NewsyKody QR na nagrobkach coraz popularniejsze. Co wyświetlają?

Kody QR na nagrobkach coraz popularniejsze. Co wyświetlają?

Kod QR na grobie to najnowszy sposób na upamiętnienie zmarłych
Kod QR na grobie to najnowszy sposób na upamiętnienie zmarłych
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | Majorosl66, remember.well.us
03.04.2024 17:44

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Obecnie nowe technologie towarzyszą nam już praktycznie we wszystkich sferach życia. Nawet kwestia upamiętnienia zmarłych idzie z duchem czasu. Chodzi o kody QR na nagrobkach. Wyjaśniamy, w jakim celu są tam umieszczane i dlaczego stają się coraz popularniejsze.

Utrata bliskiej osoby to chyba najgorsze, co może kogoś spotkać. Śmierć członka rodziny, partnera lub przyjaciela to niezwykle trudne doświadczenie, z którym ciężko się pogodzić. Okazuje się, że można sobie w pewnym sensie ułatwić ból po stracie. Wymyślono kody QR na nagrobkach, które mają upamiętnić wyjątkowe chwile zmarłych. Na jakiej zasadzie ma to działać?

Nowa moda, czyli kody QR na nagrobkach

Niestety śmierć potrafi rozdzielić nawet najbardziej kochających się ludzi. Nie ma się na to żadnego wpływu. Kiedy tęsknimy za bliskimi, możemy jedynie odwiedzić miejsca ich wiecznego spoczynku. Zazwyczaj na grobach zostawiamy kwiaty, wiązanki, znicze lub zdjęcia bliskich. Istnieje jednak nowy trend, czyli kod QR na grobie. Dla wielu może to być dosyć kontrowersyjne rozwiązanie, jednak pomysł ten ciągle zyskuje na popularności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przykłady takiego kodu w formie nalepki na grób prezentowane są na koncie na TikTok'u o nazwie @remember.well.us. Filmiki, gdzie widać kod QR na grobie, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem internatów. Niektóre wideo mają nawet 2 miliony wyświetleń. W sumie popularność tego rozwiązania nie powinna aż tak nikogo dziwić. W końcu dzięki umieszczeniu kodu na grobie i odczytaniu go za pomocą smartfona, wszyscy odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z dodatkowymi informacji o zmarłej osobie.

Kody QR na nagrobkach mogą być tak naprawdę piękną pamiątką po zmarłych, która nie tylko wzruszy odwiedzających, ale może również pomóc poradzić sobie niektórym osobom z żałobą.

Po co kody QR na nagrobkach?

Zapewne wiele osób zastanawia się, po co właściwie umieszczać kod QR na grobie. Jest to bardzo cenna pamiątka oraz dodatkowy sposób rozpoznania grobu danej osoby. Tak naprawdę pod takim kodem QR może się skrywać strona internetowa oraz zdjęcia lub filmiki związane z upamiętnieniem zmarłych. To mogą być np. jakieś ich szczęśliwe chwile, nagrania z rodzinnych świąt lub ulubionych zajęć. Zapewne istnieje też możliwość ukrycia pod kodem QR ulubionego cytatu lub powiedzenia osoby zmarłej.

Warto podkreślić, że według "tech.wp.pl" kody QR na nagrobkach w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych są popularne już od 10 lat. Na świecie istnieje obecnie wiele firm, które oferują wykonanie tego typu usług na nagrobki. Czy moda zza oceanu ma szansę się przyjąć w Polsce? I czy wy również umieścilibyście kod QR na grobie bliskich?

Źródło: "TikTok.com/@remember.well.us" oraz "tech.wp.pl"

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także