×

100-letnie triki, które swoim zastosowaniem rozwiążą codzienne problemy

Obecnie istnieje całe mnóstwo kuchennych gadżetów, które ułatwiają nasze życie. Panuje jednak przekonanie, że na niektóre „stare” problemy nie ma rady. Nic bardziej mylnego!

Ocet może naprawić niemal wszystko!

tricki kuchnia
Household Hacker/youtube

Możesz go użyć do zrobienia prania lub czyszczenia kuchennego zlewozmywaka. Okazuje się, że już w 1916 roku wiedziano o jeszcze jednej, ciekawej właściwości octu. Na pewno nie raz pękła Ci skorupka jajka podczas gotowania. Mimo to możne je ugotować. Wystarczy że do naczynia w którym gotujesz jajka dodasz odrobinę octu. Wtedy białko nie wypłynie z pękniętego jajka.

Dodaj piasku do cennej wazy

tricki kuchnia
Household Hacker/youtube

Jeśli boisz się, że podczas sprzątania zahaczysz o wazon, który otrzymałaś od babci, wystarczy że nasypiesz do środka sporą odrobinę piasku 🙂 Dzięki temu naczynie będzie cięższe i nie przesunie się tak łatwo. Jeśli masz w domu przeźroczysty wazon, zamiast piasku możesz wykorzystać ładne kamienie lub ziarno ryżu.

Oddziel dwie zassane szklanki

tricki kuchnia
Household Hacker/youtube

Jeśli włożysz jedną szklankę w drugą, czasami ciężko jest je od siebie oddzielić. Siłowanie się z nimi może doprowadzić do ich zniszczenia, dlatego również i w tym przypadku najlepiej użyć triku sprzed 100 lat! Dolną szklankę umieść w naczyniu z gorącą wodą, a do tej, która znajduje się na górze, wlej zimną wodę. Po chwili będziesz mogła oddzielić szklanki bez większego problemu.

Schłodź wino bez dodawania kostek lodu

tricki kuchnia
Household Hacker/youtube

W upalne dni często chcemy napić się zimnego napoju. Niestety dodawanie lodu do wina może rozcieńczyć trunek i nieco zmienić jego smak. Dlatego jeśli masz ochotę na schłodzony napój, owiń butelkę kuchennym ręcznikiem, a następnie włóż do miski. Teraz wystarczy wlać chłodną wodę do naczynia i poczekać kilka minut.

Umyj butelkę po wodzie

tricki kuchnia
Household Hacker/youtube

Mycie wąskiej szyjki butelki jest kłopotliwe. Warto spróbować trik wykorzystywany jeszcze w XX wieku! Dodaj odrobiny ryżu na spód naczynia i zalej wodą. Można zmodyfikować ten sposób i dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń. Teraz wystarczy zasłonić otwór butelki i porządnie wstrząsnąć. Na koniec umieść sitko w zlewie – dzięki temu wylewając wodę, ryż nie zatka kuchennych rur.

Pozbieraj potłuczone szkło w kilka sekund

tricki kuchnia
Household Hacker/youtube

Zajmie Ci to dosłownie parę chwil. Ubierz rękawiczki, aby się nie skaleczyć, a następnie pozbądź się największych kawałków szkła. Teraz namocz szmatkę i połóż na drobne odłamki. Poczekaj chwilę i zbierz ręcznik ze szkłem robiąc „kulkę” z mokrego ręcznika. W ten sposób zbierzesz całe szkło na materiał. Podejdź nad kosz na śmieci i dokładnie wytrzep szmatkę.

Przy gotowaniu użyj spinacza

tricki kuchnia
Household Hacker/youtube

Jeśli podczas gotowania musisz podnieść pokrywkę, dobrze użyć bieliźnianego spinacza. Wystarczy, że przypniesz go do garnka i oprzesz o niego pokrywkę. Jeśli jednak przykrywka zsuwa się z łazienkowego gadżetu, możesz wbić w niego pinezkę.

Źródła: tiphero.com

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij