×

Pracownicy firm sprzątających zdradzają jak odstraszyć muchy, tak, aby nie chciały wlatywać do naszych domów

Nikt nie lubi ich bzyczenia koło ucha, a prawie każdy musi go słuchać, zwłaszcza latem. Jak odstraszyć muchy, tak, aby nie chciały wlatywać do naszego domu i dały nam święty spokój? Pokażemy Ci jak sobie z nimi radzić.

Jak odstraszyć muchy
freepik

Jak odstraszyć muchy – domowe sposoby, które działają

Poniżej prezentujemy wyłącznie metody, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i nie wymagają zastosowania żadnych chemicznych środków.

Olejki eteryczne z lawendy, eukaliptusa, mięty pieprzowej i trawy cytrynowej

freepik

Rozpylanie olejków (lawenda, eukaliptus, trawa cytrynowa, mięta) w całym domu nie tylko stworzy piękny aromat, ale także odstraszy uciążliwe muchy. Z jakiegoś powodu owady te (jak i wiele innych) nie lubią zapachu tych roślin lub też kojarzą go z zagrożeniem. Aby zrobić domowy odstraszacz, wlej do butelki z atomizerem wodę oraz kilka kropel wybranego olejku. Następnie rozpyl w kuchni i innych pomieszczeniach.

Trzymaj w kuchni świeżą bazylię

Jak odstraszyć muchy
freepik

Bazylia jest znana z tego, że odstrasza zarówno muchy, jak i komary, co oznacza, że jest doskonałą rośliną kuchenną. Podobną niechęcią muchy darzą lawendę, pelargonię pachnącą, miętę pieprzową czy trawę cytrynową (z jakiegoś powodu nienawidzą ich zapachu). Dlatego warto ustawić doniczki z tymi roślinami w kuchni. Dzięki nim muchy będą chciały się szybko ewakuować z Twojego domu.

Pułapka z octu jabłkowego

freepik

W tym przypadku jest to zapach, który muchy przyciągnie – uwielbiają one woń jabłek i octu. Na bazie octu jabłkowego stworzysz domową pułapkę. Wymieszaj go z mydłem w płynie i wlej do miski. Powstały roztwór zwabi muchy, a przez dodatek mydła, nie będą one w stanie się wydostać z naczynia, w którym zostaną uwięzione.

Domowa pułapka na muchy

pinterest

Możesz też przygotować w prosty sposób własnoręczną pułapkę na muchy składająca się z… woreczka z wodą i monetami. Może to brzmi głupio, ale z jakiegoś powodu świetnie się sprawdza. Napełnij woreczek wodą i wrzuć do niego monety. Tak przygotowany odstraszacz powieś na tarasie, nad drzwiami i oknami po zewnętrznej stronie. Woreczek działa na ich zmysł wzroku. Blask monet z woreczka oślepia muchę, co powoduje, że zaczyna ona lecieć w innym kierunku. Woda z woreczka będzie odbierana jako duży zbiornik wody, co też odstraszy te owady.

Sprzątaj!

Jak odstraszyć muchy
freepik

To może brzmieć banalnie, ale jednym z najlepszych sposobów na zniechęcenie much do tego by wlatywały do naszego domu, jest po prostu utrzymywanie go w czystości. Warto więc:

  • nie pozostawiać w kuchni resztek jedzenia,
  • nie eksponować brudnych naczyń w zlewie,
  • częściej wyrzucać śmieci, gdyż gnijące jedzenie przyciąga owady,
  • wysypać na spód kosz na śmieci sodę oczyszczoną i na niej umieść worek (soda pochłonie zapachy i ewentualne wycieki),
  • chować do lodówki słodkie napoje gazowane, gdyż zwabiają one muchy.
freepik

Masz jakieś własne sposoby na to, jak odstraszyć muchy? Podziel się z nami na naszym Facebooku.

Może Cię zainteresować

zamknij