ZagadkiPodchwytliwePół internetu kłóci się o równanie. Z trzech wyników większość wybiera źle

Pół internetu kłóci się o równanie. Z trzech wyników większość wybiera źle

To równanie matematyczne ma trzy wyniki?
To równanie matematyczne ma trzy wyniki?
Źródło zdjęć: © Canva

10.03.2024 14:23, aktual.: 10.03.2024 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat matematycznych zagadek cały czas zaskakuje wielu internautów, którzy próbują podać prawidłowy wynik. W przypadku tego równania są aż trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Jeśli zdążyłeś się już zniechęcić do obliczeń, to zawsze możesz strzelać i kłócić się z innymi śmiałkami matematycznych łamigłówek. Jaki jest wynik tego równania?

Matematyczne spory to już chleb powszedni w internecie, a ile osób, tyle różnych odpowiedzi i sposobów rozwiązywania zadań. Tak samo, jest w przypadku tego równania, które niejednego doprowadziło do białej gorączki oraz łez. Czy naprawdę nad działaniami matematycznymi trzeba skakać sobie do gardeł? W tej łamigłówce masz do wyboru aż trzy odpowiedzi, a być może dołożysz do nich także swoją? Zamiast trafiać kulą w matematyczny płot, rusz głową i przypomnij sobie kilka ważnych zasad.

Jaki wynik równania matematycznego jest poprawny?

Z pewnością zastanawiasz się, jakie odpowiedzi masz od wyboru, a szczęśliwe liczby, o które zdążyło się już skłócić pół internetu to: 1, 61 oraz 122. Musisz przyznać, że różnica w wynikach tego zadania matematycznego jest całkiem spora, tak samo, jak prawdopodobieństwo tego, że podasz poprawną odpowiedź. Wśród tych odpowiedzi nich znajduje się tylko jedno właściwe rozwiązanie łamigłówki, a ty z pewnością już masz już swojego faworyta. Zanim zaczniesz spierać się z innymi o wynik równania, zastanów się nad nim przynajmniej dwa razy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli zamierzasz spokojnie czekać na to, aż sami podamy poprawną odpowiedź to lepiej już teraz łap za kartkę i długopis. Odrobina wysiłku intelektualnego jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a z pewnością zmotywuje twój mózg do solidnego treningu. Wiele osób unika logicznego myślenia oraz łamigłówek, ale są one straszne tylko na pierwszy rzut oka, a co więcej rozwiązywanie ich wcale nie boli.

"Królowa nauk" rządzi się swoimi prawami i jest bezlitosna, a jedno nieprzemyślane obliczenie sprawia, że cały wysiłek idzie na marne. Z tego powodu trzeba poznać matematyczne reguły gry, które nie tylko uchronią cię przed nerwami oraz błędem, ale też zawsze doprowadzą do rozwiązania każdego równania. Od czego zaczniesz obliczenia?

Tylko tak rozwiążesz to równanie

Nasza zagadka matematyczna wcale nie jest tak trudna, jak się wydaje, a można rozłożyć ją na łopatki w zaledwie kilka sekund. Do tego wcale nie potrzeba kalkulatora i nerwów, które nie przyniosą nic dobrego. Kluczem do rozwiązania równania z trzema wynikami jest przypomnienie sobie wiedzy ze szkoły podstawowej, którą teoretycznie posiada każdy z nas. W praktyce natomiast nie ma jej większość internautów, co odbija się na wyborze jednego z trzech wyników łamigłówki. Jak ugryźć działanie, zanim to ono pokąsa twoją dumę?

W uporaniu się z tym równaniem pomoże prawidłowa kolejność wykonywania działań matematycznych. Na początku przyjrzyj się działaniom uważnie. Od którego powinieneś zacząć obliczenia? Wielu z pewnością zacznie od dodawania i otrzyma wynik 1, co jest rażącym błędem. Tę zagadkę rozpocznij od mnożenia, które ma pierwszeństwo i niech cię nie zrazi zero.

Dzięki temu działaniu już powinieneś wiedzieć, jaki wynik z trzech faworytów jest poprawny. Dzięki wykonaniu tego obliczenia równanie będzie prezentować się jako: 60 + 0 + 1 = ?. Jedyny wynik, o jaki możesz się kłócić to 61, a jeśli obstawiłeś na początku łamigłówki właśnie tę odpowiedź, to pogratuluj sobie intuicji lub znajomości matematycznych prawideł. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także