny plan ćwiczeń tygodniowych, który gwarantuje nie tylko znakomitą formę do lata, ale przede wszystkim zdrowie. Na podstawie przeprowadzonych badań okryto, że nawet 150 minut wysiłku na tydzień w zupełności wystarczy. Sposób ćwiczeń zależy od ciebie, ale dla efektów musisz trzymać się tego czasu, który możesz podzielić nawet na dwa dni lub po 75 minut. Dzięki temu holistycznie zadbasz nie tylko o swoją sylwetkę, ale też zmniejszysz ryzyko zachorowania na nowotwory. Czy teraz już wiesz, ile razy w tygodniu ćwiczyć? Dla zdrowia wystarczy 150 minut, natomiast dla szczupłej sylwetki 300 minut!

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także